Keratynowe prostowanie włosów w domowym zaciszu? Tak! Bierzemy pod lupę produkty Encanto

Keratynowe prostowanie to od kilku lat bardzo popularny zabieg. Na początku zarezerwowany tylko dla fryzjerów, kosztował krocie i nie każdy mógł sobie na niego pozwolić. Teraz można zakupić zestawy do keratynowego prostowania w wielu sklepach fryzjerskich, a do wykonania zabiegu w domu potrzebujemy jedynie prostownicy. Dziś pogadamy o produktach kultowej marki Encanto.

Na czym polega keratynowe prostowanie?

A raczej kuracja keratyną (oyginalnie brazilian keratin treatment) polega na wprasowaniu za pomocą prostownicy płynnej keratyny we włosy. Keratyna naturalnie występuje we włosach, jest ich naturalnym i podstawowym budulcem. Kiedy zaczyna jej brakować, włosy stają się osłabione, potocznie nazywamy je „zniszczonymi”. Zabiegi keratynowe ratują zniszczone włosy, poprzez nadbudowanie ich struktury. Przy odpowiedniej pielęgnacji efekt może utrzymać się nawet do 5 miesięcy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu keratynowego prostowania, tutaj opisuję jak wykonać go samemu w domu.

Keratynowe prostowanie włosów Encanto

Jaką kreatynę od Encanto wybrać?

Na początek, dlaczego Encanto Do Brasil? Ten producent specjalizuje się w keratynowych kosmetykach i naprawdę dobrze Kolokwialnie mówiąc, Encanto doskonale zna się na tym, co robi. Ich produkty są skuteczne, w 100% spełniają swoją funkcję. Na rynku jest dużo świetnych keratyn, Encanto z pewnością jest w czołówce, a przy tym wyróżnia się naprawdę świetną ceną.

Keratyny możemy podzielić na dwa rodzaje, bez formaldehydu i z formaldehydem. Czym się różnią?

Keratyna z formaldehydem jest silniejsza w działaniu, ale charakteryzuje się bardzo silnym zapachem. Zabieg powinniśmy wykonywać w maseczce ochronnej i tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Absolutnie nie wolno używać keratyny z formaldehydem w pomieszczeniu bez wentylacji. W skład zestawu Encanto z formaldehydem wchodzi oczyszczający szampon, keratyna, odżywka po zabiegu.

Keratyna bez formaldehydu nie ma zapachu, to jej ogromny plus! Czy jest mniej skuteczna? Tak, ale to nie znaczy, że nie warto po nią sięgać. Tą keratyną już dwa razy wykonałam zabieg swojej Siostrze, która naturalnie ma gęste i kręcone włosy. Teraz cieszy się prostą taflą, a efekt pierwszego zabiegu utrzymał się nienagannie przez 4 miesiące. Uważam, że to świetny wynik, jak na posiadaczkę dość mocnego skrętu. W zestawie Encanto Nanox bez formaldehydu znajdziemy szampon oczyszczający oraz keratynę.

Co po keratynowym prostowaniu?

Encanto

Jeśli nie zadbamy o włosy po zabiegu, skrócimy znacznie jego efekty. Wprasowana keratyna nie staje się nierozerwalną częścią włosów i stopniowo się wypłukuje. Od nas zależy, czy proces wypłukiwania będzie trwał miesiąc, czy cztery miesiące. Po zabiegu nie wolno używać kosmetyków, które zawierają SLS, sole, siarczany. Musimy postawić na łagodne substancje myjące, odżywki bogate w olejki i ekstrakty (więcej o pielęgnacji po keratynowym prostowaniu pisałam tutaj). Encanto proponuje dwa zestawy kosmetyków idealnych do pielęgnacji po zabiegu. Zestaw Anti Frizz oraz Organic. Obydwa są warte uwagi, ale moim zdecydowanym faworytem jest ten drugi - Organic. Kosmetyki są bogate w olejki i ekstrakty. W szamponie znajdziemy oliwę z oliwek, olej z nasion słonecznika, olej z kiełków pszenicy, sok z aloesu czy olejek lawendowy. Odżywka zawiera białko pszeniczne, witaminy A, D i E oraz pielęgnujące i zmiękczające substancje.

Keratynowe prostowanie włosów w domu przestało być już tematem tabu. Jest w zasięgu ręki każdego, potrzeba jedynie keratyny, prostownicy i drugiej osoby. Włosy po takim zabiegu są odżywione i tworzą piękną błyszczącą taflę.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem