0

Keratyna do włosów - wiodące kosmetyki z keratyną

Keratyna do włosów - wiodące kosmetyki z keratyną

Keratyna do włosów

Keratyna na włosy występuje nie tylko w preparatach do trwałego prostowania, ale i w szeregu produktów przeznaczonych do pielęgnacji. Znaleźć ją można w regenerujących maskach, balsamach, kremach i fluidach ułatwiających układanie włosów, a nawet w szamponach. Specjalnych kosmetyków potrzebują również pasma poddane wcześnie zabiegowi prostowania keratynowego.

 

Jak działa keratyna na włosy?

 

Keratyna to podstawowy budulec włosów, inne jej typy występują także m.in. w naskórku. Jest ona białkiem o strukturze długich włókien, które połączone są ze sobą za pomocą mostków siarczkowych. Keratyna występuje zarówno w rdzeniu włosa, jak i w jego zewnętrznej otoczce. Z czasem wiązania między cząsteczkami ulegają osłabieniu, a włosy – coraz bardziej widocznym uszkodzeniom. Pamiętać należy, że ukrwione i odżywione przez to, co jemy, są tylko cebulki włosowe. Na długości zadziałać można jedynie dostarczając składników z zewnątrz.

 

Keratyna na włosy uzupełnia uszkodzone miejsca i odbudowuje połączenia między cząsteczkami, dostarczając siarkowych aminokwasów oraz składników ułatwiających wnikanie keratyny. Efekt? Włosy są zauważalnie mocniejsze i zdrowsze. Ich struktura jest odbudowana, łuski otaczające rdzeń lepiej do siebie przylegają. Pasma stają się gładkie, dlatego kosmetyki do włosów z keratyną polecane są nie tylko do regeneracji, ale i na problemy z ciągłym puszeniem. Te stosowane bez spłukiwania, jak lekkie odżywki czy kremy, dodatkowo mogą delikatnie usztywnić pasma, ułatwiając ich rozczesywanie i stylizację. Zarówno keratynowa pielęgnacja, jak i zabiegi z keratyną świetnie odbudują włosy i pozwolą uniknąć utraty centymetrów np. po częstym farbowaniu albo zniszczeniach pod wpływem słońca, wiatru i przesuszenia.


[%carousel%]
Kontakt ze sklepem