Jak zacząć dbać o włosy? Kompletny poradnik

Zapraszam dziś na - mam nadzieję - przydatny i wartościowy wpis. Łączymy teorię z praktyką! Weź kartkę i długopis, stworzymy razem profil Twoich włosów. Nie martw się, pisania nie będzie dużo. Dowiesz się, jakie masz włosy, co powoduje, że nie są takie, jak chcesz, jakie zmiany warto wprowadzić. Jeśli jeszcze nie postawiłaś kroku w kierunku złożonej i świadomej pielęgnacji, zacznij od tego wpisu! Dowiesz się, jak zacząć dbać o włosy w wielkim stylu.

szczotka_do_włosów_1

Jak zacząć dbać o włosy? 

To wszystko nie wydarzy się tu. Wpis czeka na Ciebie TUTAJ na naszym głównym blogu. Co tam znajdziesz? Obszerny wpis o tym, jak zacząć dbać o włosy. 

Skąd to wiem i dlaczego możesz mi ufać? 

Pielęgnacją włosów fascynuję się około pięciu lat. Początki były różne, wiele razy zaczynałam, przestawałam, przeżywałam rozstania z pielęgnacją i wielkie powroty. Przed tym, jak podjęłam decyzję, że  chcę mieć piękne, zadbane włosy wiodło im się różnie. Przeszły wiele. Na głowie miałam chyba wszystkie możliwe kolory od czerni, przez brązy, rudości i czerwienie po rozjaśniany blond (fazę kurczaka przechodziłam również). Były intensywnie prostowane i zakręcone lokówką. Wiele razy były w tak złym stanie, że śniłam się na bardzo krótko (tak, na zapałkę również). Jeśli chodzi o włosy, to zawsze byłam nieustraszona. Nadal jestem, ale już nie w eksperymentach pogarszających kondycję tylko ją polepszających! 

Kilka lat temu, kiedy zapragnęłam zapuścić długie włosy, było dużo mniej źródeł, inspiracji i tak fajnych łatwo dostępnych kosmetyków. W tym momencie sytuacja jest zupełnie inna, ale wiem, że łatwo zginąć w gąszczu informacji i wyciągnąć dla siebie te kluczowe. Dlatego też postanowiłam zebrać wszystko w całość i tak, jak potrafię najlepiej pomóc Ci zacząć swoją przygodę z włosami. Będziesz mieć dzięki temu ułatwione zadanie, wszystko zrozumiesz i od razu wdrożysz teorię w działanie. 

Czego dowiesz się z wpisu?

W moim poradniku poprowadzę Cię krok po kroku. Naszym celem jest ustalenie rodzaju i kondycji Twoich włosów, ich potrzeb, namierzenie złych nawyków, które niszczą włosy (o niektórych możesz nawet nie mieć pojęcia!) oraz podpowiedzi, jak zacząć pielęgnację bez zahaczania o limit na koncie. Dowiesz się, jak wykorzystać kosmetyki, które już masz oraz jak ulepszyć je domowymi sposobami. Na kartce krok po kroku stworzysz profil swoich włosów, zapiszesz, co zmienić w codziennej pielęgnacji oraz co ewentualnie dokupić. Zainteresowana? Przeskakuj TUTAJ i bierz garściami! 


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem