Keratynowe prostowanie włosów – co trzeba o nim wiedzieć?

Keratynowe prostowanie włosów – co trzeba o nim wiedzieć?

 

Prostowanie keratynowe od kilku już lat cieszy się popularnością i traktowane jest także jako zabieg odbudowujący i wzmacniający włosy. Rzeczywiście, to dodatkowy „efekt” uboczny tego, w jaki sposób zabieg keratynowego prostowania włosów działa. Dla osób, którym zależyjednocześnie na wygładzeniu pasm i uzyskaniu perfekcyjnej fryzury bez codziennej stylizacji, może to być świetna alternatywa dla preparatów takich jak Silaplex czy Olaplex, dodawanych najczęściej do farbowania.

 

Keratynowe prostowanie włosów – dla kogo?

 

U kogo sprawdzi się keratynowe prostowanie włosów? Na pewno jest to znakomity zabieg na puszące się, niesforne pasma, nawet te, które nie wymagają wyprostowania. Po jego przeprowadzeniu fryzura będzie gładka, a dzięki odbudowie i wzmocnieniu zewnętrznych warstw włókien włosowych zyska piękny, zdrowy połysk. Oczywiście otrzymujemy także trwały efekt wyprostowania, który utrzymuje się przeważnie przez 2-6 miesięcy. Czas ten zależeć będzie od samych włosów – ich kondycji oraz skrętu, zastosowanego zestawu preparatów, prawidłowej pielęgnacji po zabiegu, jak i oczywiście właściwego jego przeprowadzenia. Włosy wracać będą do swojego naturalnego kształtu stopniowo, najpierw widoczne będzie delikatne falowanie, które z czasem stanie się mocniejsze. Nie u każdej osoby też rezultat będzie taki sam. Na niektórych włosach uda się uzyskać tylko wygładzenie i zmniejszenie intensywności skrętu. Inne będą wyglądać tak, jak po użyciu prostownicy do każdorazowej stylizacji. Czasem z początku po prostowaniu zdarza się, że włosom brak objętości, jednak bez obaw – po pierwszym myciu są już naturalnie odbite od nasady.

 

Dodatkowym efektem – dla wielu osób najważniejszym – jest regeneracja. Keratynowe prostowanie włosów polega na wprasowywaniu w ich strukturę keratyny. Białko to, produkowane naturalnie w skórze, zbudowane w dużej mierze z aminokwasów opartych na siarce (dlatego dla prawidłowego wzrostu włosów powinniśmy jej dostarczać także w jedzeniu – odpowiednie ilości zawierają jajka, mięso, brokuły i nasiona), tworzy długie włókna, które budują strukturę włosów. Preparaty z keratyną do włosów uzupełniają ubytki w ich strukturze oraz wzmacniają całe włókna, jak i wiązania między cząsteczkami – czyli mostki siarczkowe. Pełną gamę kosmetyków do keratynowego prostowania znajdziesz w naszym sklepie.

 

Keratynowe prostowanie włosów – obawy klientek

 

Prostowanie keratynowe, tak jak i inne zabiegi fryzjerskie, może budzić obawy. Jednym ze spotykanych mitów jest to, iż kiedy już dostarczona do pasm keratyna się z nich wypłucze po kilku miesiącach, to będą one bardziej zniszczone. W rzeczywistości włosy nie będą w gorszym stanie niż przed zabiegiem, a nawet w lepszym. Powodem tego przekonania jest to, że po przyzwyczajeniu się do gładkich jak tafla lustra pasm, ich pierwotny stan (a np. loki z natury są wysokoporowate, puszące się i podatne na przesuszenie) wydawać się może gorszy. Na pewno zabieg w żaden sposób włosów nie niszczy.

 

Inną kwestią budzącą czasem wątpliwości jest to, czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne. Coraz więcej obecnych na rynku preparatów nie zawiera formaldehydu, który budzi obawy. Ewentyualnie podrażnienie oczu czy śluzówki nosa w czasie zabiegu jest chwilowe i niegroźne, jeśli przestrzegamy zaleceń i wykonujemy go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Intensywny zapach natomiast pochodzi z samej hydrolizowanej keratyny – o czym wiedzą osoby, które samodzielnie tworzą kosmetyki z półproduktów. Nie zaleca się jednak zabiegu kobietom w ciąży. Jednakże wybrać można delikatniej działające zestawy o łagodniejszych formułach, na przykład Encanto Nanox – takie prodkukty idealne będą dla alergików i osób skłonnych do podrażnień.

 

Pełny przekrój kosmetyki do włosów z keratyną  możesz znaleźć na stronie https://www.gobli.pl/keratyna-na-wlosy-c4211


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem