Jak dbać o kręcone włosy? Jak wydobyć piękny skręt?

Wiele osób ma trudności z pielęgnacją kręconych włosów. Mam wrażenie, że jeszcze jakiś czas wstecz nie mówiło się o sposobach dla kręciołków. Wiele lat temu sama udzielałam swojej Siostrze (kręconowłosej) złotych rad dla pielęgnacji włosów prostych. Niewiele się sprawdzało, Siostra na głowie miała puch, a ja dziwiłam się dlaczego? Na szczęście mamy w swojej blogowej załodze Kasię, posiadaczkę przepięknych loków oraz wiedzy, dotyczącej ich pielęgnacji, którą chętnie się dzieli. Zapraszam dalej!

krecone-wlosy

Puch, przesuszenie, fryzura na Hagrida, jak tego uniknąć?

Każdy rodzaj włosów rządzi się własnymi prawami. Każde potrzebują trochę innych składników, podejścia, pielęgnacji, nawyków. Dodatkowo wiele zależy od indywidualnych kwestii, co człowiek, to inny włos, ale spokojnie. Zaczynamy od początku. Jeśli postawisz pierwsze kroki, zaczniesz poznawać swoje włosy, dostrzegać ich potrzeby. Sama będziesz wiedziała, po których kosmetykach, wyglądają jak milion, a po których nie. Na początek proponuję zastanowić się nad tym, jakie zmiany wprowadzić teraz. Czasem mały krok oznacza duży progres, prawda? 

Pielęgnacja kręconych włosów

Jakiś czas temu na naszym blogu pojawił się wpis, autorstwa Kasi, rozpracowujący szczegółowo kręcone włosy. Znajdziesz go TUTAJ. Dowiesz się z niego:

  • Co trzeba wiedzieć o włosach kręconych? Czyli, jakie  Twoje włosy są i jakie mają potrzeby.
  • Jak kręcone włosy powinny być ostrzyżone. To bardzo ważny punkt. Nieodpowiednie cięcie daje efekt „trójkąta”. Najmniej od głowy, a im bliżej końcówek, tym większa objętość. Jeśli tak masz, koniecznie zobacz sposób Katarzyny.
  • Jak olejować kręcone włosy? Czyli jeden z najlepszych sposobów na nawilżenie i odżywienie (nie tylko kręconych!) włosów.
  • O pielęgnacji skóry głowy i jej roli w utrzymaniu zdrowych włosów.
  • Najlepszy sposób na mycie kręconych włosów oraz polecane kosmetyki. Mycie wbrew pozorom nie jest takie proste. Wiem, kiedy wiele lat temu trafiłam na zagadnienie „jak prawidłowo myć włosy” byłam zdziwiona i rozbawiona. Teraz już mnie to nie bawi, a moje włosy wyglądają miliony razy lepiej ;)
  • Stylizacja kręconych włosów. Dowiesz się, jak wydobyć skręt i zdefiniować loki lub fale.
  • Jak zabezpieczać kręcone włosy. Ostatni krok, domknięcie stylizacji i pielęgnacji oraz pewność, że włosy nie będą narażone na zniszczenia.

Podsumowanie

Jeszcze raz zapraszam Cię TUTAJ do wpisu ekspertki od kręconych włosów. Myślę, że przyda się każdemu, początkującym i bardziej zaawansowanym włosoholiczkom. Wiedza autorki poparta jest własnymi doświadczeniami, a nie muszę chyba nikogo przekonywać, że zawsze warto szukać inspiracji u innych. Ja polecam i mam nadzieję, że widzimy się na naszym blogu.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem