To jasne, że nie przeprowadzimy w domu skomplikowanych serii pielęgnacyjnych wymagających specjalistycznych urządzeń lub umiejętności. Jednak powodzeniem możemy oczyścić, nawilżyć i odżywić swoją twarz. Pielęgnacja w domu to jeden z najważniejszych kroków w pielęgnacji, zwłaszcza kiedy nie zawsze mamy możliwość udać na profesjonalny zabieg. Dziś we wpisie SPA w domu dla skóry twarzy. Zapraszam!
SPA w domu w pakiecie
Dziś będzie o tym, jak zrobić intensywną pielęgnację twarzy, ale na naszym blogu jest już wpis, w którym podaję przepis na SPA w domu dla włosów. Skupiam się na chyba moim ulubionym pielęgnacyjnym zabiegu, czyli olejowaniu włosów. Będzie świetnie, jeśli zdecydujesz się na pielęgnację włosów i twarzy jednocześnie! Jeśli masz na to ochotę, TUTAJ znajdziesz wpis o domowej intensywnej pielęgnacji włosów.
SPA w domu, po co?
Masz czasem tak, że niektóre dni szczególnie zapadają Ci w pamięć? Ja bardzo często pamiętam te, w które robię sobie godzinną pielęgnację (lub dłużej). Czuję się wtedy świetnie i jestem bardzo zadowolona, że znalazłam chwilę dla siebie, a następnego dnia budzę się zrelaksowana z promienną cerą i lśniącymi włosami. Robiąc taki zabieg działamy nie tylko na rzecz lepszego stanu skóry czy włosów, ale również dajemy sobie zastrzyk dobrego samopoczucia, doceniamy się, spędzamy ze sobą czas. Wprawiamy się tym samym w lepszy humor, obniżamy poziom stresu. Polecam SPA w domu w towarzystwie dobrej herbaty, kawy, koktajlu, jeśli od czasu do czasu sobie pozwalasz, czegoś słodkiego. W międzyczasie może muzyka, film, książka lub ulubiony kanał na YT. Dla mnie takie sesje są bardzo relaksujące!
SPA w domu z pielęgnacją twarzy
Żeby nasza cera była promienna, młoda, pozbawiona wyprysków, musimy na co dzień stosować się do kilku zasad: skutecznie, ale delikatnie ją oczyszczać, tonizować, dostarczać składników, których potrzebuje (dobrane kosmetyki pielęgnacyjne – sera, kremy) oraz stosować ochronę UV. Raz w tygodniu warto pójść nieco dalej. Oprócz standardowego oczyszczania zapewnić twarzy oczyszczenie porów, nawilżenie, intensywną regenerację. Jeśli masz czas możesz taki zabieg robić częściej. Ja pielęgnację twarzy robię zawsze w weekend, a jeśli znajdę chwilę, to również na tygodniu.
Intensywna pielęgnacja twarzy w domu krok po kroku
Zapraszam na instrukcję krok po kroku jak zrobić SPA dla twarzy w domu. Możesz dołożyć swoje elementy lub modyfikować mój sposób, a możesz skorzystać z niego w całości. Jeśli uznasz, że masz ochotę na małe zakupy, zachęcam do skorzystania z moich propozycji kosmetyków.
SPA w domu dla twarzy zaczynamy od peeliengu
Pierwszym krokiem jest właściwie bardzo dokładne zmycie makijażu i umycie twarzy żelem, ale zakładam, że tę podstawę każdy ma opanowaną. Jeśli nie jesteś pewna, czy robisz to prawidłowo (zawsze warto sprawdzić), polecam zajrzeć TUTAJ i zerknąć na instrukcję prawidłowego zmywania makijażu. Warto przy okazji zrobić również peeling całego ciała, ale skupmy się na twarzy. Peelingowanie jest ogromne ważne w pielęgnacji. Nasza skóra ciągle „wymienia” komórki, powstają nowe, a część ich obumiera. Nowe komórki znajdują się bliżej powierzchni naskórka, tworząc warstwę ochronną. Komórki, które obumarły złuszczają się, aby zrobić miejsce dla nowych. Jednak z biegiem lat cykl ten staje się coraz mniej efektywny, martwe komórki dłużej zalegają i nie pozwalają skórze na normalne funkcjonowanie. Dlatego warto sięgać po peelingi. Peeling złuszcza martwy naskórek, usuwa martwe komórki, oczyszcza pory. Pomaga składnikom pielęgnującym zawartym w kremach i maseczkach przenikać do głębszych warstw, obrazowo można to opisać, jako torowanie drogi. W długiej perspektywie czasu peelingowanie pobudza mechanizmy regeneracyjne, pobudza do produkcji nowych komórek, poprawia ukrwienie, odblokowuje gruczoły łojowe.
Warto pamiętać, że nie stosujemy peelingów mechanicznych na skórę dotkniętą poważnymi zmianami trądzikowymi, skóry uszkodzonej (np. zranionej) oraz bardzo suchej lub nadwrażliwej. Do dwóch ostatnich najlepiej użyć peelingu enzymatycznego, który daje identyczne efekty do peelingu mechanicznego, ale złuszcza naskórek dzięki zawartym w nim enzymom. Ten rodzaj peelingu jest dużo bardziej łagodny i nie powoduje podrażnień. Polecam peeling enzymatyczny od Nature Queen, który świetnie oczyszcza i jest przy tym bardzo delikatny.
Tonizowanie
Po zmyciu makijażu tonizujemy twarz. To krok konieczny! Kosmetyki do demakijażu, żele, płyny, mleczka zmieniają pH twarzy. Ja nie wierzę w coś takiego jak mleczko tonizujące, czy kosmetyki 5 w 1. Zawsze demakijaż kończę żelem i nakładam tonik. Bez odpowiedniego pH nasza twarz traci swoja naturalną barierę ochronną, czyli płaszcz hydrolipidowy. Bez swojej naturalnej ochrony skóra jest dużo bardziej narażona na działanie promieniowania UV, działanie czynników zewnętrznych. Tonizowanie przywraca tę naturalną barierę. Polecam łagodzącą i mocno nawilżającą wersję od Nature Queen, tonik łagodzący i nawilżający do każdego typu cery. Drugą świetną opcją są hydrolaty, które ja uwielbiam! Nie tylko przywracają pH, ale również mają szereg innych dobroczynnych właściwości.
Serum i krem
Pora na serum i krem. Jako serum polecam mocno regenerującą wersję od Cztery Szpaki. Ma szereg dobroczynnych działań! Między innymi walczy w wolnymi rodnikami, rozjaśnia, normalizuje, zatrzymuje procesy starzenia, ujędrnia. Na koniec krem. Polecam to cudo od Nature Queen. Bogactwo! Prawdziwe bogactwo składników, olejków, wyciągów, ekstraktów roślinnych. Działa rewelacyjnie, nawilża i regeneruje. Używam go na noc i rano buzia jest wypoczęta, nawilżona, ale też jędrna, jakby wypchnięta. Bardzo polecam, bo ten krem to perełka!
Podsumowanie
Dodatkowo polecam peeling całego ciała i balsam. Na głowę fajna maska (lub olejowanie z tego wpisu), na twarzy maseczka. Książka, film, muzyka, ulubiony napój. Gwarantuję, że po takiej relaksującej sesji poczujesz się lepiej i piękniej!