Ochrona koloru włosów farbowanych

 • Liczba produktów w kategorii: 4
  Ampułka to profesjonalny produkt przeznaczony do pielęgnacji włosów poddanych zabiegom rozjaśniającym i farbowaniu. Przywraca włosom utracony blask i doskonale je odżywia.
 • Liczba produktów w kategorii: 147
  Szampony te są profesjonalnym produktem przeznaczonym do pielęgnacji włosów farbowanych oraz tych, które uległy zniszczeniu w wyniku zabiegów chemicznych.
 • Liczba produktów w kategorii: 99
  Odżywki te stworzone zostały specjalnie dla osób pragnących przedłużyć długotrwałość koloru i zachować jego odcień w niezmienionym stanie, jednocześnie je pielęgnując.
 • Liczba produktów w kategorii: 61
  Maski do włosów farbowanych, które odżywiają i nadają witalności. Chroniąc pigment włosa, nie pozwalają na jego wypłukiwanie i natychmiastowo odświeżają kolor.
 • Liczba produktów w kategorii: 26
  Dzięki sprayom wzmocnisz i dodasz siły swoim włosom, jednocześnie zadbasz o zachowanie intensywnego, promienistego koloru.
 • Liczba produktów w kategorii: 15
  Serum przeznaczone do pielęgnacji i ochrony włosów po zabiegach fryzjerskich, zapewnia maksimum efektu bez jednoczesnego obciążenia pasm czy utraty ich objętości.
 • Liczba produktów w kategorii: 6
  Kremy sprawiają, że włosy są wyraźnie zdrowsze i pełne życia. Pasma odzyskują miękkość i sprężystość, łatwiej się rozczesują i układają.
 • Liczba produktów w kategorii: 2
  Pianka do włosów farbowanych chroni włosy przed wpływem czynników zewnętrznych i ciepłem podczas suszenia włosów suszarką. Zachowuje połysk koloru włosów.

Ochrona koloru włosów farbowanych


Ochrona koloru i trwałości odcieni włosów farbowanych 


Farbowanie włosów to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów fryzjerskich. Bezpośrednio po koloryzacji kosmyki zazwyczaj wyglądają świetnie, są wyraziste i pełne blasku. Jeżeli jednak liczymy, iż taki efekt utrzyma się przez kilka następnych miesięcy, możemy się srogo zdziwić. Pozostawione same sobie, włosy farbowane wypłowieją pod wpływem czynników zewnętrznych oraz innych zabiegów stylizacyjnych. Chcąc utrzymać trwały kolor na dłużej, musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów farbowanych. Jak to zrobić?


Dlaczego włosy tracą kolor?


Trwałość koloru włosów po farbowaniu u każdego może być inna, gdyż jest to w dużej mierze kwestia indywidualna, która zależy od wyjściowej kondycji włosów oraz stopnia ich porowatości. Duży wpływ na tonację odcienia ma również sam rodzaj farby do włosów oraz zabiegi stylizacyjne, jakim poddajemy kosmyki. Mimo tego istnieją czynniki, które mogą blaknięcie koloru przyspieszyć. Są to:

 • częste mycie włosów – zwłaszcza jeżeli używamy szamponu z dużą ilością detergentów, które powodują stopniowe wypłukiwanie koloru z włosów;
 • płukanie i mycie włosów zbyt ciepłą wodą – prowadzi to do rozchylenia łusek włosów, które stają się bardziej narażone na utratę barwnika;
 • ekspozycja na promienie UV – promienie sprzyjają płowieniu koloru i wysuszaniu włosów;
 • narażenie włosów na działanie silnie chlorowanej wody – chlor, wnikając do wnętrza włosa, wchodzi w reakcję z koloryzującymi substancjami, prowadząc do ich wyblaknięcia;
 • nieodpowiednia pielęgnacja – złe kosmetyki pielęgnacyjne mogą przyczynić się do szybszej utraty koloru.


Jakie kosmetyki do ochrony włosów farbowanych wybrać?


Odcień włosów farbowanych można utrwalić, stosując odpowiednio przystosowane do tego celu kosmetyki. Zanim jednak rozpoczniemy pielęgnację, musimy zwrócić uwagę na składniki zawarte w danym produkcie. Kosmetyki ze zbyt dużą ilością parabenów mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje produktów, wzmacniających i ochraniających kolor.


Szampony do pielęgnacji włosów farbowanych


Szampony do włosów farbowanych powinny charakteryzować się dobrym składem oraz specjalnymi technologiami, wspomagającymi trwałość koloru. Włosy po koloryzacji wymagają odpowiedniego nawilżenia i odżywienia, warto również postawić na składniki, wzmacniające ochronę przed promieniami UV – jednym z najpowszechniejszych czynników, powodujących blaknięcie odcieni.


Wybrane szampony do włosów farbowanych:


Odżywki do włosów po koloryzacji


Dzięki stosowaniu odżywek do włosów farbowanych możemy skutecznie wzmocnić trwałość koloru. Kosmetyki tego typu zawierają specjalne technologie, zapobiegające blaknięciu odcienia i chroniące przed czynnikami szkodliwymi, takimi jak promienie UV. Każda odżywka zawiera w sobie również składniki, wspomagające strukturę i kondycję włosów, dzięki czemu stają się one bardziej lśniące, miękkie i mocne.


Przykładowe odżywki do włosów farbowanych:


Maski chroniące kolor włosów farbowanych


Chcąc skutecznie ochronić włosy farbowane przed działaniem czynników powodujących blaknięcie, warto postawić również na maski. Produkty profesjonalne, które stworzone zostały ze składników naturalnych i wzbogacone o najnowsze technologie, pomogą nam wzmocnić efekty farbowania i sprawią, że odcień pozostanie wyraźny na dłużej.


Polecane maski do włosów farbowanych:


Kosmetyki wspierające pielęgnacje włosów po farbowaniu 


Wśród kosmetyków wspomagających pielęgnację włosów po koloryzacji znajdziemy również: spraye, serum, kremy, pianki i wielle innych produktów, które dzięki zawartym w nich składnikom chornią przed promieniami UV i nadmiernym wypłukiwaniem pigmentów. Warto rozważyć stosowanie kosmetyków z własnymi pigmentami, które podczas stosowania odświeżają efekt koloryzacji.


Temat pielęgnacji włosów farbowanych jest niezwykle szeroki i obfitujący w wiele rozwiązań i technologii. Aby należycie zadbać zarówno o kolor jak i kondycję włosów, należy świadomie podjąć decyzję o doborze odpowiedniej farby, technice samego zabiegu oraz doborze właściwych kosmetyków.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem