Kosmetyki termoochronne do włosów

Szeroka oferta kosmetyków termoochronnych, które mogą uratować włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur podczas stylizacji i suszenia.

Kosmetyki termoochronne do włosów


Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?


Wysoka temperatura nie działa korzystnie na nasze kosmyki. A jednak wiele zabiegów stylizacyjnych wymaga jej używania. Suszenie, prostowanie, kręcenie – każdy z tych procesów przebiega przy pomocy urządzenia, emitującego ciepło, dzięki któremu włosy stają się podatniejsze na układanie. I faktycznie stylizacja wydaje się łatwiejsza, jednak pasma na tym nie korzystają, ponieważ częste używanie prostownicy, suszarki czy karbownicy może doprowadzić do ich zwiększonej łamliwości i wysuszania.


Nie trzeba rezygnować z zabiegów termicznych na włosy, ale musimy pamiętać o tym, aby zapewnić naszym kosmykom odpowiednią termoochronę. Zobaczmy, jak to zrobić.


Jak wysoka temperatura szkodzi włosom?


Włosy nie lubią wysokiej temperatury. Podczas suszenia oraz wykonywania innych zabiegów termicznych, najbezpieczniej byłoby nie zwiększać na urządzeniu mocy ciepła powyżej 60 stopni. Dopiero kiedy temperatura przekroczy ok. 75 stopni, we włosach dochodzi do niekorzystnych zmian. Ulegają one szybszym przekształceniom, spada ich odporność i zmniejsza się sprężystość. Powyżej 140 stopni dochodzi do rozkładu włosa, a powyżej 250 stopni ulega on zwęgleniu. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, prawda? Zwłaszcza że większość włosów udaje się wystylizować przy temperaturze w granicach 160-230 stopni.


Choć aktualnie większość prostownic i suszarek posiada specjalne zabezpieczenia, takie jak ceramiczne płytki czy ograniczenia nagrzewania, wciąż istnieje ryzyko dużego zniszczenia włosów przy częstych zabiegach termicznych. To właśnie dlatego należy dbać o pełną termoochronę kosmyków. Najlepiej robić to, wykorzystując odpowiednie kosmetyki.


Jake kosmetyki termoochronne wybrać?


Chcąc ochronić włosy przed działaniem wysokiej temperatury, musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sam wybór urządzenia do stylizacji włosów jest bardzo ważny, a im więcej zabezpieczeń ochronnych, tym lepiej. Jednak na kondycje naszych kosmyków najlepiej wpłyną kosmetyki, chroniące włosy przed wysoką temperaturą. Co wybrać? Jakie składniki powinny mieć takie produkty?


Przede wszystkim lepiej unikać preparatów opartych na alkoholu i sztucznych substancjach. Są to składniki, które mają tendencje do wysuszania włosów i sprawiają, że stają się one jeszcze bardziej łamliwe. Kupując produkty pielęgnacyjne, sprawdzajmy ich zawartość. Preparaty zawierające naturalne składniki odżywcze wspomogą strukturę i wzmocnią nasze włosy.


Jeżeli zależy nam na trwałej stylizacji i jednoczesnym odżywieniu kosmyków, postawmy na Loreal Nutrifier Creme the Brushing. Jest to profesjonalny krem do włosów przesuszonych i szorstkich. Ułatwia układanie fryzury, a jednocześnie, dzięki unikalnej formule opartej na glicerolu, zapewnia włosom ekstremalne nawilżenie i odżywienie.


CHI Keratin Smoothing Treatmen KTRIX to specjalna odżywka termiczna, która zamyka łuski włosów, zapewniając im perfekcyjne wygładzenie i gwarantując odbudowę uszkodzonych fragmentów. Kompozycja produktu opiera się na takich składnikach, jak:

 • olejek arganowy;
 • olej jojoba;
 • keratyna;
 • panthenol;
 • ekstrakt z chleba świętojańskiego.


Są to naturalne substancje od lat wykorzystywane w zakresie pielęgnacji włosów.


Do włosów suchych i zniszczonych,zmęczonych ciągłymi zabiegami termicznymi, możemy zastosować specjalną kurację odżywczą Revlon Uniq One All In One. Jest to unikalne serum, które w jednym kosmetyku zapewnia aż 10 wyjątkowych efektów:

 • odbudowę suchych i zniszczonych włosów;
 • ochronę przed wysoką temperaturą;
 • poprawę gładkości i miękkości włosów;
 • ochronę koloru;
 • wygładzenie włosów kręconych;
 • ułatwienie prostowania;
 • łatwiejsze rozczesywanie;
 • zwiększenie trwałości fryzury;
 • zapobieganie rozdwajaniu się końcówek;
 • zwiększenie podatności na stylizację.


Zabiegi termiczne stosowane są przez wiele osób regularnie. Na szczęście dzięki odpowiednim kosmetykom do termoochrony włosów, nie musimy rezygnować z ich używania, zachowując jednocześnie mocne, sprężyste włosy. Naturalne olejki oraz substancje odżywcze zawarte w tych preparatach, pozwalają nam na zapewnienie kosmykom odpowiedniej ochrony na wysoką temperaturę.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem