Intensywne nawilżenie z serią Fanola Nutri Care

Suche włosy to problem, z którym mierzy się wiele z nas. Suszarki, lokówki, prostownice, stylizatory i zabiegi chemiczne nie pomagają. Dziś przedstawię bardzo fajną i niedrogą serię nawilżającą do włosów. Fanola Nutri Care nawilża, wygładza i regeneruje włosy. Zapraszam na wpis!

Suche włosy, jak temu zaradzić?

Jeśli Twoje włosy są suche, musisz skutecznie je nawilżyć. Wiem, nie odkryłam tu żadnej filozofii, ale moje stwierdzenie sprowadza się do tego, że trzeba szukać mocno nawilżających kosmetyków. Jedną z bardzo dobrze nawilżających serii jest Fanola Nutri Care. Zawiera substancje nawilżające oraz olej lniany, który znany jest ze swoich odżywczych właściwości. Dodatkowo pokrywa włosy niewidocznym filmem, zatrzymując nawilżenie w ich strukturze.

Jak nawilżyć włosy z Fanola Nutri Care

Polecam wdrożyć mini program nawilżający do włosów. Będziesz potrzebować szamponu, odżywki i maski do wersji podstawowej oraz odżywki bez spłukiwania w sprayu do wersji rozszerzonej, dużo bardziej skutecznej. Jeśli Twoje włosy potrzebują bardzo intensywnej regeneracji, możesz dodatkowo wybrać ampułki. Poniżej opisuję, jak zastosować poszczególne kosmetyki.

Nawilżający program z Fanola Nutri Care, wersja podstawowa

  • mycie włosów szamponem do włosów suchych. Używaj go z taką częstotliwością, jakiej wymagają Twoje włosy. Jednak jeśli są bardzo suche, postaraj się nie myć ich codziennie (choćby ze względu na suszarkę, której używasz po myciu, a która dodatkowo wysusza włosy). Przed umyciem wymieszaj na dłoni porcję szamponu z wodą i nakładaj na skórę głowy, delikatnie masując. Nie musisz myć całych włosów (chyba że tego potrzebują, ale zazwyczaj piana, która na nie spadnie, wystarczająco je oczyszcza), to głównie skóra głowy się przetłuszcza. Nie spłukuj kosmetyków zbyt zimną lub zbyt gorącą wodą.
  • po każdym myciu używaj odżywki Fanola Nutri Care. To bardzo ważny punkt. Tylko wtedy włosy będą odpowiednio nawilżone i odżywione, kiedy będziemy regularnie dostarczać im wszystkich potrzebnych składników. Jeśli masz włosy suche na długości, a przetłuszczające się od nasady, bo i tak może się zdarzyć, odżywkę nakładaj od długości ucha w dół, ale z niej nie rezygnuj. 
  • maski nawilżającej używaj raz lub dwa razy w tygodniu. Umyj włosy szamponem, a następnie nałóż maskę i czepek kąpielowy. Pozostaw na włosach około 20 minut. Wtedy włosy będą miały więcej czasu na wchłonięcie wszystkich składników, maska będzie mieć szansę zadziałać. Jeśli chcesz, możesz podgrzać głowę suszarką (kierując ciepły strumień na czepek), wtedy włosy otworzą łuski i wchłoną wszystkie składniki.

Wersja rozszerzona

  • postępuj zgodnie z powyższą instrukcją
  • po każdym myciu dodatkowo spryskaj włosy odżywką bez spłukiwania. Dostarczy ona dodatkowego nawilżenia i odżywienia, a dodatkowo zabezpieczy włosy przed zniszczeniami w ciągu dnia.  Zabezpieczanie jest bardzo ważne w przypadku przesuszonych włosów, są one szczególnie narażone na zniszczenia.

Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem