Pasty

Stylizacja włosów pastami i pomadami zapewnia naturalne rezultaty bez jednoczesnego sklejenia czy obciążenia pasm. Szeroki wybór

Pasta do włosów

Jaką pasta do włosów wybrać?


Pasty do włosów to kosmetyki bardzo chętnie wybierane do stylizacji włosów. W sprzedaży dostępnych jest sporo rodzajów tego typu produktów, dlatego czasem wybór odpowiedniego, może kazać się trudny.


Pasty i pomady pozwalają na stworzenie różnych, fantazyjnych stylizacji, dlatego doceniane są przez najznakomitszych stylistów na świecie. Coraz częściej sięgają po nie również miłośnicy dobrej prezencji, którzy chcą podkreślić swój styl, układając włosy w dowolny sposób. Z past korzystać mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, tworząc fryzury, które zaskoczą wszystkich wokoło.


Jak dobrać pastę do konkretnego rodzaju włosów?


Dzięki temu, że możemy napotkać różne warianty past do włosów, stanowią one produkt właściwie uniwersalny, z którego korzystać mogą właściciele zarówno prostych, jak i kręconych czy falowanych kosmyków. Niektórzy twierdzą, iż pasty i pomady przeznaczone są tylko i wyłącznie do włosów krótkich, jednak nie jest to regułą, gdyż pomogą one w stylizacji także pasm dłuższych.


Ważne jest, aby podczas zakupu sprawdzać właściwości danej pasty do włosów, gdyż możliwość jest wiele. Dużym powodzeniem cieszą się pasty dodające objętości, np. Montibello Texture Ultramatte lub pasta utrwalająca i nabłyszczająca Wella EIMI Shape Shift.


Producenci tworzą pasty i pomady do włosów kręconych lub cienkich i łamliwych, a także z kompleksami nawilżającymi dla włosów przesuszonych. Możliwości jest wiele, dlatego każdy powinien wybrać produkt, który odpowiadał będzie indywidualnym wymaganiom.


Czy pasty i pomady niszczą włosy?


Wręcz przeciwnie. Aktualnie większość kosmetyków stylizujących nie tylko pomaga utrwalić fryzurę, ale jednocześnie zapewnia włosom ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym, promieniami UV. Niektóre produkty zawierają specjalne nawilżające olejki lub kompleksy witamin, które dodatkowo odżywiają włosy.


Jeżeli więc zależy nam nie tylko na trwałości fryzury, ale również na utrzymaniu naszych włosów w dobrej kondycji, z pewnością znajdziemy pastę, która zapewni nam jedno i drugie.


Jaką pastę do włosów wybrać? Rodzaje past do włosów


Pasty do włosów podzielić można na właściwości, jakie posiadają oraz efekt, który zapewniają.

  • Pasta do włosów nadająca objętości

Pasta przeznaczona głównie do włosów cienkich lub krótkich i cieniowanych. Jej zadaniem jest podniesienie fryzury i sprawienie, że wizualnie włosów wyda się więcej. Dobra pasta tego typu gwarantuje mocne lub średnie utrwalenie oraz ochronę przed wiatrem i promieniami UV. Takie efekt zapewnia między innymi pasta Loreal WS Depolish.

  • Pasta do włosów matująca

Jest to kosmetyk, który podkreśla fryzurę, zapewniając jej sztywność i elastyczność, ale bez efektu nabłyszczenia. Dzięki temu stylizacja wydaje się jak najbardziej naturalna, a jednocześnie włosy są utrwalone i wymodelowane w wybrany przez nas sposób. Świetnie sprawdza się w codziennej stylizacji. Nasza propozycja to Fanola Styl Super Matt.

  • Pasta do włosów nabłyszczająca

Kosmetyk, który nada włosom blasku i sprawi, że fryzura stanie się bardziej wyrazista. Idealnie sprawdzi się do stylizacji włosów dłuższych i kręconych. Wśród past nabłyszczających znajdziemy między innymi CHI Pliable Polish.


Pasty do włosów rozróżnić możemy także ze względu na stopień utrwalenia. Najczęściej spotykane są pasty i pomady o średniej, silnej lub bardzo silnej mocy. W zależności od tego, jak nasze kosmyki są podatne na stylizację oraz jaki efekt chcemy uzyskać, możemy wybrać pastę o odpowiednim działaniu.


Jak używać pasty do włosów?


Stosowanie pasty do włosów jest bardzo proste. Wystarczy rozetrzeć niewielką ilość produktu w dłoniach i wetrzeć we włosy, modelując fryzurę. Większość produktów została wyposażonych w instrukcję użytkowania od producenta, jednak jest to zazwyczaj ten sam proces. Do codziennego stosowania najlepiej sprawdzają się pasty matowe o średniej mocy działania, jednak jeżeli nasze włosy nie są podatne na układanie lub zależy nam na większej trwałości fryzury, możemy wybrać także mocniejsze kosmetyki.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem