Keratynowe prostowanie włosów z marką Kativa

Dziś o ratunku dla zniszczonych włosów. Keratynowe prostowanie, często mylone z trwałym prostowaniem, to zabieg mający na celu odżywienie, pogrubienie i odratowanie bardzo zniszczonych włosów. Dziś kilka słów o zestawach Kativa, czyli połączeniu dobrej jakości z niską ceną. Zapraszam na wpis!

keratynowe_prostowanie_wlosow_kativa

Keratynowe prostowanie włosów, kilka słów

Czym jest keratynowe prostowanie włosów? To zabieg, który polega na dosłowne wprasowanie keratyny we włosy. Keratyna jest białkiem, z którego zbudowany jest każdy włos. Zabiegi chemiczne, farbowanie, stylizacja powodują, wykruszanie się keratyny, a tym samym osłabienie jego struktury. Włosy stają się łamliwe, rozdwajają się, są po prostu zniszczone. Keratynowe prostowanie polega na odbudowaniu białkowej struktury przy pomocy płynnej keratyny i prostownicy, którą wprasowuje się keratynę we włosy. Takie zabieg możemy bez żadnych problemów zrobić w domu. Potrzebujemy zestawu kosmetyków do keratynowego prostowania oraz suszarki lub prostownicy.

Więcej o zabiegu keratynowego prostowania, na czym polega i jak go wykonać pisałam tutaj. W tym wpisie nie będę się powtarzać, więc jeśli chcesz cały proces poznać szczegółowo, przeskakuj do obszernego wpisu o keratynowym prostowaniu.

Zestawy do prostowania firmy Kativa

Keratynowe prostowanie włosów z firmą Kativa to dobre rozwiązanie. Ceny zestawów nie są wygórowane, a dają bardzo dobre efekty. Wśród propozycji znajdziemy klasyczny zestaw do keratynowego prostowania oraz zestawy, które nie wymagają użycia prostownicy! Efekt utrzymuje się krócej, ale zabieg jest mniej wymagający i myślę, że to dobre opcja na początek. Poniżej krótka recenzja wszystkich zestawów do keratynowego prostowania włosów od Kativa:

Kativa Alisado Brasileno

Nazwałabym go klasycznym zestawem, jest najszczęściej kupowanym od Kativa, sprawdzonym przez wiele Pań. W zestawie znajdziemy szampon przed prostowaniem, płyn do prostowania, pędzelek, rękawiczki oraz małe pojemności szamponu i odżywki po prostowaniu, co jest miłym akcentem ze strony producenta. Zestaw do użytku domowego, sam zabieg niczym się nie różni od innych produktów tego typu, efekt jest trwały, a puszące się i niesforne włosy, zamieniają się w proste i odżywione. Uważam, że to uniwersalna wersja, która nadaje się do wszystkich rodzajów włosów.

Kativa Keratin Xtreme Care

Wersja przeznaczona do włosów niesfornych i puszących. Tak jak wersja ‘podstawowa’ prostuje włosy, odbudowuje, odżywia, wygładza, ale formuła przewiduje szczególną troskę o zniszczone włosy. W składzie znajdziemy kakaowiec Cupuaçu, który skutecznie odbudowuje i uzupełnia ubytki we włosach. Do wykonania tego zabiegu nie używany prostownicy, wystarczy wysuszyć włosy suszarką. Efekt na włosach utrzymuje się do 30 dni.

keratynowe_prostowanie_wlosow_kativa
Kativa Keratin Xtreme Care

Kativa Keratin Xtra Shine

Kuracja odżywiająca i odbudowująca, która dzięki zawartości płynnej perły nadaje włosom blasku i dodaje życia. Ta wersja skupia się na maksymalnym nabłyszczaniu włosów. Zabieg wykonujemy tylko z użyciem suszarki, a efekt utrzymuje się do 30 dni.

Kativa Keratin Xpert Repair

Zestaw do maksymalnej regeneracji i odżywienia bardzo zniszczonych włosów. Oprócz keratyny dostarczamy włosom dużej dawki odżywczego oleju kokosowego. Efekty utrzymują się do 30 dni, do wykonania zabiegu nie potrzebujemy prostownicy, suszymy włosy suszarką.

Pielęgnacja, czyli odżywka i szampon po keratynowym prostowaniu

Żeby efekty zabiegu jak najdłużej utrzymały się na włosach, musimy o nie odpowiednio zadbać. Szampony z mocnymi detergentami i solami przyczyniają się do wypłukiwania keratyny. Dodatkowo dobrze by było dostarczać jej włosom po zabiegu. Dlatego bardzo polecam zestawy po keratynowym prostowaniu od Kativa, POST 2 oraz POST 3. Zapewnią włosom odpowiednią i delikatną pielęgnację, będą na bieżąco dostarczać odżywienia, nawilżenia oraz dbać o odpowiedni poziom keratyny w strukturze włosa. Dzięki temu dłużej będziemy cieszyć się efektami zabiegu. 


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem