Wypadanie włosów

 • Liczba produktów w kategorii: 38
  Regulują problem wypadania włosów. Silnie pobudzają mikrocyrkulację krwi, chroniąc połysk i puszystość włosów. Powodują zwiększenie gęstości włosów i ich prawidłowy wzrost.
 • Liczba produktów w kategorii: 8
  Proces wypadania włosów zostaje wyraźnie zmniejszony. Nowe włosy odrastają mocniejsze i zdrowsze a skóra głowy odzyskuje równowagę. Włosy się zagęszczają i są miękksze w dotyku.
 • Liczba produktów w kategorii: 3
  Spraye te zapobiegają wypadaniu włosów i są przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry głowy. Pomagają stymulować naturalny wzrost włókna włosowego.
 • Liczba produktów w kategorii: 19
  Dla włosów osłabionych, przerzedzonych przez stres, dietę czy przez problemy zdrowotne. Powstrzymuje wypadanie włosów a także odżywia włosy i skórę głowy.
 • Liczba produktów w kategorii: 9
  Maski przeciw wypadaniu włosów wchłaniają się w strukturę włosa, wzmacniają wiązania i stymulują cebulki do wzrostu.
 • Liczba produktów w kategorii: 10
  Odzywki o specjalnym działaniu wspomagającym walkę z wypadaniem włosów. Wzmacniają od cebulki aż po same końce.

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów i jak je powstrzymać?


Wypadanie włosów to dla niektórych spory problem. Każdy z nas codziennie gubi nieco ponad 100 włosów, jednak kiedy nasze kosmyki wychodzą z głowy garściami, trzeba zacząć działać. Jak powstrzymać wypadanie włosów? Najważniejsze jest ustalenie przyczyny oraz zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji.


Dlaczego włosy wypadają?


Przyczyn wypadania włosów może być bardzo dużo i często trudno jest je ustalić. Nadmierne wypadanie kosmyków może bowiem być samodzielnym objawem, jak również stanowić oddzielny zespół chorobowy. W większości przypadków wystarczy zastosowanie odpowiednich kosmetyków, jeżeli jednak to nie pomaga, konieczne będzie podjęcie odpowiedniego leczenia.


Najczęstsze przyczyny wypadania włosów to:

 • zaburzenia hormonalne;
 • choroby tarczycy;
 • zła dieta (niedobory witamin);
 • zatrucia pokarmowe;
 • osłabienie organizmu;
 • stres.


Częstym problemem bywa również wypadanie włosów po lecie, które wiąże się z ich nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, przy jednoczesnym braku ochrony przed promieniami UV. Dochodzi wtedy do przesuszenia kosmyków, które stają się łamliwe i wypadają w większej ilości.


Na zwiększone wypadanie włosów narażone są również kobiety w ciąży i po ciąży, dlatego powinny one szczególną wagę przywiązać do odpowiedniej pielęgnacji pasm i skóry głowy.


Jakie kosmetyki na wypadanie włosów wybrać?


Chcąc poradzić sobie z wypadaniem włosów, najlepiej rozpocząć od odpowiedniej pielęgnacji. Poszukując dobrego szamponu czy odżywki, musimy zwracać uwagę na zawartość składników naturalnych, wzmacniających komórki włosa. Warto wybierać produkty z witaminą B5, żeń-szeniem czy biotyną, ale także innymi witaminami.


Dobrym sposobem jest zastosowanie pełnej kuracji na wypadanie włosów. Polecamy kosmetyki Nioxin System, ze sprawdzonymi składnikami odżywczymi, którego działanie zostało udowodnione. Zawarte w komplecie kosmetyki skutecznie wpływają na strukturę włosa, ograniczając łamliwość oraz wypadanie kosmyków. Można postawić również na szampon, który nie tylko odżywi kosmyki, ale również pobudzi cebulki do wzrostu, zapewniając gęstszą i mocniejszą fryzurę. Przykładem takiego kosmetyku jest bogaty w witamin PP, B6 i Omega 6* szampon Loreal Density Advanced .


Wypadanie włosów powstrzymać możemy również, stosując odżywki z serii Nioxin, zawierające specjalne kompleksy substancji odżywczych. Dobrym sposobem na wzmocnienie kosmyków są również naturalne odżywki Orientana Ajurwedyjska, perfekcyjnie wzmacniające pasma na całej długości.


Jak zapobiec wypadaniu włosów? Stosując profesjonalne maski i wcierki, działające na komórki włosa od środka, zapewniające im ochronę przed promieniami UV oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Kemon ACTYVA P Factor scalp to kuracja wzmacniająca i odżywiająca skórę głowy i włosy w jednym kosmetyku. Można ją stosować także profilaktycznie latem oraz w trakcie ciąży.


Jak uniknąć wypadania włosów?


Naturalne kosmetyki na wypadanie włosów pomagają poradzić sobie z problemem, ale nie tylko. Stanowią również skuteczną profilaktykę, wzmacniając kosmyki od wewnątrz i od zewnątrz, przez co nie są one tak skłonne do wypadania. Poza odpowiednią pielęgnacją warto również zmienić niektóre nawyki oraz starać się unikać czynników, które mogą wpłynąć na nadmierne gubienie włosów.


Profilaktyka wypadania włosów:

 • odpowiednia pielęgnacja;
 • dobra dieta, bogata w witaminy;
 • ograniczenie używek;
 • zapewnienie ochrony przed promieniami UV.


Wypadanie włosów a łysienie


Włosy mogą wypadać z różnych przyczyn, najczęściej jednak stanowi to wynik nieodpowiedniej pielęgnacji. Każdego dnia wypada nam ponad 100 włosów, jeżeli jednak zauważymy na grzebieniu znaczne ilości kosmyków, musimy jak najszybciej zacząć działać. Zwiększone ilości wypadanych włosów zdarzają się często latem, gdy nasza szczecina narażona jest na działanie promieni słonecznych, wysuszających i niszczących włosy.


Na szczęście szeroki wybór kosmetyków bogatych w odżywcze składniki pozwala nam szybko pozbyć się problemu. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego szamponu i odżywki, a także innych produktów pielęgnujących i stylizujących. Stawiając na kosmetyki oparte na skoncentrowanych, sprawdzonych recepturach, zapewniamy naszym kosmykom odżywienie i wzmocnienie, którego potrzebują, a także ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Staną się dzięki temu mniej skłonne do wypadania, a fryzura będzie gęstsza i podatniejsza na stylizację.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem