Piękne włosy, najlepsze postanowienie na nowy rok

Robicie postanowienia noworoczne? Jakakolwiek jest odpowiedź, mam dla Was propozycję - początek roku z regeneracją włosów. Ja ze swoich zadbanych i coraz ładniejszych włosów każdego dnia jestem dumna. To moje małe osiągnięcie. Najbardziej cieszy, kiedy słyszę komplementy i pytania, jak to robię. Jeszcze wiele pracy przede mną, ale good hair day zdarza się coraz częściej. 

piękne włosy

Piękne włosy, jak zacząć?

Jeśli tu jesteś i czytasz ten artykuł, to początek masz już za sobą. Tak, już zaczęłaś! Poszukiwanie wiedzy to dobry początek. Pamiętaj, że jeśli zwątpisz gdzieś po drodze, to nie możesz się poddawać. Zgłębiaj temat, daj sobie czas, idź do celu nawet bardzo małymi kroczkami. 

Postanowienia często nie wychodzą, ponieważ chcemy efektów od razu i narzucamy sobie zbyt szybkie tempo. Nie chodzi o to, żebyś kupiła kilkanaście nowych kosmetyków i poświęcała codziennie czas na pielęgnację włosów. Wtedy się zmęczysz, nie będziesz w stanie ustalić, które kosmetyki działają, a które nie. Wiem, że często podpalimy się motywacją i przez pierwszy tydzień realizujemy postanowienie z zapałem, w drugim tygodniu jest gorzej, w trzecim zapał znika i uznajemy, że to nie dla nas. 

Jak więc zacząć?

Wykorzystaj kosmetyki, które już masz, jeśli jesteś „chomikiem”.

Jeśli tak, jak ja kupujesz na zapas, zrób przegląd swoich kosmetyków. Nie kupuj nowych. Zakupy są fajne, ale marnowanie już nie. Jeśli znajdziesz szampon (takie z SLS i wersja bez mocnych detergentów), odżywkę, maskę i olejek na końcówki, możesz rozpocząć bogatą pielęgnację. Zaraz powiem, jak to zrobić. 

Masz tylko szampon…?

Wiem, że niektóre osoby używają tylko szamponu. Odżywkę i maskę uznają za zło konieczne, albo mają złe doświadczenia, na przykład obciążenie włosów. Jeśli tak jest, uwierz mi, że są na to sposoby. Trzeba dobrać odpowiednie kosmetyki. Bogatych konsystencji nie nakładamy od skóry głowy, ale od wysokości ucha. Nie przetrzymujemy masek i odżywek na głowie zbyt długo. Tak jak pisałam wyżej, nie musisz robić wielkich zakupów. Na początek wystarczy, tak jak pisałam wyżej, szampon, odżywka, maska i olejek do zabezpieczenia końcówek. 

Od planów do czynów

Jeśli jesteś już zaopatrzona w podstawowe kosmetyki, zacznij realizować pielęgnację. Na początek przejrzyj te wpisy:

Na razie skup się na tych 4 kosmetykach. Daj sobie czas. Kiedy rytuały wejdą w krew, możesz dołożyć do pielęgnacji peeling i wcierki. Zobaczysz poprawę kondycji włosów, po wprowadzeniu peelingu i wcierki pojawią się babyhair. Do tego poznasz już trochę swoje włosy. Zauważysz, co im służy, co mniej. 

Kiedy będziesz gotowa, zapraszam Cię do zrobienia kolejnego kroku. Zapoznaj się ze wpisami Kasi o:

Równowaga PEH polega na dostarczeniu włosom zbilansowanej diety, czyli wszystkich składników, których potrzebują. Podobnie, jak nasz organizm potrzebuje zróżnicowanych witamin, aminokwasów, tłuszczy. Tak samo nasze włosy potrzebują więcej niż jednej odżywki. Naprawdę radzę spróbować, bo działa. Na dowód znajdziesz zdjęcia włosów Kasi z czasu, zanim wprowadziła PEH oraz efekty, jakie przynosi ta pielęgnacja. Jestem pewna, że to Cię przekona.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem