Pianki

Pianka do włosów - to kosmetyk, który każda kobieta powinna mieć w swojej łazience. Przygotuje włosy do stylizacji i nada im miękkości i kształtu.

Pianka do włosów

Jaka pianka do włosów jest najlepsza?


Pianki do włosów stanowią jeden z najchętniej wybieranych kosmetyków stylizacyjnych do włosów. Charakteryzują się tym, że potrafią utrwalić i podkreślić fryzurę, bez uczucia ciężkości i sklejania kosmyków. Pianek do włosów na rynku preparatów fryzjerskich jest bardzo dużo. Producenci tworzą produkty przeznaczone do każdego rodzaju włosów bądź takie, które sprawdzą się głównie do loków lub mają za zadaniem zwiększyć objętość włosów. Pianki mogą różnić się właściwościami, mocą oraz zawartymi w składzie substancjami odżywczymi. Jak wybrać dobrą piankę?


Jak używać pianki do włosów?


Pianki cieszą się tak dużym powodzeniem również ze względu na prostotę stosowania. Wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem i wycisnąć na dłoń niewielką ilość pianki, następnie nałożyć ją na włosy, przechodząc do stylizacji. Kosmetyki tego typu stosować można zarówno na pasma wilgotne, jak i suche, a ich zadaniem jest skuteczne utrwalenie fryzury oraz podkreślenie loków czy fal, bez sztucznego wyglądu. Lekkość oraz naturalność prezencji, jaką zapewniają pianki do włosów, sprawiły, że kosmetyki te doceniane są przez fryzjerów oraz stylistów na całym świecie.


Rodzaje pianek do włosów


Jaką piankę do włosów wybrać? Cóż, możliwości jest wiele, gdyż producenci kosmetyków oraz akcesoriów do włosów tworzą coraz ciekawsze produkty, które nie tylko pozwolą nam na dobre utrwalenie fryzury, ale również zapewnią włosom perfekcyjną ochronę oraz odżywienie. Jakie pianki do włosów są najczęściej spotykane i którą wybrać do naszego typu kosmyków?

  • Pianki do włosów kręconych

Pianki, podkreślające skręt loków i fal świetnie sprawdzają się u osób, których kosmyki lubią się zawijać lub są po zabiegu trwałej ondulacji. Kosmetyk podkreśla skręt, zapewniając trwałość loków i sprawiając, że włosy się nie puszą. Dobrą opinią konsumentów cieszą się między innymi: pianka Loreal Hollywood Waves Spiral Queen i pianka Kerastase Discipline Mousse Curl Ideal ze specjalnym kompleksem odżywczym pro-Keratine + Elastyna.

  • Pianki nadające objętość włosom

Idealne dla włosów cienkich, pozbawionych objętości. Ich działanie polega na podniesieniu i utrwaleniu fryzury, dzięki czemu wizualnie włosów wydaje się więcej. Dzięki specjalnym kompleksom ochronnym, kosmyki nie puszą się i są mniej narażone na działanie wiatru oraz promieni UV.


Wśród pianek nadających objętość znajdziemy między innymi: innowacyjny kosmetyk Matrix SL Volume Builder Mousse; piankę nadającą objętość już od nasady włosów Loreal Volume Lift.

  • Nawilżające pianki do włosów

Stosowanie utrwalających kosmetyków często wiąże się z nadmiernym przesuszeniem włosów, które prowadzi do wyniszczenia końcówek i ogólnej struktury włosa. To właśnie dlatego marka Montibello stworzyła kolekcję Finalstyle z pantenolem i składnikami pielęgnującymi, w której znajdziemy pianki, zapewniające, oprócz mocnego utrwalenia, także profesjonalne nawilżenie i ochronę.


Pianki do włosów ze względu na moc utrwalenia


Pianki różnią się od siebie nie tylko właściwościami, ale również mocą, z jaką działają na umocnienie fryzury. Jeżeli zależy nam na wysokiej skuteczności w tym zakresie, powinniśmy wybrać piankę ekstramocną taką jak Kemon HAIR MANYA Build Foam, która pomoże nam stworzyć stylizację na cały dzień bez efektu sklejania i obciążenia. Są również pianki o lżejszej mocy, których zadaniem jest jedynie podkreślenie skrętu lub lekkie nadanie objętości. Takie kosmetyki gwarantują naturalny efekt, pozwalając na ciekawe wymodelowanie fryzury.


Jak wybrać piankę do włosów?


Pianki do włosów stanowią jedne z najczęściej wykorzystywanych produktów stylizacyjnych do włosów. Ich popularność wynika z wysokiej skuteczności utrwalania fryzury, bez jej obciążania i efektu sklejania. Istnieje wiele rodzajów pianek do włosów, które różnią się od siebie nie tylko mocą utrwalania, ale i właściwościami. Największym powodzeniem cieszą się pianki podkreślające loki oraz zapobiegające puszeniu się włosów, a także standardowe pianki utrwalające. Jeżeli zależy nam na dobrym efekcie i mocnym podkreśleniu kosmyków, najlepiej wybrać piankę o dużej mocy. W przypadku gdy wolimy naturalny wygląd, postawmy na pianki o lżejszym działaniu.


Piankę stosować można do każdego rodzaju włosów, zarówno na mokre, jak i na suche kosmyki. Najlepiej dostosować kosmetyk do indywidualnego rodzaju włosów oraz własnych potrzeb.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem