Kremy

Kremy stylizujące pomogą Ci w przygotowaniu włosów do stworzenia nawet najbardziej kreatywnej fryzury - wygładzą kosmyki i pomogą je rozczesać.

Krem do włosów

Jak wybrać dobry krem do włosów?


Kremy do włosów zaliczają się do gamy produktów stylizacyjnych. Zaleca się je głównie właścicielom włosów przesuszonych i szorstkich, a także do podkreślania skrętu loków. Produkty tego typu wyróżniają się tym, że nie tylko pomagają ułożyć i podkreślić fryzurę, ale w swoim składzie zawierają produkty pielęgnacyjne, zapewniające utrzymanie włosów w dobrej kondycji.


Kremy pomagają utrzymać nawilżenie włosów, dodając im sprężystości i objętości. W przypadku loków i fal świetnie podkreślają skręt, jednocześnie nadając mu trwałości. Ich największą zaletą jest to, że działają na dwa sposoby – zapewniają dobrą prezencję fryzury, jednocześnie dbając o zdrowie pasm.


Jaki rodzaj kremu do włosów wybrać? 


Kremy do włosów mogą różnić się właściwościami i składem. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać oraz gęstości i struktury naszych włosów, możemy postawić na indywidualny produkt. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane rodzaje kremów stylizujących.

  • Krem do włosów podkreślający loki

Ułożenie fryzury przy kręconych włosach bywa bardzo trudne, dlatego warto wiedzieć, jakich kosmetyków używać. Do tego celu kremy sprawdzają się najlepiej, gdyż loki i fale często mają skłonność do przesuszania i puszenia się. Podkreślający loki krem Artego Perfect Curl 30 łatwo rozprowadza się po pasmach, nie powodując efektu sklejania. Produkt zapewnia również optymalne odżywienie oraz ochronę przed promieniami UV.

  • Kremy do włosów wygładzające

Nadmierne puszenie się kosmyków stanowi często bardzo duży kłopot. Włosy puszą się wtedy, gdy w powietrzu za dużo jest wilgoci, a pasma, które mają do tego skłonność, zaczynają zniekształcać się, gdy tylko wyjdziemy na świeże powietrze, zwłaszcza jesienią lub zimą. Zastosowanie kremu wygładzającego Artego Touch Forever Smooth pomoże poradzić sobie z tą niedogodnością. Produkt nie tylko wygładza włosy, ale również wzmacnia je i odżywia, nadając im jedwabistej miękkości, która otrzymuje się nawet po 2-3 myciach.

  • Kremy do włosów nadające objętości

Sprawdzają się wtedy, gdy chcemy, aby nasza fryzura wyglądała na pełniejszą. Włosy cienkie i łamliwe mają skłonność do opadania i są oporne w stylizacji. Specjalnie dostosowane do tego rodzaju włosów kremy mogą pomóc ułożyć atrakcyjną fryzurę. Chcąc zwiększyć objętość oklapniętych włosów, warto zastosować TIGI Bed Head Small Talk – krem, który zagęści pasma, i ochroni przed wysoką temperaturą w trakcie stylizacji.

  • Kremy prostujące włosów

Za pomocą kremów do włosów można nie tylko podkreślić ich skręt, ale również wzmocnić efekt prostowania. Stawiając na krem Loreal X-Tenso Natural Hair, możemy liczyć na efekt prostych włosów nawet do 8 tygodni, a dodatkowo kosmetyk zapewni nam perfekcyjne odżywienie pasm oraz zapewni im aksamitną miękkość i wygładzenie.

  • Kremy modelujące

Choć zadaniem każdego kremu do włosów jest utrwalenie fryzury, niektóre z nich są uniwersalne i nadają się do każdego rodzaju włosów. Ich zadaniem jest wymodelowanie fryzury i zapewnienie jej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi na długie godziny. Tego typu produkty mogą różnić się stopniem utrwalenia, który należy dobrać wedle własnych wymagań. Jeżeli zależy nam na ekstramocnym działaniu, najlepiej postawić na krem Schwarzkopf OSIS Mighty Matte, który w swoim składzie zawiera naturalne woski i lekkie polimery.


O kremach do włosów słów kilka


Wybierając krem do włosów, stawiamy nie tylko na ładne podkreślenie fryzury, ale również na odżywienie i wzmocnienie włosów. Dzięki tym właściwościom, te kosmetyki stylizujące stały się bardzo popularne w salonach fryzjerskich. Szeroki wybór produktów o określonych właściwościach pozwoli każdemu dobrać krem do włosów idealny do danego rodzaju kosmyków.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem