Wcierki Herbaria Banfi, skuteczny sposób na wypadanie i porost włosów

Ostatnio wcierki do włosów stały się bardzo popularne. W sieci można znaleźć ogromna ilość zdjęć z efektami przed i po wcierkowych kuracji, a efekty już po miesiącu używania są imponujące! Dziś przedstawię wcierki od Herbaria, wyjaśnię, jak działają i dlaczego są aż tak skuteczne.

wcierka BANFI

Skóra głowy a piękne włosy

Wszystko zaczyna się od źródła. Ostatnio rozmawiałam o włosach ze swoją Mamą. Opowiedziała mi, że w młodości miała momenty bardzo osłabionych i wypadających włosów. Wtedy jej babcia przygotowywała wywar z ziół i moja Mama wcierała go sobie w skórę głowy. Niestety, nie jesteśmy w stanie dojść do tego, jakie to były zioła, ale przy takiej kuracji problem ustał, a włosy szybciej rosły. Dlaczego? Bo zdrowa i odżywiona skóra głowy, to zdrowe cebulki, a co za tym idzie, szybko rosnące i piękne włosy.

Jak działają wcierki?

Wcierki mają różne zastosowania, dlatego podziałów może być wiele, ale wyróżniłabym dwie główne grupy - przyspieszające porost i wzmacniające skórę głowy. Bardzo często wykazują obydwa działania, ponieważ wzmocnienie skóry głowy i przyspieszenie po prostu idą w parze. Jeśli zadbamy o skórę głowy, włosy automatycznie zaczną szybciej rosnąć.
Wcierki zazwyczaj mają ziołowe składy, są to mieszanki ziół i ekstraktów roślinnych. Składy mogą mieć większy nacisk na porost lub wzmocnienie skóry głowy. Te drugie polecam przy problemach takich jak wypadanie włosów. (Więcej o działaniu wcierek i ich stosowaniu piszę TUTAJ).

Wcierki Herbaria

W naszym sklepie można kupić 4 rodzaje wcierek Herbaria Banfi. Zapraszam na ich krótki przegląd, który pomoże Wybrać Wam właściwą dla siebie.

Na porost

Herbaria Lady Banfi Hajszesz wcierka z wyciągiem z chrzanu

Moja ulubiona wcierka od Herbaria. Polecam dla osób, którym zależy na poroście włosów, jeśli chcecie wzmocnić skórę głowy lub zatrzymać wypadanie, lepiej sięgnąć po wzmacniającą, którą opisuję niżej. Jednak ta wcierka jest genialna, jeśli chodzi o porost! Zawarty w niej wyciąg z chrzanu  pobudza cebulki, poprawia krążenie i silnie stymuluje wzrost. Już po miesiącu stosowania efekty są spektakularne.

Herbaria Banfi Hajszesz, wcierka na porost włosów

Ja nazywam ją klasyczną Banfi. Również zawiera wyciąg z chrzanu. Dodatkowo ekstrakt z gorczycy, jałowca. Wszystkie mają działanie przyspieszające porost i wzmacniające. Dodatkowo jej zapach jest mniej intensywnyniz w przypadku Lady Banfi.

Na wypadanie, wzmocnienie + porost

Herbaria Csalan Hajszesz, wcierka wzmacniająca do skóry głowy

Ta wcierka od Herbaria jest typowo wzmacniająca dla skóry głowy. Zawiera wyciąg z pokrzywy, rośliny znanej od lat z dobroczynnego działania na włosy i skórę głowy. Wyciąg z pokrzywy bardzo często jest składnikiem preparatów, które zapobiegają łysieniu. Rewelacyjnie radzi sobie z wypadaniem włosów i wzmocnieniem cebulek.

Herbaria Bojtorjan Hajszesz wcierka z wyciągiem z łopianu

Wcierkę z łopianem polecam na porost, jak i dla wzmocnienia skóry głowy. Łopian jest znany ze swoich leczniczych właściwości, zapobiega łupieżowi i wypadaniu włosów, przynosi ulgę, jeśli mamy wrażliwą, swędzącą skórę, odbudowuje florę bakteryjną skóry i zwiększa jej odporność. Oprócz leczniczych właściwości działa też stymulująco na porost.

Jeśli chcesz przyspieszyć porost włosów, zagęścić włosy lub powstrzymać wypadanie, zacznij od wcierek. Naturalne ekstrakty i receptury działają cuda! A jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to zapraszam na drugi wpis, gdzie dokładniej przyglądam się działaniu wcierek oraz piszę jak je stosować, żeby przejść, kliknij tutaj.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem