Regeneracja włosów, sprawdzony przepis

Wszystkie marzymy o pięknych włosach. Długich, krótkich, farbowanych, naturalnych, mniejsza o kolor i formę. Chcemy mieć ładne, zadbane, estetyczne i pasujące nam fryzury. Strzyżenie, zwłaszcza jeśli wybieramy bardziej wymyślne cięcia, zostawiam salonom fryzjerskim. W temacie regeneracji i wprowadzenia włosów na prostą ścieżkę do zdrowia i blasku mogę pomóc. 

regeneracja-włosów

Zidentyfikuj i usuń przeszkody

Zawsze powtarzam sobie, że akcja równa się reakcja. Powtarzam sobie nie bez przyczyny, bo tak mówią prawa fizyki i tak zbudowany jest świat. Kiedy wkładamy w coś siłę, energię, podejmujemy działanie, otrzymujemy efekty. O ich wielkości decydują różne czynniki i okoliczności… Tak samo jest z pielęgnacją włosów. Jeśli o nie dbamy, pielęgnujemy, efekty są zadowalające. Proces nie jest natychmiastowy, ale starania nigdy nie pójdą na marne. Jeśli natomiast stajemy się oprawcami naszych włosów, ich stan po pewnym czasie zaczyna odzwierciedlać nasze działania. Jakich więc działań powinniśmy unikać, jeśli mamy zniszczone włosy i chcemy je zregenerować (lub jeśli chcesz poprawić ich stan, bez względu na stan wyjściowy)?

  • Ograniczenie stylizacji na gorąco. Lokówka i prostownica od czasu do czasu, jeśli to absolutnie konieczne. Jeśli chodzi o działanie suszarki, to u mnie chłodny i średni nawiew nie robi krzywdy włosom. Suszę często, ponieważ myję włosy rano i nie jestem przeciwniczką suszenia. Jednak trzeba pamiętać, że zbyt wysoka temperatura będzie działać niekorzystnie. Trzeba również używać kosmetyków termoochronnych. 
  • Unikanie wyrywania i tarcia. Brzmi banalnie, zwłaszcza to wyrywanie włosów, ale czy wiesz, że gumka z metalowymi elementami, albo rękojeść szczotki wyrywają Ci włosy? Dodatkowo tarcie, czyli ciągłe pocieranie  (“wyciąganie”) włosów spod szalika, paska torebki czy spanie na bardzo chropowatej poszewce osłabia ich kondycję.
  • Częste zabiegi chemiczne. A na czele rozjaśnianie i trwałe ondulacje. Czy nie można mieć pięknych rozjaśnianych włosów? Można, ale trzeba o nie dbać! Dodatkowo takie zabiegi należy wykonywać z maksymalnie dużymi odstępami czasu.

Jak zregenerować włosy 

Na naszym Blogu opisałam szczegółowo, co niszczy włosy. W TYM wpisie o znajdziesz 5 kroków do ich regeneracji oraz propozycje kosmetyków, które w tym pomogą. Opisałam, od czego zacząć regenerację, czyli jak zredukować ryzyko daleko idących zniszczeń. Po jakie kosmetyki sięgnąć i jak ich używać. Jak ważna jest szczotka do włosów oraz jest właściwe użycie. O tym, jak zabezpieczyć włosy przed urazami mechanicznymi i stylizacją oraz o diecie, która pomoże w utrzymaniu włosów w dobrym stanie. Bardzo zapraszam do lektury rozwinięcia wpisu o regeneracji - znajdziesz go TUTAJ


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem