Na słońce do włosów

 • Liczba produktów w kategorii: 21
  Produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów, które są narażone na długotrwałą ekspozycję na promienie słoneczne.
 • Liczba produktów w kategorii: 13
  Spraye polecane są szczególnie na lato - kiedy włosy, narażone są na długotrwałą ekspozycję słoneczną. Chronią pasma przed szkodliwym promieniowaniem i działaniem morskiej wody.
 • Liczba produktów w kategorii: 18
  Odżywki te przeznaczone są do pielęgnacji włosów, które są narażone na długotrwałą ekspozycję słoneczną. Chronią pasma przed jego szkodliwym promieniowaniem.
 • Liczba produktów w kategorii: 15
  Fluidy wskazane są szczególnie latem kiedy włosy, narażone są na długotrwałą ekspozycję słoneczną a zatem na przesuszenie. Zawierają filtry UV i mocno nawilżają włosy.

Na słońce do włosów


Jak chronić włosy przed słońcem?


Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe. Promienie UV nie mają dla naszych kosmyków dobroczynnego działania, a jednak nikt nie chce rezygnować z pobytu na plaży czy spacerów podczas ładnej pogody. Dlatego trzeba wiedzieć, jak chronić włosy przed słońcem.


Jak słońce działa na włosy?


Osłonka włosa zbudowana jest z nachodzących na siebie łusek. Zbyt długie wystawienie kosmyków na promienie słoneczne sprawia, że łuski te rozchylają się, odsłaniając korę włosa. Promienie UV, które zachodzą wewnątrz komórek, niszczą białka, wchodzące w skład kory włosów. Proces ten prowadzi do sporych uszkodzeń, które powodują, że włosy stają się zniszczone.


Podczas urlopu, kiedy przez kilka dni z rzędu długo przebywamy na słońcu, zauważymy, że odcień naszej włosy staje się jaśniejszy. Jest to właśnie oznaka uszkodzenia ich przez promienie UV, które utleniają melaninę i sprawiają, że jej kolor zmienia się z brązowego na beżowy. Jeżeli oprócz słońca, potraktujemy nasze włosy słoną morską wodą lub chlorowaną wodą basenową, możemy doprowadzić do spotęgowania uszkodzeń.


Czy jednak, chcąc zachować dobrą kondycję włosów, musimy rezygnować z wypoczynku na plaży czy pływania? Nie jest to konieczne, jeżeli zadbamy o odpowiednią pielęgnację.


Jak ochronić włosy przed słońcem i promieniowaniem UV?


Wybierając się na urlop w słoneczne rejony, każdy pamięta o spakowaniu kremu z filtrem UV dla ochrony skóry. Wiele osób nie wie jednak, że nasze włosy także takiej ochrony potrzebują. Chcąc zminimalizować wpływ promieni UV na nasze kosmyki, możemy:

 • chronić włosy za pomocą czapek lub kapeluszy;
 • upinać włosy wysoko, aby jak najmniej kosmyków było narażonych na działanie słońca;
 • unikać suszenia włosów na słońcu;
 • po wyjściu z morza czy basenu dokładnie płukać włosy.


Nic jednak nie pomoże nam zadbać o nasze pasma w taki sposób jak odpowiednie kosmetyki do ochrony włosów przed słońcem. Pielęgnacja stanowi znaczną część utrzymania włosów w dobrej kondycji, dlatego musimy wiedzieć, co zabrać ze sobą na słoneczne wakacje.


Jakie kosmetyki chronią włosy przed słońcem?


Chcąc zapewnić naszym włosom ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV, musimy korzystać z kosmetyków do włosów z filtrami. Najlepiej wybierać takie, które w swoim składzie zawierają naturalne składniki odżywcze, między innymi masło shea, olej arganowy, witaminy A, B, E, F, H,czy keratynę. Jeżeli nasze kosmyki już doznały uszkodzeń od słońca, musimy je przede wszystkim wzmocnić i odżywić, a także usprawnić ich naturalne procesy ochronne.


Czym myć włosy aby zapewnić im ochronę przed słońcem? 


Mycie włosów to bardzo ważny proces, stanowiący pierwszy krok pielęgnacji. Jaki szampon na ochronę przed słońcem sprawdzi się najlepiej? Wybór jest szeroki, do zniwelowania szkodliwych skutków promieni UV świetnie sprawdzają się szampony do włosów farbowanych lub rozjaśnianych, które wzmacniają naturalną ochronę włosa. Warto zwrócić uwagę na lekki Kemon Liding Color, który ochroni odcień i zredukuje ryzyko wysuszenia włosów na słońcu.


Wybierając ochronny szampon do włosów, zawsze sprawdzajmy, czy ma on specjalne filtry. Na opakowaniu nie zawsze będzie wspomniany poziom ochrony, dlatego warto zwrócić uwagę na substancje, które są w nich zawarte. Naturalnymi filtrami są między innymi:

 • aloes,
 • wspomniane wcześniej masło shea;
 • wyciąg z zielonej herbaty;
 • anika górska;
 • olejek jojoba;
 • olejek konopny;
 • olej macadamia;
 • olej z awokado;
 • olej kokosowy.


W odżywieniu włosów pomogą między innymi specjalne kompleksy lipidów, różnego rodzaju olejki czy keratyna.


Do włosów narażonych na słońce lub takich, które już uległy jego szkodliwemu działaniu, warto zastosować Loreal Absolut Repair Lipidium – szampon dogłębnie nawilżający i wzmacniający kosmyki.


Odżywki i pozostałe produkty pielęgnacyjne z filtrami UV na słońce


Szampony stanowią ważną ochronę, jednak do całkowitego zniwelowania efektów, płynących z wystawienia włosów na promienie słoneczne, mogą nie wystarczyć. Warto więc zainwestować w specjalne odżywki i maski, które dostarczą naszym włosom jeszcze większej dawki składników odżywczych, a co więcej, wnikną głębiej w komórki włosa, zapewniając im lepszą ochronę i wzmacniając je już na poziomie komórkowym.


Wybierając odżywki ochronne do włosów, również warto sprawdzić, czy mają one filtr UV oraz jak wysoki. Tigi Beach Totally Beachin to produkt idealny do stosowania podczas urlopu w nadmorskim kurorcie, a maska Artego NHS Masque idealnie nada się dla odnowy uszkodzonych włosów.


Dobrą opcją na poprawę kondycji kosmyków są również specjalne fluidy chroniące przed słońcem. Pomagają one utrwalić fryzurę, a dzięki zastosowaniu filtrów UV, wpływają na poprawę termoochronny i sprawiają, że włosy stają się niewrażliwe na szkodliwe promienie. Specjalny krem Artego Rain Dance Replenishing Creme świetnie sprawdzi się nie tylko na wakacjach, ale przez cały rok, chroniąc włosy przed zniszczeniami, spowodowanymi suszarkami, lokówkami czy prostownicami.


Dla szybkiej, zewnętrznej pielęgnacji polecamy spraye z filtrem, zapewniające ochronę przed słońcem oraz działaniem słonej wody. Warto postawić na utrwalający fryzurę spray Loreal Volumetry Ansatzspray.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem