Żele

Żele przeznaczone do profesjonalnej stylizacji włosów i kreowania dowolnych fryzur. Przejmij kontrolę nad teksturą przez wiele godzin nawet w przypadku dużej wilgotności powietrza.

Żel do włosów

Jak wybrać dobry żel do włosów?


Żele do włosów przez długi czas uważane były za kosmetyki do stylizacji włosów krótkich. Aktualnie dostępnych jest wiele modeli podobnych produktów o różnych właściwościach, a niektóre z nich przeznaczone są także do dłuższych kosmyków. Czy żel do włosów tylko utrwala fryzurę, czy może działać na odżywienie włosów? Jak wybrać dobry żel do włosów krótkich, a jaki do długich?


Jak działa żel do włosów?


Zadaniem żelu do włosów jest przede wszystkim stylizacja fryzury. Jest to produkt, który w prosty sposób pozwoli włosy ulizać lub nadać im wyglądu „artystycznego bałaganu”. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy wybierać żele o różnym stopniu utrwalenia. Jest to najważniejsze kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, kupując żel do włosów. Warto również dopasować dany kosmetyk do danego rodzaju kosmyków oraz ich podatności na stylizację.


Szacuje się, że do układania włosów długich bardziej nadają się inne, mocniejsze kosmetyki, jednak aktualnie mamy tak duży wybór żelów do włosów, że niektóre z nich z pewnością sprawdzą się również przy układaniu pasm opadających na ramiona.


Warto wiedzieć, że choć żelu używamy głównie po to, aby utrwalić fryzurę, warto stawiać na produkty, które w swoim składzie mają również składniki odżywcze. Producenci tworzą kosmetyki specjalne do włosów pozbawionych objętości czy kręconych, które dodatkowo podkreślą efekty stylizacji.


Rodzaje żelów do włosów


Decydując się na zakup kosmetyku, musimy wiedzieć, co chcemy osiągnąć poprzez jego stosowanie. Na szczęście producenci profesjonalnych produktów stylizacyjnych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

  • Żel do włosów kręconych

Zadaniem takiego kosmetyku jest uwydatnienie loków i fal oraz utrwalenie fryzury. Struktura włosów kręconych sprawia, że nie są one najłatwiejsze w stylizacji, jednak dobry żel pomoże nam je skutecznie ujarzmić. Profesjonalną pomoc w utrwalaniu niesfornych kręciołków zapewnia Loreal Hollywood Waves Fatales. Loki często mają tendencje do puszenia się, jeżeli chcemy tego uniknąć, możemy postawić również na chroniący przed wilgocią Goldwell Crystal Turn.

  • Żel zwiększający objętość włosów

Taki produkt sprawdzi się przede wszystkim u osób, których włosy są cienkie, pozbawione objętości. Kosmetyk nie tylko pomoże skutecznie utrwalić fryzurę i ochroni ją przed wilgocią i wiatrem, ale również sprawi, iż wizualnie włosów na głowie będzie więcej. Do tego celu polecamy żel Matrix SL ze specjalną formułą Lagoom Jam.

  • Żel nadający efekt mokrych włosów

Tak zwana mokra włoszka to stylizacja, która jeszcze niedawno była bardzo popularna. Dzisiaj wciąż wiele osób docenia taką fryzurę, a najlepiej wykonać ją właśnie z pomocą żelu o średniej mocy. Warto również stawiać na produkty, które nie pozostawią na naszych kosmykach twardej, sklejonej skorupy. Świetny efekt mokrych włosów zapewnia Loreal Wet Domination Extreme Splash.

  • Żele modelujące

Jeżeli zależy nam na jak najdłuższym i najmodniejszym utrwaleniu fryzury, powinniśmy wybrać żel do włosów o dużej mocy. Takie produkty najlepiej nadają się do włosów krótkich, jeżeli chcemy zaczesać je do tyłu lub stworzyć fryzurę „jeża”. Dzięki dużej sile żel ochroni kosmyki przed działaniem nawet silnego wiatru, a fryzura utrzyma się przez wiele godzin.


Jak wybrać żel do włosów?


Kupując żel do włosów, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego siłę działania. Nie do każdej fryzury nada się najmocniejszy żel, dlatego, jeżeli zależy nam na efekcie „nieładu” lub „mokrej włoszce”, powinniśmy dobrać produkt o średniej sile utrwalenia. W zależności od rodzaju naszych kosmyków najlepiej stawiać na produkty, których przeznaczenie równa się z efektami, jakie chcemy osiągnąć. Żele do włosów kręconych pomogą podkreślić loki, żele zwiększające objętość, nadają efektu podniesienia włosów itd.


Żel nie jest kosmetykiem przeznaczonym tylko i wyłącznie do włosów krótkich. Odpowiednie produkty pomogą również w stylizacji dłuższych kosmyków. Co więcej, producenci coraz częściej tworzą dla nas żele, które oprócz efektu utrwalenia, zapewniają również ochronę włosów przed słońcem i wilgocią, a także dostarczają im składników odżywczych.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem