0

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, który wykonuje się nie tylko dla nadania fryzurze pożądanego kształtu. Ma także zbawienny wpływ na kondycję włosów, odbudowując i wzmacniając zniszczone, słabe i łamliwe pasma. Zabieg ten, zapewniający proste włosy na kilka miesięcy, ich wygładzenie i ochronę przed puszeniem oraz regenerację, wynaleziono w Brazylii. Tamtejsze kobiety mają często włosy gęste, ale puszące się i niezdyscyplinowane.

 

Jakie daje efekty prostowanie włosów keratyną:

Rezultaty, jakie daje zabieg keratynowego prostowania, nie na każdych włosach muszą wyglądać tak samo. Te falowane i lekko kręcone z pewnością staną się mogą idealnie proste. Jednak w niektórych wypadkach pasma nadal pozostać mogą lekko pofalowane. Na pewno jednak zauważalna będzie ich gładkość i połysk, będą mocne i zdrowe. Prawidłowo przeprowadzone keratynowe prostowanie włosów rozpoznać można także po tym, że pasma nie puszą się. Efekt zabiegu utrzymuje się od 2 do 5 miesięcy.

 

Jak przebiega keratynowe prostowanie włosów?

Podczas prostowania włosów keratyną, po dokładnym oczyszczeniu pasm, nakłada się fluid prostujący. W trakcie wprasowywania go przy pomocy żelazka fryzjerskiego zawarta keratyna jest wbudowywana w strukturę włosów. Powstaje mocna struktura, która wygładza powierzchnię włókien i prostuje je. Na koniec stosuje się preparat utrwalający efekt. Fryzura wymagać będzie również odpowiedniej pielęgnacji w domu, z użyciem łagodnych szamponów i odżywek, także wzbogaconych zazwyczaj keratyną.

 

Preparatom do keratynowego prostowania włosów towarzyszy intensywny, niezbyt przyjemny zapach. Dlatego wykonuje się zabieg w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Zapach wydziela sama keratyna, większośc zestawów preparatów nie zawiera dziś formaldehydu. Dostępne są także specjalnie łagodniejsze formuły zestawów do prostowania, odpowiednie dla osób o wrażliwych oczach i skórze.

 

Prostowanie keratywnowe wykonać można w salonie fryzjerskim, ale także w domu, z pomocą koleżanki, która dokładnie nałoży preparat i wyprostuje każde pasmo na całej długości.

 


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem