Intensywna regeneracja włosów z Schwarzkopf Fibre Force

Większość moich znajomych cały czas szuka sposobów na piękne włosy. Wiele z nas swoje włosy nazwałoby zniszczonymi, suchymi sianowatymi. Znacznie mniej jest posiadaczek zdrowych, pięknych i lśniących. Winowajcami, odpowiadającymi za ten stan rzeczy są na pewno dieta, brak snu, stres, ale duży udział przypada nieodpowiedniej pielęgnacji. Dziś kilka słów o serii, która skutecznie pielęgnuje i odbudowuje zniszczone włosy.

Seria Schwarzkopf Fibre Force

Suche, zniszczone włosy potrzebują skutecznych kosmetyków. W naszym sklepie jest wiele serii, które poleciłabym do regeneracji i nawilżenia. Jedna z moich ulubionych, po którą często sięgam jest Fibre Force. W tym momencie moich włosów nie nazwę zniszczonymi, ale w przeszłości musiałam mierzyć się z tym problemem i ta seria była jedną z tych, które przyszły na ratunek. Seria ta jest zaprojektowana tak, aby regenerować, nawilżać, ale również wzmacniać i chronić zniszczone włosy. Zapraszam na przegląd trójki, która polecałabym zakupić, czyli szamponu odżywki i maski (opcjonalnie na początek, można się zaopatrzyć w szampon i odżywkę).

Schwarzkopf Fibre Force

Szampon Fibre Force

Szamponu używamy przy każdym myciu. Jeśli nasze włosy są zniszczone, kluczową kwestią jest, aby ten kosmetyk nie pogarszał ich stanu. Szampon ma mniejszy udział w procesie odbudowy, tutaj więcej mogą zrobić maski i odżywki. Ważne, żeby delikatnie oczyszczał i wzmacniał skórę głowy. Zawsze powtarzam, że kondycja naszych włosów zależy od źródła, czyli od skóry i cebulek. Możemy nakładać na włosy najlepsze kosmetyki, ale jeśli nie zadbamy o skórę głowy, efekty pozostaną marne.

Szampon Fibre Force zawiera bezpieczne oraz łagodne składniki myjące. Jest też wzbogacony cytrynianem magnezu, który wzmacnia i uszczelnia powierzchnię włosa. W składzie znajdziemy też olej marula, który rewelacyjnie działa na skórę głowy. Normalizuje przesuszona skórę ze skłonnością do łupieżu, wzmacnia komórki, wspomaga krążenie. Olej ten wnika w skórę, wzmacniając je i odżywiając. To rewelacyjny składnik do pielęgnacji skóry głowy! W szamponie zamknięto również hydrolizowaną keratynę. Keratyna jest naturalnym budulcem włosa, a im dłuższe i bardziej zniszczone włosy, tym keratyny jest mniej, a włosy stają się bardziej podatne na zniszczenia. Ważne jest, aby uzupełniać te niedobory, poprzez stosowanie kosmetyków z keratyną właśnie.

Schwarzkopf Fibre Force

Odżywka do włosów bez spłukiwania

Na początku obawiałam się tej odżywki z serii Fibre Force. Moje włosy mają niestety tendencję do przetłuszczania się i jak ognia unikam kosmetyków, które mogą je obciążyć. W tym przypadku nic takiego się nie stało! Opakowań tej odżywki zużyłam już kilka i mogę z całą pewnością powiedzieć, że nie skraca świeżości fryzury. Zaraz po wodzie, w składzie mamy dimetikon. Jest to emolient, który ma działanie silnie osłonowe. Tworzy na włosach film ochronny, który przy okazji je wygładza oraz zapobiega odparowywaniu wilgoci. Odzywka również jak szampon zawiera magnez oraz keratynę, które wzmacniają i odbudowują naruszoną strukturę włosów. Oprócz tego znajdziemy całą gamę nawilżaczy, składników wzmacniających, ułatwiających rozczesywanie (bardzo ważne przy suchych włosach, aby zapobiec ich dalszemu niszczeniu, łamaniu). Odżywkę nakładamy po każdym myciu na osuszone włosy, pomijamy okolicę skóry głowy.

Schwarzkopf Fibre Force

Maska z serii Fibre Force

Ta maska to bomba odżywcza dla naszych włosów! Zawiera składniki nawilżające, antystatyczne oraz emolienty, które zamykają nawilżenie we włosach i zapobiegają odparowywaniu wody. Tak jak w powyższych kosmetykach z serii, w masce również znajdziemy keratynę i magnez. Dodatkowo w składzie pojawia się mika, czyli naturalny surowiec mineralny, który sprawia, że włosy pięknie błyszczą. Maskę polecam stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Nakładamy na umyte i osuszone włosy. Najlepiej rozprowadzić ją dokładnie na włosach grzebieniem i schować włosy pod czepek kąpielowy.

Schwarzkopf Fibre Force

Cała seria Schwarzkopf Fibre force, w czym tkwi sekret?

Jest to bardzo dobrze zbilansowana seria. Szampon delikatnie oczyszcza, ale co również jest bardzo ważne, wzmacnia skórę głowy i cebulki. Odżywka i maska nawilżają, odbudowują, wzmacniają, chronią i zapobiegają utracie wilgoci. Jeśli chodzi o bogatą pielęgnację, kosmetyczny kompres na zniszczone włosy, to ta seria sprawdzi się w 100%.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem