Olivia Garden Nano Thermic, najlepsza szczotka do modelowania

Stylizujesz włosy na okrągłej szczotce? Jeśli tak, to dziś pomogę Ci ją przetestować i sprawdzić, czy masz dobre narzędzie. Jeśli okaże się, że niekoniecznie, zaproponuję świetną szczotkę od Olivia Garden z serii Nano Thermic!

Olivia Garden Nano Thermic

Jaka powinna być okrągła szczotka do modelowania włosów?

Powinna być dobra. Czy dobra znaczy droga? Niekoniecznie. Na pewno można znaleźć bardzo dobrą szczotkę za grosze, pytanie tylko, za którym podejściem? Bo niektórych „zachowań” okrągłej szczotki nie sprawdzimy, zanim nie zaczniemy używać jej do stylizacji.

Czego nie powinna robić Twoja szczotka do włosów?

  • ciągnąć i szarpać włosów
  • wkręcać włosów w rękojeść
  • nie powinna się nagrzewać, żeby nie poparzyć dłoni
  • psuć się co kilka miesięcy

Jak wybrać dobrą szczotkę?

Lub inaczej, jakie cechy powinna mieć dobra szczotka? Wiemy już, czego nie powinna robić, a na co zwrócić uwagę wybierając szczotkę?

  • okrągła szczotka do modelowania powinna być zrobiona z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Na przykład rączka nie powinna się nagrzewać. Z drugiej strony sam korpus szczotki powinien lekko się nagrzewać, aby umożliwić jak najlepsze utrwalenie fryzury.
  • ważna jest średnica szczotki. Nie sięgaj po rozmiar uniwersalny, chyba że pasuje to długości Twoich włosów. Im krótsze włosy, tym mniejsza średnica szczotki. Do całkiem krótkich polecam 18 lub 24 mm, po półkrótkich 34 lub 44 mm, do średnich 54 mm, półdługich 64 mm i długich 82 mm.
  • zwróć uwagę na trwałość szczotki. Przydałoby się, żeby bez uszczerbku znosiła upadki, transport w bagażu, czy po prostu próbę czasu. Szczotki Olivia Garden są pancerne i są inwestycją na lata, sprawdziłam na wielu modelach.

Olivia Garden Nano Thermic

Jeśli szukasz sprawdzonej szczotki, która spełnia wszystkie powyższe kryteria, polecam szczotki z serii Nano Thermic. Są bardzo ładne, ale przecież liczy się nie tylko wygląd. Już przy wyborze szczotki spotkasz się z komfortem, mają wiele średnic do wyboru i możesz wybrać odpowiednią dla siebie. Szczotka posiada termiczną powłokę, co oznacza, że nagrzewa się pod wpływem ciepłego nawiewu. Dzięki temu, że szczotka podczas stylizacji jest ciepła, lepiej utrwala włosy. Nie ma mowy o szarpaniu czy wyrywaniu. Końcówki są na tyle precyzyjne i delikatne, że jeśli potrzeba, mogę rozczesać nią suche włosy i działa lepiej niż niejedna szczotka przeznaczona do rozczesywania! Jakość szczotki premium. Jest to inwestycja na lata. Kupujemy raz i nie martwimy się o wymianę szczotki. Nic nie odpada, nie odpryskuje. Ja bardzo polecam wszystkie szczotki Olivia Garden. Są to według mnie najlepsze dostępne na rynku w bardzo rozsądnej cenie.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem