Naturalne dezodoranty Cztery Szpaki

Jakiś czas temu przerzuciłam się z antyperspirantów na dezodoranty z naturalnym składem. Chciałam uniknąć aluminium, które zazwyczaj występuje w antyperspirantach, jako bloker potu. Owszem, posiadam antyperspirant i używam go przed większymi okazjami, stresującymi spotkaniami. Ale na co dzień polecam naturalny dezodorant.

Naturalny dezodorant Cztery Szpaki

Do przetestowania wybrałam wersję cytrusowo ziołową z ziemią okrzemkową. Zacznę od opakowania, zapachu i konsystencji. Słoiczek jest szklany, pojemność to 60 ml. Dezodorant pachnie cudownie! Mocno cytrusowo, bardzo świeżo, czuję w nim zapach trawy cytrynowej. Konsystencja to gładka pasta. Po nabraniu czuć w nim małe drobinki, jednak po roztarciu na skórze stapiają się, pozostawiając skórę matową i bardzo gładką. 

Przejdźmy do kluczowej rzeczy, czyli do skuteczności. Dezodorantu zaczęłam używać w okresie jesienno zimowym, więc na razie nie potrafię powiedzieć, jak sprawdzi się podczas upałów. Nie mam również wielkich problemów z nadpotliwością, ale pocę się, tak standardowo. Dezodorant nie blokuje pocenia (od tego są antyperspiranty), ale maskuje zapach i dzięki składnikom antybakteryjnym hamuje rozwój bakterii. Naturalne olejki eteryczne z zielonej cytryny i szałwii hiszpańskiej skutecznie maskują przykry zapach potu. Soda oczyszczone, ziemia okrzemkowa i biła glinka, mają działanie bakteriobójcze. Niektórzy stosują sodę samodzielnie zamiast dezodorantów i antyperspirantów, ja również próbowałam, niestety  sama soda bardzo podrażnia mi skórę. Po zastosowaniu tego produktu nie miałam żadnych podrażnień. Olej kokosowy, masło shea nadają kremowej konsystencji, pielęgnują skórę i ułatwiają rozprowadzenie produktu,  gliceryna działa nawilżająco. 

Podsumowanie

Bardzo polecam dezodorant Cztery Szpaki wielbicielkom i wielbicielom (tak, tak, mężczyźni również mogą po niego sięgnąć) naturalnej pielęgnacji. Skład jest świetny, zapach cudowny, Oprócz działania przeciw poceniu i  neutralizowaniu zapachu, pielęgnuję skórę pod pachami. 


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem