Maska nawilżająca do włosów, zacznij jej używać!

Wiem, że są osoby, które nie mają czasu na złożoną pielęgnację włosów. Jednak trzema filarami, o które powinnyśmy zadbać, w wymiarze kosmetycznym, jest nawilżanie, odżywianie i zabezpieczanie włosów. Jeśli swoją pielęgnację ograniczasz tylko do szamponu i odżywki, dziś zaproponuję Ci wprowadzenie kolejnego kosmetyku. Dziś w roli głównej nawilżająca maska do włosów. Obiecuję, że jej stosowanie nie zajmie Wam dużo czasu, a efekty będę zauważalne od pierwszego użycia. Zapraszam na wpis.

nawilżająca maska do włosów

Po co jest nawilżająca maska do włosów?

Maska jest treściwym, gęstym i bogatym kosmetykiem. Dlatego odżywki używam po każdym myciu, a maskę polecam na włosowe SPA. Dla poprawy kondycji włosów, maski wystarczy użyć raz w tygodniu, ale koniecznie systematycznie. Warto potrzymać ją dłużej na włosach, dzięki czemu wszystkie witaminy, składniki nawilżające i odżywcze będą miały szansę skutecznie wniknąć we włosy.

Jak używać maski?

Jeśli na tygodniu nie macie czasu na trzymanie maski dłużej na włosach, bo na przykład myjecie je rano, róbcie taką pielęgnację co weekend. Wystarczy normalnie umyć włosy, odcisnąć się z wody, nałożyć maskę i czepek kąpielowy. Maskę pozostawiamy na 10 - 15 minut. Można całość podgrzać suszarką, aby włosy otworzyły łuski i jeszcze lepiej wchłonęły składniki nawilżające i odżywcze. Spłukujemy włosy, koniecznie chłodną lub bardzo lekko letnią wodą, aby zamknąć łuski, jest to bardzo ważne. Delikatnie odciskamy włosy (nie trzymamy ich pod turbanem z ręcznika, żeby pod wpływem ciepła łuski ponownie się nie otworzyły, to bardzo ważne). Włosy po takiej kuracji otrzymają zastrzyk drogocennych składników, już po pierwszym użyciu zauważysz, że mają więcej życia i blasku. Taką pielęgnację możesz zrobić podczas sprzątania, czy gotowania obiadu.

Maska nawilżająca do włosów, co wybrać?

  • Loreal Nutrifier, zawiera glicerol i glicerynę, czyli składniki mocno nawilżające włosy. Wzbogacona o proteiny pszeniczne wypełni ubytki we włosach i je wzmocni.
  • Insight Anti Frizz Mask to intensywnie maska nawilżająca z bogactwem naturalnych składników! Zawiera ekstrakt z siemienia lnianego znany ze swoich odżywczych właściwości. Masło kakaowe, które silnie odżywia i nawilża, dodaje włosom życia i elastyczności. Olej z bawełny wzmacnia i regeneruje oraz zatrzymuje nawilżenie wewnątrz włosa.
  • MoroccanOil Hydration, jak sama nazwa wskazuje, maska nastawiona na nawilżanie. W składzie nawilżająca gliceryna oraz oleje: arganowy i z lnu zwyczajnego. Ten pierwszy tworzy wygładzającą i odżywczą powłokę, która zapobiega odparowywaniu wilgoci i zatrzymuje nawilżenie wewnątrz włosa. Dodaje życia, odmładza włosy, dodaje im elastyczności i sprężystości. Olej lniany również skutecznie zatrzymuje nawilżenie we włosach, działa wygładzająco.
  • Ostatnia propozycja to maska nawilżająca do włosów od Montibello Repair Active. Zawiera ceramidy i proteiny z komosy ryżowej, które wypełniają ubytki we włosie. Zawierają nawilżającą glicerynę i glikol, które skutecznie uzupełniają niedobory wody we włosach.

Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem