Schwarzkopf BC Moisture czyli nawilżająca bomba do włosów

Jednym z filarów pielęgnacji włosów jest ich nawilżanie. Jeśli włosy są niedostatecznie nawilżone, nigdy nie będą wyglądać dobrze. Dodatkowo są bardziej podatne na uszkodzenia, szybko się łamią, puszą się i elektryzują. Dobrze nawilżone włosy dużo lepiej wyglądają. Są błyszczące, bardziej elastyczne, przez co mniej podatne na łamanie, lepiej się układają.

 BC Moisture

Dlaczego włosy się przesuszają?

Jak to zwykle bywa, winna jest niewłaściwa pielęgnacja, stylizacja, koloryzacja, rozjaśnianie. Nie chcę jednak, żebyście wyciągnęli błędne wnioski! Jeśli nie poddajemy włosy tym zabiegom, musimy i tak zadbać o ich nawilżenie. Po drugie, wcale nie musimy rezygnować ze stylizacji czy farbowania. Musimy odpowiednio zadbać o włosy, aby utrzymać je w dobrej kondycji.

Dlaczego Schwarzkopf BC Moisture?

Sposobów na nawilżenie włosów jest dużo, możemy sięgnąć po domowe receptury lub gotowe produkty. Ja do nawilżenia polecam serię BC Moisture. Dlaczego? Nie bez powodu wybrałam taki tytuł do dzisiejszego wpisu. Ta seria to prawdziwa nawilżająca bomba. Kosmetyki zawierają kwas hialuronowy. Jest to substancja, która występuje naturalnie w organizmie człowieka, głównie w skórze właściwej i mazi stawowej. Jego właściwością jest wiązanie wody w skórze. Jeśli znajduje się w niej odpowiednia ilość kwasu hialuronowego, skóra pozostaje gładka i elastyczna. Z wiekiem jest go coraz mniej i tak właśnie powstają zmarszczki.
Co to ma wspólnego z nawilżaniem? Dzięki właściwościom właśnie kwasu hialuronowego, kosmetyki z serii BC Moisture utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia we włosach. Warto wspomnieć, że kwas hialuronowy działa pozytywnie nie tylko na włosy, ale również na skórę głowy. Kosmetyki mają w składzie również keratynę, która jako naturalny budulec włosa odbudowuje i uzupełnia ubytki.

 BC Moisture

Jak używać kosmetyków BC Moisture?

Jak zawsze proponuję sięgnąć co najmiej, bo szampon i maskę, idealnie by było zaopatrzyć się w szampon, maskę i odżywkę.

Szamponem delikatnie myjemy głowę. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego zadba nie tylko o nasze włosy, ale również o skórę głowy. Kwas ma właściwości wzmacniające, nawilżające, wzmacnia barierę ochronną. A wiemy, że zdrowa i odżywiona skóra głowy, to zdrowe i piękne włosy.

Po każdym myciu aplikujemy odżywkę lub maskę, pozostawiamy na około minutę, spłukujemy chłodną wodą, aby domknąć łuski włosów. Po zastosowaniu odżywki BC Moisture włosy będą nawilżone, zregenerowane. Odżywka ułatwi też rozczesywanie.

Idealnie byłoby dwa razy w tygodniu zastosować maskę. Po umyciu włosów lekko osusz włosy, nałóż maskę i nałóż czepek. Dzięki temu składniki aktywne skuteczniej wnikną w strukturę włosów. Po upływie około pół godziny spłucz włosy chłodną wodą, aby zamknąć ich łuski.

Jeśli stosujesz stylizację na gorąco lub Twoje włosy są w bardzo złym stanie, sięgnij po perłowy krem nawilżający. Ten kosmetyk stosujemy po umyciu, bez spłukiwania, na wilgotne włosy. Ma za zadanie zamknąć nawilżenie we włosach, ma również działanie termoochronne, czyli zabezpiecza zniszczone włosy przed działaniem wysokich temperatur.

Nawilżanie włosów jest kluczowe w pielęgnacji. Suche włosy zawsze będą matowe i bardziej podatne na zniszczenia. Seria BC Moisture od Schwarzkop jest warta uwagi nie tylko w pielęgnacji włosów przesuszonych, ale także dla włosów normalnych, aby poprawić ich wygląd i zapobiegać przesuszeniom.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem