Pielęgnacja włosów farbowanych z Loreal Professionnel: seria Vitamino Color

Większość moich znajomych i koleżanek farbuje włosy. Często dostaję pytania, jak o nie dbać? Co robić, żeby włosy farbowane pozostały zdrowe i ochronić je przed zniszczeniami? Jak zapobiegać blaknięciu koloru? Podstawą jest dobra seria odpowiadająca potrzebom włosów po koloryzacji, dziś polecę Wam coś od Loreal Professionnel, czyli Vitamino Color.

vitamino-color-loreal-wlosy-farbowane

Pielęgnacja i ochrona koloru

Włosy farbowane potrzebują dwóch filarów: bogatej pielęgnacji oraz kosmetyków, które przedłużą trwałość koloru i zabezpieczą go przed blaknięciem. Jednym z naszym bestsellerów oraz moim skromnym zdaniem bardzo dobrą serią do włosów farbowanych jest Vitamino Color. 

Przy pielęgnacji włosów farbowanych postawiłabym jednak na mały miks kosmetyków i dokupiłabym odżywkę i maskę lub jeden z tym kosmetyków o właściwościach bardzo mocno nawilżających. Jednorazowy wydatek będzie większy, ale kosmetyki wystarczą na dłużej. Po co? Jeśli nawet seria do włosów farbowanych będzie mieć jakiś brak, będzie za mało nawilżająca lub odżywiająca, to kosmetyki z innej linii ją uzupełniają. Ja cały czas miksuję odżywki i maski, równocześnie mam otwartych kilka opakować i stosuję je naprzemiennie. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie. Wiem wtedy, że moje włosy mają wszystko, czego potrzebują. Chociaż polecam takie rozwiązanie ta seria da sobie radę również w pojedynkę.

Vitamino Color od Loreal Professionnel

Po pierwsze, ochrona koloru i wydłużona trwałość. Seria skutecznie chroni włosy przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV. Promieniowanie działa niekorzystnie na kolor (na kondycję włosów również!) i sprawia, że włosy blakną. Jest to jedna z głównych przyczyn przedwczesnego blaknięcie koloru, więc zwłaszcza w miesiącach letnich warto postawić na kosmetyki, które chronią włosy przed działaniem promieni słonecznych. Seria chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, a tym przedłuża trwałość koloru. Nabłyszcza, dzięki temu kolor nie tylko dłużej pozostaje głęboki i nasycony, ale również włosy nabierają życia i blasku. W masce użyto technologii Hydra Resist, która zabezpiecza włosy, pokrywając je obciążającą warstwą. Maska skutecznie chroni przed wypłukiwaniem się pigmentów. 

Po drugie, pielęgnacja. W kosmetykach użyto technologii incell, która uzupełnia braki w strukturze włosa. Im każdy pojedynczy włos jest pełniejszy, im ma mniej ubytków, tym całe włosy stają się gładsze, a po czasie odpowiedniej pielęgnacji, tworzą piękną taflę.  Maska i odżywka pielęgnują i dogłębnie odżywiają włosy. Często włosy po koloryzacji stają się matowe i tracą chęć życia, ta seria temu zapobiega. Jest zastrzykiem energii i witalności dla włosów. 

Podsumowanie

Włosy farbowanie wcale nie muszą być trudne w utrzymaniu i zniszczone. Dzięki stosowaniu dobrych kosmetyków, pożegnasz się z problemem suchych i matowych kosmyków, a farbowanie przyniesie minimalne zniszczenia.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem