Szampon po keratynowym prostowaniu

Szampony do i po zabiegów brazylijskiego prostowania włosów keratyną. Oczyszczają, regenerują i w bezpieczny sposób podtrzymują efekt zabiegu.

Szampon po keratynowym prostowaniu


Jaki szampon po keratynowym prostowaniu wybrać?


Prostowanie włosów to dość prosty zabieg, którego celem jest wygładzenie fryzury i wyprostowanie skręconych kosmyków. Pomimo tego, że można go wykonywać dość często, systematyczne używanie prostownicy może przyczynić się do wysuszenia i degradacji komórek włosa. To właśnie dlatego należy dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Kluczem do utrzymania zdrowej kondycji włosów, jest dobór sprawdzonych kosmetyków oraz wykonanie zabiegu keratynowego prostowania włosów.


Czym jest keartynowe prostowanie włosów?


Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który bardzo szybko zdobył popularność w salonach fryzjerskich. Jego celem jest przede wszystkim odżywienie włosów, poprzez dostarczanie im keratyny, która uwalniana jest pod wpływem wysokiej temperatury. Choć po wykonaniu zabiegu, włosy stają się proste, jest to jedynie jego efekt uboczny. Głównym zadaniem procesu prostowania, jest odżywienie włosów, keratyna wnika głęboko w ich komórki, odbudowując je i zapewniając pełne odżywienie oraz większy blask i miękkość.


Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który pozwoli uzyskać proste, lśniące i mocne włosy. Jeżeli jednak chcemy ten efekt utrzymać, musimy zapewnić kosmykom dalszą pielęgnację, która ochroni je przed ponownym zniszczeniem.


Keratynowe prostowanie włosów – pielęgnacja po zabiegu


Przez ok. 2-3 dni po zabiegu nie powinno się myć włosów, ani nawet płukać ich wodą. Dla utrzymania efektu zaleca się również, aby nie związywać ich ani nawet nie zakładać za ucho, żeby się nie odkształciły. O tym należy pamiętać do pierwszego mycia włosów.


A potem? Później również musimy dbać o odpowiednią pielęgnację włosów, jeżeli chcemy, aby przez cały czas były one odpowiednio odżywione. Kosmykom należy systematycznie dostarczać keratyny oraz innych składników odżywczych. Najlepiej zrobić to, stosując sprawdzone kosmetyki do włosów prostowanych keratynowo.


Szampon do włosów po keratynowym prostowaniu – jak wybrać?


Chcąc utrzymać włosy w dobrej kondycji, zawsze musimy o nie dbać, wykorzystując jak najnaturalniejsze produkty, odżywiające komórki i strukturę włosa. Jednak po zabiegu keratynowego prostowania włosów, pielęgnacja jest jeszcze ważniejsza. Już samo mycie włosów odpowiednim szamponem stanowi bardzo ważny element utrwalania efektów. Dlatego warto wybierać szampony specjalnie przystosowane dla włosów po prostowaniu z keratyną.


Szampon po keratynowym prostowaniu włosów – co powinien zawierać?


Wybierając dobry szampon, musimy zwrócić uwagę na jego skład. Włosy po keratynowym prostowaniu włosów potrzebują sporej ilości składników odżywczych. Jednocześnie warto sprawdzać, czy dany kosmetyk nie zawiera sztucznych substancji, które dodatkowo mogą uszkadzać włosy. Warto postawić na CocoChoco Sulphate-Free – niezwykle delikatny szampon, który łagodnie oczyszcza i odpowiednio nawadnia, wzmacniając włosy i nadając im sprężystości. Struktura produktu oparta jest na soku z kaktusa juki, ekstrakcie z kory drzewnej, proteinach soi oraz ziołach. Są to naturalne składniki, których działanie w pielęgnacji włosów zostało potwierdzone naukowo.


Olejek arganowy


Olejek arganowy, nazywany inaczej płynnym złotem, to składnik, stosowany w wielu produktach do pielęgnacji włosów, także po zabiegach. Jego niezwykłe właściwości odżywcze sprawiają, że włosy stają się mocne, lśniące i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Znajdziemy go między innymi w szamponie Inoar Argan Oil.


D-pantenol


Substancja znana z właściwości intensywnie nawilżających i odżywiających włosy. Składnik najlepszych szamponów po prostowaniu keratynowym. Znajduje się w składzie takich produktów jak: Inoar Doctor, Inoar Herbal Solution.


Keratyna


Włosom po keratynowym prostowaniu należy systematycznie dostarczać keratyny. Jest to związek silnie odbudowujący każdego rodzaju kosmyki. Keratynowe szampony do włosów, takie jak KATIVA Keratina zapewniają utrwalenie efektów zabiegu.


Przygotowanie do keratynowego prostowania włosów


Keratynowe prostowanie włosów powinno być wykonywane na suchych, dokładnie oczyszczonych włosach. Warto się do tego zabiegu odpowiednio przygotować, myjąc włosy specjalnym szamponem, który dokładnie je oczyści, przygotowując do przyjęcia odżywczej substancji. Do tego celu świetnie nadaje się szampon Alfaparf Lisse Design z kolagenem i zmiękczającym włosy olejkiem babassu.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem