Keratynowe prostowanie włosów

Zestawy do keratynowego prostowania włosów są wyjątkowo skutecznym sposobem na uzyskanie wymarzonej fryzury.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, który wykonuje się nie tylko dla nadania fryzurze pożądanego kształtu. Ma także zbawienny wpływ na kondycję włosów, odbudowując i wzmacniając zniszczone, słabe i łamliwe pasma. Zabieg ten, zapewniający proste włosy na kilka miesięcy, ich wygładzenie i ochronę przed puszeniem oraz regenerację, wynaleziono w Brazylii. Tamtejsze kobiety mają często włosy gęste, ale puszące się i niezdyscyplinowane.

 

Jakie daje efekty prostowanie włosów keratyną:

Rezultaty, jakie daje zabieg keratynowego prostowania, nie na każdych włosach muszą wyglądać tak samo. Te falowane i lekko kręcone z pewnością staną się mogą idealnie proste. Jednak w niektórych wypadkach pasma nadal pozostać mogą lekko pofalowane. Na pewno jednak zauważalna będzie ich gładkość i połysk, będą mocne i zdrowe. Prawidłowo przeprowadzone keratynowe prostowanie włosów rozpoznać można także po tym, że pasma nie puszą się. Efekt zabiegu utrzymuje się od 2 do 5 miesięcy.

 

Jak przebiega keratynowe prostowanie włosów?

Podczas prostowania włosów keratyną, po dokładnym oczyszczeniu pasm, nakłada się fluid prostujący. W trakcie wprasowywania go przy pomocy żelazka fryzjerskiego zawarta keratyna jest wbudowywana w strukturę włosów. Powstaje mocna struktura, która wygładza powierzchnię włókien i prostuje je. Na koniec stosuje się preparat utrwalający efekt. Fryzura wymagać będzie również odpowiedniej pielęgnacji w domu, z użyciem łagodnych szamponów i odżywek, także wzbogaconych zazwyczaj keratyną.

 

Preparatom do keratynowego prostowania włosów towarzyszy intensywny, niezbyt przyjemny zapach. Dlatego wykonuje się zabieg w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Zapach wydziela sama keratyna, większośc zestawów preparatów nie zawiera dziś formaldehydu. Dostępne są także specjalnie łagodniejsze formuły zestawów do prostowania, odpowiednie dla osób o wrażliwych oczach i skórze.

 

Prostowanie keratywnowe wykonać można w salonie fryzjerskim, ale także w domu, z pomocą koleżanki, która dokładnie nałoży preparat i wyprostuje każde pasmo na całej długości.

 


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem