Jak wykonywać masaż twarzy kamieniem gua sha i rollerem do twarzy? Efekty i etapy krok po kroku
Nie trzeba pewnie nikogo przekonywać, że masaż twarzy bardzo dobrze wpływa na wygląd i kondycję cery. Nie tylko ujędrnia ją i regeneruje, ale również może być doskonałym sposobem na relaks i ukojenie po dniu pełnym wyzwań i aktywności. Taki masaż można wykonać na wiele sposobów, zaczynając od najprostszego masowania dłońmi, poprzez wykorzystanie różnych przyrządów, takich jak np. roller czy kamień gua sha.
Jaki roller do twarzy wybrać?
Roller do twarzy swoim wyglądem przypomina wałeczek. Składa się z dwóch części - mniejszego i większego kamienia połączonego wygodną rączką ułatwiającą trzymanie rollera. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonany przyrząd. Najlepsze rollery zrobione są z kamieni szlachetnych: jadeitu i różowego kwarcu.
Roller jest uwielbiany przez miliony kobiet na całym świecie, ponieważ pozwala poprawić wygląd skóry bez stosowania inwazyjnych metod. Regularne używanie rollera sprawia, że skóra na twarzy, szyi i dekolcie wygląda młodziej, a to właśnie w tych miejscach najbardziej widać upływ czasu.
Co to jest kamień gua sha?
Kamień gua sha nazywany również płytką gua sha to niewielki, płaski kawałek kamienia szlachetnego, wykonany najczęściej z jadeitu lub różowego kwarcu. Ma zaokrąglone brzegi i przybiera różne kształty. Najpopularniejszy to postać motyla, litery V lub serca. Sprawdzi się do masażu twarzy, dekoltu, szyi oraz innych części ciała. Możesz obracać kamień i wybrać do zabiegu tę jego krawędź, która najlepiej współgra z częścią ciała, którą chcesz masować.
Zalety stosowania kamienia gua sha i rollera
Zarówno płytka gua sha, jak i roller poprawiają stan, kondycję i wygląd skóry. Ujędrniają ją, dodają elastyczności, spłycają drobne zmarszczki, dotleniają i uwalniają od toksyn. Oba przyrządy były wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej, a następnie stamtąd przeniesione do wykorzystania podczas zabiegów pielęgnacyjnych na twarz.
Roller do twarzy:
- likwiduje opuchliznę twarzy i obrzęki
- pobudza krążenie limfy
- zmniejsza widoczność naczynek na twarzy
- modeluje owal twarzy
- poprawia elastyczność i jędrność skóry
Kamień gua sha:
- poprawia mikrokrążenie krwi w skórze
- dotlenia skórę i uwalnia ją od toksyn
- rozluźnia mięśnie twarzy;
- poprawia napięcie skóry;
- wygładza zmarszczki, dzięki czemu skóra wygląda na młodszą.
Czym różnią się efekty po zastosowaniu rollera i kamienia gua sha?
Przede wszystkim roller i płytka gua sha różnią się stopniem nacisku na skórę. Roller jest delikatniejszy i wywiera mniejszy nacisk. Bardziej masuje skórę, niż ją ugniata. Kamień gua sha natomiast pozwala na mocniejszy ucisk, dlatego często przynosi szybsze efekty.
Masaż rollerem do twarzy w 5 krokach
Masaż twarzy rollerem możesz wykonywać codziennie. Najlepiej, jeśli trwa on ok. 15 minut. Wykonuj go dokładnie i spokojnymi ruchami, dzięki czemu nie tylko poprawisz wygląd swojej skóry, ale dodatkowo odprężysz się i zrelaksujesz.
Krok 1: schłódź roller przez kilka godzin w lodówce. Masaż zimnym rollerem przyniesie lepsze efekty.
Krok 2: zadbaj o dokładne oczyszczenie twarzy, szyi i dekoltu. Wtedy kosmetyki stosowane do masażu będą miały możliwość głębszego wniknięcia w skórę.
Krok 3: zastosuj olejek, serum lub krem do masażu, by roller mógł delikatnie ślizgać się po skórze. Zawsze masuj od wewnętrznej części twarzy do zewnętrznych partii - uszu, linii brody czy włosów. Do policzków, czoła i brody użyj większego kamienia. Do zakamarków w okolicach oczu lub nosa sprawdzi się mniejszy kamień.
Krok 4: nałóż ulubiony kosmetyk nawilżający.
Krok 5: umyj dokładnie roller pod letnią, bieżącą wodą, a następnie osusz i schowaj do lodówki, by wyjąć go kolejnego dnia.
Masaż kamieniem gua sha w 4 krokach
Krok 1: schłódź płytkę w lodówce przez kilka godzin albo włóż na chwilę do zamrażalki. Możesz również wykorzystać do schłodzenia kamienia miseczkę z kostkami lodu.
Krok 2: dokładnie oczyść skórę twarzy i szyi. Nałóż swój ulubiony krem, olejek lub serum, by kamień mógł się gładko ślizgać po skórze.
Krok 3: zacznij od masażu szyi. Przesuwaj kamień płynnym ruchem od obojczyka do żuchwy. Kamień powinien być ustawiony w taki sposób, by jego krawędź dotykała skóry. W ten sposób wymasuj całą szyję, a następnie przejdź do masażu twarzy. Najpierw wymasuj żuchwę, potem brodę, policzki nos i czoło. Podobnie jak przy masażu rollerem - zacznij od środka twarzy i kieruj kamień gua sha na zewnątrz.
Krok 4: umyj kamień pod bieżącą wodą. W miarę możliwości przechowuj w lodówce, by był gotowy na następny masaż.
Wiesz już, który przyrząd wybierzesz? Kamień, roller czy może od razu jeden i drugi w zestawie? Zapraszamy do naszego sklepu Gobli, gdzie znajdziesz nie tylko akcesoria do pielęgnacji twarzy i włosów, ale również świetne kosmetyki znanych i cenionych marek. A jeśli chcesz poznać więcej tipów i tricków z zakresu pielęgnacji, zajrzyj na naszego bloga.
Opublikowane w: Porady