Prostowanie i keratyna do włosów

Gobli ✂ Keratynowe Prostowanie Włosów | Zestawy, Szampony, Keratyna

Zobacz propozycje kosmetyków do prostowania włosów, które pomogą Ci zachować długotrwały efekt keratynowego prostowania. W drogerii Gobli znajdziesz zestawy, szampony i odżywki sprawdzonych producentów takich jak Cocochoco, Encanto, Kativa czy Alfaparf. Wybrane przez nas kosmetyki doskonale sprawdzą się zarówno podczas zabiegu w salonie fryzjerskim, jak i wykonywanego samodzielnie w domu.

Prostowanie i keratyna do włosów

Aktywne filtry

Prostowanie i keratyna do włosów.

Gobli ✂ Keratynowe Prostowanie Włosów | Zestawy, Szampony, Keratyna

Zobacz propozycje kosmetyków do prostowania włosów, które pomogą Ci zachować długotrwały efekt keratynowego prostowania. W drogerii Gobli znajdziesz zestawy, szampony i odżywki sprawdzonych producentów takich jak Cocochoco, Encanto, Kativa czy Alfaparf. Wybrane przez nas kosmetyki doskonale sprawdzą się zarówno podczas zabiegu w salonie fryzjerskim, jak i wykonywanego samodzielnie w domu.

Lśniące, wygładzone i zadbane włosy bez konieczności ich codziennego układania? To marzenie wielu kobiet! Jeśli Ty też jesteś w tym gronie, to może warto zastanowić się nad wykonaniem zabiegu trwałego prostowania włosów. Na rynku istnieje obecnie wiele preparatów, a nawet całych zestawów do keratynowego prostowania włosów. Dzięki temu możesz wykonać zabieg samodzielnie, w zaciszu własnej łazienki, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg trwałego prostowania włosów polega na wprasowaniu keratyny w pasma. Pod wpływem wysokiej temperatury łuski włosowe otwierają się, a keratyna głęboko wnika w strukturę włosa i wypełnia otwarte łuski. Dzięki temu Twoje pasma staną się nie tylko wyjątkowo gładkie, ale również odżywione.

Keratyna jest głównym składnikiem białkowym włosa. We wnętrzu łodygi włosa znajdują się spiralnie skręcone włókna keratynowe, które łączą wiązania siarczkowe. To właśnie one odpowiadają za sprężystość i elastyczność pasmom. Obecność keratyny w osłonce zapewnia kosmykom piękny połysk. Jeśli jej zabraknie, włos staje się sztywny i porowaty oraz traci swój naturalny blask.

Efekt trwałego prostowania włosów utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Pamiętaj również o prawidłowej pielęgnacji po zabiegu, czyli stosowaniu odpowiednich kosmetyków, szamponów i odżywek po keratynowym prostowaniu włosów. Pozwoli Ci to dłużej cieszyć się gładkimi i prostymi pasmami.

Czy keratynowe prostowanie nadaje się do każdego rodzaju włosów?

Keratynowe prostowanie jest odpowiednie dla każdego rodzaju włosów. Świetnie sprawdzi się, jeśli Twoje pasma puszą się, są niesforne i trudne do ułożenia. Posiadaczki loków mogą zdecydować się na całkowitą metamorfozę i z kręconych włosów przejść na zupełnie gładkie i proste. Trwałe prostowanie włosów nie tylko pozwoli cieszyć się piękną fryzurą bez konieczności jej codziennej stylizacji, ale także zmniejszy skłonność pasm do elektryzowania się oraz doda im pięknego połysku i zdrowego wyglądu.

Jak wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów w domu?

Keratynowe prostowanie włosów nie jest zabiegiem trudnym, ale długotrwałym. Jest całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że bezwzględnie przestrzega się zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu. Przed rozpoczęciem warto również zrobić próbę uczuleniową, by sprawdzić, czy żaden składnik preparatu nie wywołuje reakcji alergicznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak krok po kroku wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na blogu Gobli - Keratynowe prostowanie włosów w domu krok po kroku.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Spotkałaś się z opinią, że keratynowe prostowanie niszczy włosy albo z zarzutem, że pasma bezpośrednio po wypłukaniu keratyny są w gorszym stanie niż przed samym nałożeniem? Może po prostu przyzwyczaiłaś się do gładkich, błyszczących włosów i nie pamiętasz już, w jakiej kondycji były przed zabiegiem?

Jeżeli zabieg jest wykonany prawidłowo, zgodnie z zaleceniem producenta, to jest całkowicie bezpieczny. Owszem, keratynę wprasowuje się we włosy, używając prostownicy i wysokiej temperatury, ale weź pod uwagę, że zabieg wykonujesz raz na kilka miesięcy. Znacznie bardziej szkodzi włosom codzienne używanie prostownicy czy suszenie gorącym nawiewem suszarki. 

Tak samo ważne dla kondycji pasm jest to, by po zabiegu używać wyłącznie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów, specjalnie przeznaczonych do pasm po keratynowym prostowaniu. Są one bezpieczne i nie tylko wydłużają uzyskany efekt, ale także zapewniają włosom dodatkową ochronę.

Kosmetyki do stosowania po keratynowym prostowaniu włosów

W drogerii Gobli znajdziesz najlepsze marki oferujące preparaty do keratynowego prostowania włosów w domu, a także do ich kompleksowej pielęgnacji już po zabiegu.

Jeśli nie wiesz, który preparat do prostowania włosów wybrać, przeczytaj wpis, w którym przedstawiamy Top 5 najlepszych kosmetyków do prostowania włosów.

By jak najdłużej cieszyć się efektem gładkich i błyszczących jak tafla wody włosów, potrzebujesz sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do ich codziennej pielęgnacji. Naprzeciw wychodzi marka Kativa z zestawem po keratynowym prostowaniu włosów, Znajdziesz w nim szampon, odżywkę i maskę, które nie tylko przedłużą efekt uzyskany podczas zabiegu, ale dzięki zawartości keratyny uzupełnią jej ubytki i dodatkowo wzmocnią pasma.

Alfaparf Lisse Design to seria stworzona specjalnie dla posiadaczek włosów po zabiegu trwałego prostowania. Duży wybór preparatów do codziennej pielęgnacji z pewnością pozwoli wybrać coś dla siebie.

Encanto Zestaw po keratynowym prostowaniu włosów to szampon i odżywka, które wydłużają trwałość efektu uzyskanego podczas zabiegu, nie wypłukują keratyny, odżywiają i zapobiegają puszeniu się włosów.

Warto również zwrócić uwagę na markę CocoChoco, która specjalizuje się w produkcji keratyny do włosów oraz preparatów do codziennej pielęgnacji po keratynowym prostowaniu i oferuje ich najwyższą jakość.