Filtruj według

  • 11,00 zł - 1 455,00 zł

Ampułki, wcierki i kuracje do włosów

GOBLI ✂ Ampułki, Kuracje, Wcierki Do Włosów | Banfi, Placenta, Sattva

Kiedy Twoje włosy potrzebują intensywnej kuracji, albo zaczynają wypadać, warto jest rozważyć zakup sprawdzonych ampułek (np. Placenta) lub wcierki do włosów. W zależności z jakim problemem zmagasz się Ty i Twoje włosy, możesz wybrać dla siebie odpowiedni kosmetyk, który pomoże Ci się go pozbyć. Chcesz zagęścić włosy? Polecamy Ci wcierkę Banfi lub Sattva.

Ampułki, wcierki i kuracje do włosów

Aktywne filtry

Ampułki, wcierki i kuracje do włosów.

GOBLI ✂ Ampułki, Kuracje, Wcierki Do Włosów | Banfi, Placenta, Sattva

Kiedy Twoje włosy potrzebują intensywnej kuracji, albo zaczynają wypadać, warto jest rozważyć zakup sprawdzonych ampułek (np. Placenta) lub wcierki do włosów. W zależności z jakim problemem zmagasz się Ty i Twoje włosy, możesz wybrać dla siebie odpowiedni kosmetyk, który pomoże Ci się go pozbyć. Chcesz zagęścić włosy? Polecamy Ci wcierkę Banfi lub Sattva.

Stosujesz odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów, ale nie masz zadowalających efektów? A może zauważasz, że Twoje włosy zaczęły wypadać, przerzedziły się i stały się cienkie i delikatne? To jest doskonały moment, by pomóc swoim kosmykom i wprowadzić do pielęgnacji wcierkę albo intensywną kurację.

Jak działają wcierki do włosów?

Wcierki do włosów dodadzą Twoim pasmom objętości, zahamują wypadanie włosów i przyśpieszą wzrost nowych. Jeśli będziesz stosować je regularnie, to po kilku tygodniach zauważysz wiele nowych włosków przy skórze głowy, tzw. baby hair. Świetnie sprawdzą się w przypadku podrażnionej skóry głowy, ponieważ zawarte w nich składniki ukoją i złagodzą stany zapalne. Redukują również nadmiar wydzielanego sebum, co sprawia, że włosy nie przetłuszczają się tak szybko i dłużej pozostają świeże.

Jak stosować wcierki do włosów?

Podczas stosowania wcierek bardzo ważna jest regularność. Produkt aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy. Aby zagwarantować najlepsze efekty, warto przeczytać instrukcję umieszczoną na opakowaniu produktu i postępować według wskazówek tam zawartych. Pamiętaj, by nie nakładać jej przed myciem włosów, bo podczas mycia wszystkie składniki odżywcze zostaną spłukane.

Część wcierek posiada specjalny aplikator, który ułatwia nakładanie preparatu. Jeśli aplikatora nie ma, możesz do tego celu użyć pipety albo strzykawki. Dzięki temu precyzyjnie nałożysz wcierkę na całą powierzchnię głowy. Po nałożeniu dokładnie wmasuj preparat w skórę głowy. Poprawi to mikrokrążenie i pobudzi cebulki włosów do wzrostu.

Jeśli wybrana przez Ciebie wcierka powinna być stosowana przed myciem włosów, to nałóż ją minimum 2 godziny przed tą czynnością, żeby składniki miały czas wniknąć w skórę. Jeśli natomiast wcierkę nakładasz po myciu, to nie potrzebujesz jej spłukiwać.

Rodzaje wcierek do włosów

W ofercie Gobli znajdziesz wiele wcierek do włosów, z których z pewnością wybierzesz coś w sam raz dla siebie. Wcierkę warto dobrać do rodzaju włosów i skóry głowy. Jeśli masz normalną skórę głowy, która nie jest szczególnie wrażliwa, możesz wypróbować ziołową wcierkę z alkoholem, która daje fenomenalne efekty, np. Herbaria Banfi Hajszesz. Jeśli jednak Twoja skóra jest skłonna do podrażnień, sięgnij po łagodniejszy produkt, niezawierający alkoholu. Do osłabionych włosów sprawdzi się wcierka, w której składzie znajdziesz skrzyp, pokrzywę lub czarną rzepę, np. Anwen Grow Me Tender. Podrażnienia wspaniale złagodzi wcierka z aloesem, np. Sattva Wcierka Kozieradka. Możesz również znaleźć specjalne wcierki lecznicze, jednak te powinny być stosowane pod nadzorem lekarza.

A może intensywna kuracja do włosów?

Kuracja do włosów koncentruje się na konkretnym problemie, dlatego warto wybrać ją pod kątem rodzaju włosów i tego, z czym się zmagasz i jakie efekty chcesz uzyskać. By przyniosła oczekiwane efekty, niezbędne będzie regularne stosowanie kosmetyków.

Jak stosować kurację do włosów?

Przed rozpoczęciem kuracji przeczytaj dokładnie zalecenia producenta. Warto ich przestrzegać, bo dzięki temu osiągniesz najlepsze efekty, a Twoje włosy będą bezpieczne. Zazwyczaj czas kuracji trwa od kilku dni do miesiąca. Nie włączaj jej do codziennej pielęgnacji, ponieważ wykorzystywane w kuracji preparaty mają silne, skoncentrowane składy, których nie powinno się stosować w nadmiarze. Po zakończeniu kuracji nie zaczynaj od razu kolejnej, daj swoim włosom czas, żeby odpoczęły.

Najczęściej kosmetyk nakłada się w pierwszej kolejności na najbardziej wrażliwe miejsca, a następnie wmasowuje we włosy i/lub skórę głowy. Dobrą praktyką jest podzielenie włosów na kilka sekcji, np. na 4. Po wmasowaniu pozostawia się kurację na określony przez producenta czas, a po jego upływie spłukuje wodą. Oczywiście są również produkty niewymagające spłukiwania. Dlatego tak ważne jest, by przed pierwszym zastosowaniem zapoznać się dokładnie z instrukcją.

Jaki rodzaj kuracji wybrać?

Kurację dobierasz do rodzaju włosów i problemu, jaki chcesz rozwiązać. Często jeden kosmetyk łączy w sobie od razu kilka funkcji. Jeśli Twoje włosy są delikatne, a skóra głowy wrażliwa, poszukaj kuracji, która nie zawiera silikonów i parabenów.

Przykładowe rodzaje kuracji:

Jakie efekty po stosowaniu kuracji do włosów?

Przede wszystkim Twoje pasma staną się odżywione, nawilżone i odzyskają swój naturalny blask. Będą mocne i wytrzymałe oraz miękkie i przyjemne w dotyku. Poprawi się ich ogólna kondycja, cebulki włosowe zostaną dotlenione i zastymulowane do wzrostu, a kosmyki widocznie zregenerowane, elastyczne i sprężyste. Kuracja zmniejszy również nadmiar wydzielanego sebum i ureguluje pracę gruczołów łojowych.