Olaplex, ratunek dla silnie zniszczonych włosów

Ten wpis przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem zniszczonych włosów i chcą raz na zawsze się z nim pożegnać. Przedstawiam Wam kosmetyki do zadań specjalnych, czyli Olaplex.

olaplex

Co to jest Olaplex?

Kosmetyk? Zabieg? Kuracja? Tak, wszystko po trochu. Olaplex to kilka produktów przeznaczonych do stosowania w konkretnym momencie i na konkretny problem, na przykład podczas farbowania włosów, po farbowaniu, między zabiegami chemicznymi lub po prostu, kiedy chce wzmocnić włosy. Ważne, aby wybrać odpowiednią wersję i poprawnie używać produktu!

Produkty Olaplex nie zawierają w składzie amoniaku, siarczanów, parabenów, silikonów i glutenu. Nie działają drażniąco na skórę, nie powodują reakcji alergicznych. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a producent bardzo dba o procesy produkcji i minimalizuje jej negatywne wpływy na środowisko.

Jak działa Olaplex?

Każdy włos zbudowany jest z keratyny, a mostki dwusiarczkowe dają mu dodatkową wytrzymałość. Podczas farbowania, rozjaśniania i poddawania włosów zabiegom chemicznym niszczą się wiązania dwusiarczkowe we włosie, zostają one zerwane. Dodatkowo pod wpływem substancji chemicznych możliwe jest zablokowanie ponownego formowania się keratyny we włosie. W Olaplexie zastosowano składnik Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate opatentowany przez firmę. Posiada on zdolność odbudowy zerwanego mostu dwusiarczkowego. Dzięki temu struktura włosa podczas zabiegu nie zostanie naruszona. Olaplex ma też zdolność odbudować nawet bardzo zniszczone.

olaplex

Opis poszczególnych produktów Olaplex

Bond Multiplier No. 1

Dodaje się go do farby bądź innego produktu podczas koloryzacji. Działa szybciej niż farba lub rozjaśniacz, zapobiega zerwaniu oraz naprawia uszkodzone mostki dwusiarczkowe.

Bond Perfector No. 2

Wzmacnia działanie poprzedniego produktu. Nakładamy go na mokre włosy już po zabiegu koloryzacji.

No. 3 Hair Perfector

Stosujemy pomiędzy zabiegami koloryzacji lub do regeneracji zniszczonych włosów. Produkt ten odbuduje wiązania dwusiarczkowe, wzmocni włosy i będzie działał ochronnie. Nakłada się go przed myciem włosów, trzymamy na głowie co najmniej 10 minut. Dla wzmocnienia efektu polecam użyć po nim szamponu no. 4 i odzywki no. 5.

No. 4 Bond Maintenance

Szampon do włosów zniszczonych koloryzacją, ale również do takich, które nigdy nie były farbowane, ale potrzebują odbudowy. Regeneruje, odżywia, wzmacnia. Polecany do stosowania z odżywką Olaplex no 5.

No. 5 Bond Maintenance

Odżywka, która najlepiej działa w zestawie z szamponem. Silnie nawilżająca, odżywiająca i regenerująca włosy. Zawiera bardzo dużo olejków i ekstraktów. Przeznaczona do włosów rozjaśnianych, farbowanych, ale również po prostu zniszczonych.

No. 6 Bond Smoother

To odbudowujący krem do stylizacji. Łączy w sobie działanie odżywki oraz stylizatora. Ułatwia układanie włosów, przyspiesza suszenie, ale również pielęgnuje, czyli nawilża, wzmacnia, odbudowuje włosy. Jest to produkt bez spłukiwania, pozostaje więc na włosach, chroniąc je przed działaniem czynników zewnętrznych.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem