Schwarzkopf BC, trzy serie na suche i zniszczone włosy

Serie BC Schwarzkopf to drużyna sześciu specjalnie zaprojektowanych linii do włosów. Każda odpowiada na inny problem i rozwiązuje konkretne włosowe problemy. Dziś zajmiemy się włosami zniszczonymi, suchymi, farbowanymi. Jeśli Twoje włosy potrzebują szczególnej pielęgnacji, to warto sięgnąć po jedną z nich. Zapraszam na przegląd.

BC Moisture

Jedna z moich ulubionych serii do włosów, jeśli czytasz moje wpisy, to być może nie umknęło Twojej uwadze, że już nie raz się pojawiła. Jest to seria mocno nawilżająca, przeznaczona do włosów suchych i matowych. Bardzo dbam o to, żeby moje włosy nie straciły nawilżenia. Zarówno zimą, jak i latem, włosy są narażone na przesuszanie i mimo środków ostrożności, kiedy używamy stylizacji i suszarki (tak jak ja każdego dnia), należy dbać o odpowiedni poziom nawilżenia. Seria Schwarzkopf BC Moisture zawiera kwas hialuronowy, który znany jest ze swoich właściwości nawilżających. Nie tylko nawilża, ale również ma zdolność wiązania wody i zapobiega utracie wilgoci.

Schwarzkopf
Schwarzkopf BC Moisture

Kosmetyki zawierają również keratynę, czyli naturalny budulec włosa, który odbudowuje jego strukturę oraz olejki, które tworzą na włosach nietłusty film i zapobiegają utracie wilgoci. Dzięki temu otrzymujemy kompleksową pielęgnację — odżywienie, nawilżenie oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci we włosach. Jest to bardzo ważne, ponieważ substancje nawilżające często szybko odparowują z włosów, zabezpieczenie ich substancjami oleistymi, które tworzą film i nie pozwalają uciekać nawilżaczom, jest bardzo ważne. To wszystko otrzymamy, używając kosmetyków BC Moisture.

Repair Rescue

Seria przeznaczona do włosów zniszczonych, farbowanych, słabych. Jednym słowem do włosów, które są w bardzo złym stanie. Takie włosy potrzebują kompleksowej i bardzo bogatej pielęgnacji, zazwyczaj potrzebują nawilżania, odżywienia, odbudowy i zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych, aby nie niszczyły się bardziej w ciągu dnia. To wszystko zapewnia seria Repair od Schwarzkopf. Zawiera łatwo przyswajalną keratynę, która uzupełnia ubytki w strukturze włosa. Keratyna jest białkiem, podstawową cegiełką w strukturze włosów. Im więcej narażamy włosy na kontakt ze słońcem, stylizacją, ale również im są dłuższe, tym mniej keratyny. Wybrakowana budowa sprawia, że stają się słabsze, cieńsze, bardziej podatne na zniszczenia. Keratyna ma zdolność nadbudowy na włosach i przy regularnym jej dostarczaniu może je pogrubić i znacznie poprawić ich stan. Oprócz keratyny (zależnie od kosmetyku, po który sięgniemy), natkniemy się na składniki nawilżające, oleje tworzące film zabezpieczający i chroniący przed utratą wilgoci. Ta seria odbudowuje, nawilża, zatrzymuje nawilżenie oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami.

Repair Rescue
Schwarzkopf Repair Rescue

Color Freeze

Seria do włosów farbowanych. One również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli używamy farb drogeryjnych, które w dużym stopniu niszczą włosy. Warto wtedy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki do włosów farbowanych, które z jednej strony zadbają i zmęczone i zniszczone włosy, a z drugiej przedłużą trwałość koloru. Polecam Color Freeze od Schwarzkopf. Przede wszystkim producent zaproponował szampony do różnych rodzajów, można by powiedzieć kolorów włosów farbowanych — brązów, czerwieni, ciepłych i zimnych blondów. Szampony mają zdolność pogłębiania refleksów na włosach, pogłębiają odpowiadające sobie kolory. Szampony są tak skomponowane, aby podbijać, pogłębiać i wzmacniać refleksy na włosach. Dzięki temu, że mamy aż cztery rodzaje, można dobrać odpowiedni do swojego koloru. Odżywki i maski odżywiają, nawilżają, ale również przedłużają trwałość koloru. Możemy dłużej cieszyć się żywymi kolorami oraz rzadziej malować włosy.

Schwarzkopf
Schwarzkopf Color Freeze

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na mgiełkę nabłyszczającą do włosów. Jest to kosmetyk bez spłukiwania, który nakładamy na włosy już po umyciu. Mgiełka wzmacnia włosy, ale również nabłyszcza je i ożywia kolor. Zawiera filtry UV, które chronią przed działaniem słońca; blaknięciem koloru oraz zniszczeniami struktury włosów. To bardzo fajny kosmetyk, jeśli chcemy dostarczyć włosom dodatkowej pielęgnacji oraz znacznie przedłużyć trwałość koloru.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem