Szampon do włosów blond? Czy to rozwiązanie działa?

Rozjaśniane włosy, to temat, który cały czas jest na topie. Chłodne odcienie jasnych blondów mają rzesze fanek i wygląda na to, że nigdy nie wyjdą z mody. Jednak oprócz pięknego efektu zaraz po farbowaniu często spotykamy się z problemem żółknącego koloru. Jak temu zapobiec? Z pomocą przyjdzie nam szampon do włosów blond, o którym dzisiaj. Zapraszam do lektury!

szampon do włosów blond

Dlaczego rozjaśniane włosy żółkną? 

Warto wiedzieć, dlaczego w ogóle mamy problem z żółknięciem włosów blond. Rozjaśniacz to mieszanka różnych barwników. Są wśród nich pigmenty niebieskie lub fioletowe oraz czerwone. Te pierwsze wypłukują się szybciej. Na włosach zostają czerwone i rude pigmenty, nadając włosom żółte tony.

Czy szampon do włosów blond zadziała?

Tak! Jak najbardziej. Szampony do włosów blond mają dużą zawartość brakujących fioletowych i niebieskich pigmentów. Regularnie dostarczając ich włosom, ochładzamy kolor i uzupełniamy te niedobory. Zazwyczaj takie kosmetyki mają właściwości ochraniające kolor przed wypłukiwaniem i przedłużające jego trwałość.

Jak używać takich kosmetyków?

Najlepiej, oprócz szamponu, zaopatrzyć się również w odżywkę lub maskę, albo taką formę, pielęgnacji, jaką lubimy, np. odżywka bez spłukiwania. Używamy ich w zależności od potrzeb, ale przy regularnym stosowaniu, raz w tygodniu może wystarczyć. Jeśli efekt jest za słaby, możesz zwiększać częstotliwość. Każde włosy mają inne potrzeby i ciężko podać uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich, więc warto zacząć od jednego razu w tygodniu (przy pozostałych myciach używając swoich codziennych kosmetyków) i zwiększać częstotliwość w miarę potrzeby.

Które kosmetyki polecam?

W naszym sklepie cały czas sprzedają się dwie serie i z doświadczenia koleżanek również wnioskuję, że są one najlepsze.


  • Fanola No Yellow. Chyba jedna z najbardziej znanych serii do ochładzania blondów. Spełnia swoje zadanie idealnie, bardzo dobrze radzi sobie z żółtymi tonami. Warto wspomnieć, że w ofercie kosmetyków są również wersje przyjazne dla wegan.

  • Loreal Blondifier, również świetnie ochładza kolor i przedłuża jego trwałość. Zawiera wyciąg z jagór acai, które dodatkowo odżywiają włosy i zawierają fioletowy pigment. W składzie dużo wyciągów i ekstraktów.

Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem