Lakiery

Lakiery idealne do stylizacji różnego rodzaju fryzur: obojętnie, czy chcesz wymodelować loki czy chcesz utrzymać kok wysoko na głowie.

Lakier do włosów

Jak wybrać najlepszy dla Ciebie lakier do włosów?


Lakier do włosów stanowi jeden z najskuteczniejszych preparatów utrwalających fryzurę. Jest to produkt fryzjerski, dostępny na rynku w szerokiej ofercie. Większość kosmetyków spełnia podstawowe funkcje lakieru, to znaczy, że pomaga utrwalić fryzurę i zapewnia jej odporność przed czynnikami zewnętrznymi. Lakiery mogą jednak różnić się trwałością oraz właściwościami, a także zwartymi w recepturze składnikami odżywczymi. Jak działają lakiery do włosów i jak wybrać najlepszy?


Jak działa lakier do włosów?


Mało kto zastanawia się, jak to się dzieje, że lakier do włosów tak skutecznie utrwala fryzurę. Tymczasem warto wiedzieć, jaki wpływ taki kosmetyk ma nasze włosy i co powoduje, że stają się one mniej podatne na działanie wiatru i innych czynników.


Otóż skuteczne działanie lakieru do włosów uwarunkowanie jest zawartymi w produkcie polimerami i poliuretanami, które łącza się ze sobą i tworzą specjalną, utrwalającą warstwę na powierzchni włosa. Stworzona z polimerów ochrona nie dopuszcza do wnętrza włosów wilgoci, która w dużej mierze odpowiedzialna jest za niszczenie fryzury.


Oprócz składników utrwalających coraz częściej lakiery do włosów zawierają także witaminy. Włosy pozbawione wilgoci bardzo szybko mogą stracić witalność, a ich struktura się pogarsza, dlatego należy zadbać o ich ochronę przed degeneracją oraz prawidłowe odżywienie.


Rodzaje lakierów do włosów


W sprzedaży znajdziemy całe mnóstwo lakierów do włosów, bogatych w składniki odżywcze i wykazujących właściwości utrwalające dla każdego rodzaju kosmyków lub też specyficznie dla loków, włosów prostych czy farbowanych. Jaki lakier do włosów wybrać, aby spełniał nasze wymagania?

  • Lakiery silnie utrwalające

Głównym zadaniem lakieru do włosów jest utrwalenie fryzury na długie godziny. Tego typu kosmetyki różnić się mogą samą siłą utrwalania. Jeżeli zależy nam na wysokiej skuteczności, wybierzmy ekstramocny Wella EIMI Super Set, który nie tylko zapewni naszym włosom idealny wygląd na długi czas, ale również ochroni przed promieniami UV i wilgocią, jednocześnie zapewniając kosmykom wymagane odżywienie.


W przypadku, gdy chcemy fryzurę usztywnić, jednak w nieco lżejszym stopniu, możemy postawić na coś o mniejszej mocy, na przykład lakier Kemon HAIR MANYA Dreamfix.

  • Lakiery do włosów dodające objętości

Są to kosmetyki przeznaczone głównie do włosów cienkich i delikatnych. Nie tylko skutecznie wzmacniają fryzurę, ale również poprawiają jej objętość, sprawiając, że wizualnie włosów jest więcej. Nasza propozycja to TIGI BH Full of it – delikatny lakier, który nada sprężystości bez sklejania kosmyków.

  • Nabłyszczające lakiery do włosów

Kosmetyki, które nie tylko pozwalają fryzurze dotrwać do końca dnia, ale również zapewniają jej wyjątkowy blask. Efekt lśniącej, idealnej fryzury przez wiele godzin zapewni Tigi Bed Head Masterpiece.

  • Lakiery do włosów farbowanych

Produkty utrwalające, zawierające w sobie również specjalne receptury ochrony koloru. Stawiając na tego typu preparaty, zapewniamy swoim kosmykom wyraźniejszy i trwalszy kolor nawet przy mocnej stylizacji. Jeżeli właśnie na tym nam zależy, warto zwrócić uwagę na kosmetyki firmy Goldwell.


Dostępnych lakierów do włosów jest bardzo dużo i w zależności od tego,jaki efekt chcemy uzyskać, powinniśmy wybrać produkt, dostosowany do naszych wymagań. Wśród wyżej wymienionych znajdziemy także lakiery dla osób z wrażliwą skórą głowy, lakiery przeznaczone do włosów kręconych czy takie, które zapewniają efekt „naturalnej stylizacji”.


Jak wybrać lakier do włosów – podsumowanie


Lakiery do włosów pozwalają na mocne i długie utrwalenie fryzury, zapewniając włosom polimerową ochronę przed wilgocią. Jeżeli jednak liczymy na jak najlepsze efekty, powinniśmy wybierać lakiery, które najlepiej sprawdzą się na naszych włosach. Większość produktów charakteryzuje również ochrona przed promieniami UV, coraz częściej producenci w swoich produktach zawierają kompleksy witamin mające odżywiać włosy i zapobiegać ich uszkodzeniom.


Szeroka oferta profesjonalnych lakierów do włosów pozwoli każdemu dobrać produkt, który wpłynie na trwałość ich fryzury w odpowiedni sposób.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem