Regeneracja włosów po lecie, szybka instrukcja

Latem bardzo często nasze włosy narażone są na dużo więcej niekorzystnych czynników. Słona woda, słońce, wiatr i wilgoć narażają je na większe zniszczenia. W jesiennym okresie warto zadbać o intensywną pielęgnację. Dziś skrócona instrukcja regeneracji włosów po lecie.

Jeśli Twoje włosy po lecie są…

Suche, matowe, bez życia i blasku, to warto sięgnąć po więcej kosmetyków i dostarczyć im więcej cennych składników, niż robimy to zazwyczaj. Tak samo, my podczas osłabienia sięgamy po posiłki bogate w więcej witamin, musimy odżywić swoje włosy, kiedy są w gorszej kondycji.

Regeneracja włosów po lecie krok po kroku 

 1. Jeśli trzeba, podetnij końcówki
  Brzmi brutalnie? Wiem, że niektóre z Was jak ognia unikają podcinania włosów, ale to nie jest dobra taktyka. Bardzo zniszczony włos zaczyna się obierać, co jest spowodowane łuskową budową. Zniszczenia idą do góry, a nam wydaje się, że włosy coraz wolniej rosną. Nie jest to do końca prawda. Wszystko, co urośnie od głowy, wykrusza się przy końcówkach. Więc jeśli mówimy o pełnej regeneracji, polecam najpierw podciąć końcówki. 
   
 2. Oczyść włosy
  W kolejnym kroku pozbywamy się wszystkiego tego, co z wakacji przywieźliśmy na swojej głowie. Resztek olejków, stylizatorów (pewnie suchych szamponów), być może piasek, sól z wody. Tutaj polecałabym zrobić peeling skóry głowy (bardzo polecam ten od Dermofuture) oraz umyć włosy mocno oczyszczającym szamponem. Polecam ten od Herbaria lub oczyszczającą wersję od Wella.
   
 3. Kosmetyki do pielęgnacji
  Bardzo polecam postawić na kosmetyki regenerujące oraz nawilżające. Mieszając produkty do pielęgnacji, możemy dostarczyć włosom różnych składników. Stosując kosmetyki z różnymi składami, sprawiamy, że pielęgnacja jest znacznie bardziej bogata i włosy szybciej wracają do dobrej kondycji.
  Z serii nawilżających bardzo polecam bardzo mocno nawilżającą serię Dry Hair od Insight lub Moisture od Schwarzkopf. Z serii odżywiających i regenerujących  proponuję Loreal Absolut Repair Gold oraz serię Rich Repair od Goldwell. Kosmetyków używaj naprzemiennie. 
   
 4. Zabezpieczaj włosy przed zniszczeniami
  To bardzo ważne, żeby nie narażać włosy na dalsze zniszczenia! Zainwestuj w dobrą szczotkę, aby nie szarpać i nie urywać włosów (jak zawsze polecam Olivia Garden Finger Brush). Staraj się unikać niepotrzebnego tarcia włosów (nie wyciągaj ich spod paska torebki lub szorstkiego swetra). Na noc związuj włosy. Na dzień używaj olejku lub serum na długość. Te kosmetyki pokrywają włosy warstwą, która domyka łuski i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. 

Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem