Pielęgnacja dłoni z kremami od Indigo

W pielęgnacji rzadziej skupiamy się na dłoniach niż na twarzy czy włosach. Czy słusznie? Według mnie nie. Zaniedbane dłonie nie będą zbyt dyskretne, zdradzają nasz wiek oraz niechlujność. Warto się o nie zatroszczyć, a takim całkowicie podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji dłoni jest krem. Żeby działał, musi być dobry.

pielegnacja-dloni

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja dłoni?

Przede wszystkim, zawsze warto mieć pod ręką, a może powinnam powiedzieć, że na ręce, krem. Nie można dopuścić do sytuacji, w której poczujemy suchość i szorstkość na dłoniach. Jasne, że w okresie jesiennym i zimowym, kiedy spada wilgotność powietrza, a ogrzewanie w pomieszczeniach dodatkowo osusza otoczenie, mamy do czynienia z większymi przesuszeniami. Obecnie, mamy też dużo więcej styczności ze środkami do dezynfekcji z dużą zawartością alkoholu. To bardzo wysusza dłonie. Dlatego nie wystarczy żaden krem stosowany regularnie, ale bardzo polecam sięgnąć po skuteczny kosmetyk, który nawilży i odżywi dłonie.

Krem to tylko jeden z elementów, chociaż niezaprzeczalnie bardzo ważny i nawet jeśli nie wprowadzimy kolejnych, krem to absolutna podstawa. Pielęgnacja dłoni powinna być bardziej złożona i chociaż raz w tygodniu powinniśmy poświęcić im więcej czasu, stosując peeling, używając rękawiczek podczas prac domowych, odżywiając dłonie poprzez kąpiel (na przykład mleczną). Wszystkie te kroki bardzo dokładnie są opisane TUTAJ w szczegółowym wpisie o pielęgnacji dłoni.

Pielęgnacja dłoni z kremami Indigo

Jeśli szukasz dobrego kremu, bardzo polecam te od Indigo. Jakie są ich plusy?

  • duża pojemność w dobrej cenie. Jedno opakowanie to niecałe 30 zł, ale pojemność kremu to aż 300 ml. Z tego względu nie wrzucimy go do torebki, ale można ustawić na biurku w domu lub w pracy i mieć pewność, że nigdy się nie zgubi w niewiadomych okolicznościach. Swoją obecnością będzie przypominał o jak najczęstszym używaniu.
  • opakowanie z pompką. Jeden ruch i porcja kremu już jest na dłoni, pielęgnacja dłoni od razu staje się prostsza i bardziej odruchowa.
  • składy. Kremy zawierają dużo naturalnych olejów, maseł, składników nawilżających takich jak pantenol i gliceryna oraz witaminy. Kompozycje różnią się w zależności od wersji, ale inwestując w te kremy, możemy być pewni, że w środku znajdują się wszystkie składniki, których nasze dłonie potrzebują.
  • działanie. Wynika w powyższego punktu. Dzięki bogatym składom, kremy naprawdę świetnie działają. Poprawiają wygląd dłoni, nawilżają, odżywiają, wygładzają. Trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu.
  • kompozycje zapachowe. Taka wisienka na torcie. Oczywiście najważniejsze jest działanie, ale zapachy tych kremów są zniewalające!
  • konsystencja. Są lekkie, dobrze się wchłaniają, nie pozostawiają nieprzyjemnego filmu.

Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem