Puder

Pudry do stylizacji każdego rodzaju włosów unoszące włosy u nasady. Szczególnie polecane do pasm cienkich, delikatnych i pozbawionych objętości.

Puder do włosów

Po co nam puder do włosów, jak działa i jaki wybrać?


Coraz większym powodzeniem wśród osób, które chcą swoim włosom nadać puszystości i objętości, cieszy się puder do włosów. Jest to innowacyjny kosmetyk, który zrobił furorę w zakresie układania nawet najbardziej oklapniętych kosmyków.


Puder do włosów świetnie sprawdza się, gdy chcemy nadać fryzurze objętości, nie jest to jednak jego jedyne zadanie. Kosmetyk ten w ciekawy sposób wpływa na odświeżenie fryzury, sprawiając, że włosy odzyskują energię i nabierają blasku. Puder występuje w postaci proszku, składającego się mikrocząsteczek, których zadaniem jest oblepianie poszczególnych pasm. Dzięki temu unoszą się one u nasady i wizualnie jest ich więcej. Dobrze sprawdza się w sytuacjach, gdy w szybki i prosty sposób chcemy podkreślić fryzurę i nadać jej świeżości. Można stosować go również do wykończeń stylizacyjnych w miejscach opornych na układanie.


Dla kogo jest puder do włosów?


Kosmetyk wskazany jest szczególnie posiadaczom włosów cienkich i delikatnych, opornych na układanie. Stanowi ciekawą alternatywę dla innych środków stylizujących, gdyż nie usztywnia i nie skleja włosów. Osoby, które mają bardziej puszyste włosy, a jednak chcą podkreślić fryzurę, również mogą przetestować działanie pudru, być może okaże się, że świetnie sprawdza się on na ich kosmykach.


Fryzura stworzona z pomocą pudru nabiera trwałości, a jednocześnie nie wydaje się śliska, dzięki czemu łatwiej można ją ułożyć i utrzymać.


Jak działa puder do włosów?


Zadaniem pudru do włosów jest uniesienie włosów u nasady, przez co nabierają one objętości i wydają się grubsze. Dzieje się tak za sprawą specjalnych mikrocząsteczek, które przyczepiają się do włosów i podnoszą je.


Stosowanie pudru ma jednak jeszcze inne zalety. Kosmetyk świetnie wchłania nadmiar sebum oraz zewnętrzne zanieczyszczenia, dzięki czemu efekt jego zastosowania wygląda podobnie jak w przypadku suchego szamponu – włosy są odświeżone i lepiej się prezentują. Puder może służyć również do utrwalenia fryzury.


Jak stosować puder do włosów?


Większość kosmetyków ma na opakowaniu dołączoną instrukcję użytkowania, jeżeli jednak jej nie ma – nic się nie stało. Puder bowiem wystarczy rozsypać u nasady włosów, bezpośrednio na głowę lub też wetrzeć go dłońmi. Następnie delikatnie wmasować kosmetyk we włosy i wymodelować fryzurę.


Puder do włosów nie sprawia trudności w rozczesywaniu i nie pozostawia resztek na włosach. Chcąc go zmyć, wystarczy umyć włosy dowolnym szamponem oczyszczającym.


Jak wybrać odpowidni puder do włosów?


Zadaniem pudru do włosów jest nadanie objętości fryzurze, dlatego to właśnie pudry nadające objętości spotykamy powszechnie w sprzedaży. Decydując się na zakup najlepiej postawić na produkt, który będzie łatwy w stosowaniu i zapewni odpowiednie efekty.


Dla osób, którym zależy na nadaniu objętości i dobrym utrwaleniu włosów, polecamy Loreal Super Style Heroes Super Dust – produkt, który tworzy u nasady włosa miniaturową siateczkę, sprawiająca, że kosmyki zostaną spektakularnie uniesione a fryzura perfekcyjnie utrwalona.


Jeżeli chcemy, aby nasze włosy stały się bardziej podatne na modelowanie, wybierzmy Artego TOUCH No Limits, który unosi włosy, zapewniając im miękkość i blask i sprawiając, że łatwiej się je układa.


Większość pudrów do włosów dostępnych jest w małych buteleczkach, które bez problemu zmieścimy w damskiej torebce, dzięki czemu możemy je wszędzie ze sobą zabrać. Istnieją jednak również produkty, których stosowanie jest jeszcze łatwiejsze – mowa o takich kosmetykach, jak Loreal Wild Stylers czy Loreal Savage Panache.


Kilka słów podsumowania.


Puder do włosów stanowi jeden z najlepszych kosmetyków do włosów, który świetnie podnosi objętość fryzury, zapewniając jej dobre utrwalenie. Produkty tego typu przeznaczone są głównie do włosów cienkich, opornych na stylizację, choć mogą być stosowane również przez właścicieli innego rodzaju kosmyków. Jedną z ich głównych zalet jest to, że zapewniają włosom większą podatność na stylizację, dzięki czemu łatwiej jest ułożyć fryzurę. Zapewniają dobre efekty bez sklejania włosów, co sprawia, że włosy prezentują się naturalnie.


Pudry dostępne są zazwyczaj w formie proszku, umieszczonego w niewielkich butelkach, które bez problemu zmieszczą się w damskiej torebce. Dla łatwiejszego stosowania można wybrać także puder w sprayu.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem