Idealnie gładkie i lśniące włosy? Keratynowe prostowanie z Encanto to potrafi!

Znacie te zdjęcia zniszczonych włosów i metamorfozy po keratynowym prostowaniu? Jeśli tu trafiliście, to na pewno zastanawialiście się, czy to możliwe? I czy można wykonać taki zabieg w domu? Odpowiadam na to dwa razy tak! Efekty są spektakularne, a zabieg można samemu wykonać w domu. Grunt to dobre kosmetyki i odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Dziś bierzemy na tapetę keratynowe prostowanie włosów z Encanto. Zapraszam do lektury!

Keratynowe prostowanie włosów Encanto

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie to spolszczona nazwa. Oryginalnie zabieg nazywa się Brazilian Keratin Treatment (BKT), czyli brazylijski zabieg keratynowy, a może brazylijskie leczenie keratyną. Wiele osób, które mają po raz pierwszy styczność z BKT, uważa, że głównym celem zabiegu jest wyprostowanie włosów i dzięki temu stają się one gładkie i lśniące. Jednak to nie do końca prawda.

Keratyna jest to białko, naturalny i główny budulec włosa. Włos jest zbudowany z keratyny, więc kiedy zaczyna jej brakować, struktura włosa ulega zniszczeniu. Dochodzi do tego podczas zabiegów chemicznych, częstej stylizacji bardzo agresywnymi kosmetykami lub stylizacji na ciepło. Wtedy keratyna wykrusza się, a włosy stają się coraz słabsze, matowe, szybciej się łamią i rozdwajają.

Keratynowe prostowanie uzupełnia niedobory budulca

Wiemy już, że keratyna jest niezbędna, aby włosy były zdrowe, lśniące i mocne. Dlatego, kiedy nasze włosy są bardzo zniszczone, możemy zdecydować się na zabieg prostowania keratynowego. Polega on na wprasowaniu płynnej keratyny we włosy przy użyciu prostownicy. Pod wpływem temperatury otwierają się łuski włosów, a keratyna wypełnia miejsca, w których jej brakuje. Taki zabieg można wykonać samemu w domu, a jego efektami będziemy cieszyć się nawet do 5 miesięcy.

Keratynowe prostowanie i co dalej? O pielęgnacji

To ile efekt utrzyma się na włosach, zależy od pielęgnacji po zabiegu. Używanie silnych detergentów (szampony z SLS), soli i mocnych alkoholi, sprzyja szybkiemu wypłukiwaniu się keratyny. Im więcej tych składników w pielęgnacji, tym zabieg będzie mniej trwały. Wiemy już czego unikać. Powinniśmy natomiast do pielęgnacji zaprosić keratynę w kosmetykach. Dostarczana na bieżąco, będzie podtrzymywać efekt, uzupełniając niedobory. Po kilku miesiącach zabieg będzie trzeba powtórzyć, ponieważ szampon lub odżywka nie zadziałają tak silnie, jak keratynowe prostowanie, ale z taką pielęgnacją ograniczymy powtórki do dwóch, trzech razy na rok.

Keratynowe prostowanie włosów Encanto

Produkty Encanto

Encanto to brazylijski producent, specjalizujący się w kosmetykach do keratynowego prostowania i pielęgnacji po zabiegu. Zestawy od Encanto to jedne z najlepiej sprzedających się w naszym sklepie, bardzo często po nie sięgacie, a nas wcale to nie dziwi. Zapraszam na krótki przegląd moich poleceń.

Encanto do Brasil Nanox, zestaw bez formaldehydu

Testowany przeze mnie na Siostrze. Egzamin zdał na szóstkę z plusem. Ja byłam zadowolona komfortem przeprowadzania zabiegu, Siostra z efektów. Wybrałyśmy ten zestaw ze względu na brak zapachu, którym charakteryzują się zestawy z formaldehydem. Kręcone i puszące włosy, stały się idealnie proste i gładkie. Przed zabiegiem miałyśmy obie wątpliwości, czy na kręconych włosach nie wyjdzie coś pośredniego, jakiś dziwny puch. Nic takiego się nie wydarzyło, a moja Siostra ma w końcu proste włosy, o których zawsze marzyła (tu muszę wtrącić, że ja posiadaczka prostych, marzę o kręconych).

Encanto do Brasil, zestaw do keratynowego prostowania

Ten kultowy, bazowy, najbardziej znany zestaw. Zawiera formaldehyd, przez co zabieg przebiega w mniej przyjaznych warunkach, ponieważ towarzyszy mu nieprzyjemny zapach. Warto skorzystać z maseczki dołączonej do zestawu i koniecznie trzeba nałożyć rękawiczki! Oprócz doznań zapachowych ten zestaw będzie silniej działał na włosy, czyli mocniej je wyprostuje oraz efekt utrzyma się dłużej. Co do mocy prostowania, to nie wiem, czy można znaleźć bardziej oporne włosy, niż gęste kręcioły (naprawdę mocny skręt!) mojej Siostry. Ja wybrałabym Nanox, ale możecie dla porównania raz sięgnąć po jeden, a raz po drugi.

Encanto do Brasil Organic, odżywka i szampon po keratynowym prostowaniu

Rewelacyjny zestaw po keratynowym prostowaniu! Według mnie jeden z lepszych z dostępnych w naszym sklepie. W składzie już na samym początku olejki, wyciągi, ekstrakty i witaminy. Chociaż nie mam prostowanych włosów, ale sama też na pewno skuszę się na ten zestaw do codziennej pielęgnacji, jestem zachwycona jego składem! Kosmetyki są świetnie skomponowane, zawierają tylko delikatne składniki, dużo drogocennych olejków. Będzie idealny do codziennego stosowania. Dla uzupełnienia pielęgnacji polecałbym kupić maskę lub odżywkę z keratyną (na przykład taką lub taką) do stosowania raz lub dwa razy w tygodniu.

Keratynowe prostowanie włosów Encanto


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem