Seria Repair Rescue, odżywienie, ochrona i regeneracja zniszczonych włosów

Repair Rescue

Której z nas nie dotknęły problemy włosowe? Włosy przesuszone, matowe, bez życia, elektryzujące się, niedające układać. Ja znam to bardzo dobrze i jestem pewna, że duża część z Was również. Dziś jestem z serii SOS, która będzie jak koło ratunkowe w takich właśnie momentach. Zapraszam na wpis o Repair Rescue od Schwarzkopf.

Pielęgnacja podstawą walki ze zniszczonymi włosami

Zniszczone, puszące, elektryzujące, mało odporne włosy to problemy, które cały czas pojawiają się na włosowych forach i we włosowych dyskusjach. Jest kilka serii kosmetyków, które zostały stworzone do pielęgnacji włosów właśnie takich-słabych, zniszczonych. Włosy, które nie są dostatecznie odżywione, w połączeniu z codziennymi „trudami”, takimi jak wiatr, otarcia, nie odwdzięczą się nam pięknym wyglądem. Dlatego warto zadbać o kompleksową pielęgnację.

Schwarzkopf Repair Rescue, co tam znajdziemy?

Seria przeznaczona typowo do ratunku włosów zniszczonych. Działa wielopłaszczyznowo, nie tylko regeneruje włosy, ale także nawilża, wygładza i zabezpiecza. Kosmetyki to mieszanka cennych składników, które gwarantują poprawę kondycji włosów:

  • hydrolizowana keratyna. Keratyna to naturalny budulec włosów. Zniszczone włosy mają znaczne braki budulca, dlatego ważne jest, aby w procesie regeneracji postawić na kosmetyki właśnie z tym składnikiem. Keratyna ma zdolność nadbudowy, ale ważne jest, aby chociaż raz w tygodniu pozostawić kosmetyk, najlepiej maskę, na włosach na co najmniej 20 minut. Wtedy będziemy pewni, że cząsteczki keratyny uzupełnią strukturę włosa.
  • pantenol. Ten składnik to nawilżacz. Ma zdolność wiązania wody we włosach oraz odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.
  • technologia Cell Perfector. Może się wydawać, że to tylko skomplikowana nazwa, która niewiele znaczy, a ma być marketingowym zagraniem. Otóż nie jest tak. Cell Perfector odbudowuje warstwę ochronną włosa oraz na poziomie warstwy korowej, odbudowująca włosy na poziomie komórkowym. Jak działa? Technologia oparta jest na schemacie takim samym, jak powłoka lipidowa, która chroni powierzchnię włosów. Wiązania węglowe odbudowują więc naturalną strukturę włosów, uzupełniając ubytki i ciągle wzmacniając naturalną barierę ochronną.
  • pH 4.0-5.0. Zwracacie uwagę na pH swoich kosmetyków? Schwarzkopf zadbał o to, żeby seria Repair Rescue odpowiadała fizjologicznemu odczynowi pH skóry, czyli jej naturalnemu odczynowi.

Repair Rescue

Czego z serii Repair Rescue użyć?

Jako podstawową pielęgnację, sięgnij szampon, odżywkę i maskę. Odżywki używam po każdym myciu (nigdy nie pomijaj tego kroku). Dzięki temu włosy będą systematycznie miały dostawę wartości odżywczych, nawilżających oraz ochronnych, wpłynie to więc znacznie na ich kondycję, będa się też lepiej rozczesywać. Maski postaraj się używać dwa razy w tygodniu, zniszczone włosy tego potrzebują! Umyj włosy szamponem, osusz, nałóż maskę, a na to najlepiej czepek kąpielowy i zatrzymaj na włosach minimum 10 minut (producenci polecają zazwyczaj kilka minut, ale ja ten czas wydłużam nawet do pół godziny. Wtedy wszystkie składniki mają szansę skutecznie przeniknąć do struktury włosów). Po tym czasie spłucz chłodną wodą.

Odżywka bez spłukiwania to również bardzo pomocna propozycja z Repair Rescue. Używamy jej na końcu pielęgnacji i nie spłukujemy. Na zniszczone włosy działa to naprawde świetnie! Odżywcze składniki pozostają w strukturze włosów. Pozostaje na nich również ochrona, co w takim przypadku jest bardzo potrzebne.

Jeśli masz problem z końcówkami, polecam fluid na rozdwajające się końcówki. Jednak pamiętaj, że jeśli masz bardzo zniszczone końcówki, najlepiej je podciąć. Takie rozwiązanie pomoże Twoim włosom, unikniesz też dalszych zniszczeń, a aby zapobiec rozdwajaniu w przyszłości i odbudować pozostałe końcówki użyj fluidu.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem