Idealna szczotka do włosów? Olivia garden!

Dobra szczotka do włosów to jeden z filarów prawidłowej pielęgnacji. Nie powinniśmy używać szczotek, które ciągną, łamią i wyrywają włosy. Można sobie tym zrobić tylko krzywdę, żadnego pożytku. Codzienne niszczenie włosów spowoduje znaczne pogorszenie ich kondycji. Często za niepowodzenia obwiniamy pielęgnację, a zawsze trzeba zacząć od źródła i przeanalizować wszystkie elementy swoich codziennych rytuałów.

Dlaczego szczotka do włosów jest taka ważna?

Przede wszystkim dlatego, że używamy jej codziennie. Włosy czeszemy z różną częstotliwością, ale niektórzy po szczotkę sięgają nawet kilka razy w ciągu dnia. Jeżeli wyrywa i łamie ona włosy, to w ciągu kilku miesięcy możemy bardzo pogorszyć sobie ich stan oraz doprowadzić do tego, że żaden kosmetyk nie będzie w stanie nam pomóc. Codziennie męczone włosy w żaden sposób się nie zregenerują.

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Warto zainwestować we właściwą szczotkę. Polecamy Olivia Garden, ceny nie są wysokie, a spokojnie posłuży nam ona nawet kilka lat. Najważniejsze jest to, że taka szczotka nie będzie łamać włosów, nie będzie ich wyrywać. Nawet jeśli jesteś zadowolona ze swojej obecnej szczotki, to po zmianie na taką z wyższej półki odczujesz znaczną różnicę. Jaką szczotkę Olivia Garden wybrać na początek?

Olivia Garden Fingerbrush

Fingerbrush to najbardziej popularne i najczęściej kupowane szczotki od Olivia Garden. Nadają się do wszystkich rodzajów włosów i do codziennego użytku. Łączą włosie dzika oraz ceramiczne końce zakończone kuleczką. Dostępne są w trzech rozmiarach (small, medium, large) oraz w różnych kolorach. Rozmiar polecamy dobrać do długości i gęstości włosów - small dla cienkich, krótkich, a large do długich, grubych i gęstych włosów. Szczotka świetnie rozczesuje, nie ciągnie, nie łamie. Pomaga również w walce z elektryzowaniem.

Olivia Garden Supreme

Supreme to seria szczotek o tradycyjnym wyglądzie. Polecane do włosów gęstych, ale sprawdza się na wszystkich rodzajach. Różnią się między sobą układem igliwia, dostępny jest model tylko z włosiem dzika, bez ceramicznego igliwia oraz połączenie włosia dzika i ceramicznych końcówek. Jak wszystkie szczotki od Olivia Garden są bezpieczne dla włosów, pięknie rozczesują bez żadnych zniszczeń.

Olivia Garden Eco Hair

Eco Hair to seria dla miłośników ekologicznych wyrobów. Obudowy i rączki szczotek wykonane są z wytrzymałego bambusa. Dostępne w wersji okrągłej (do modelowania) oraz Paddle Brush do codziennego rozczesywania z włosiem z dzika lub jonowym. Bambus to surowiec, który jest dużo lżejszy i bardziej wytrzymały od tradycyjnego drewna. Dodatkowo jest w 100% odnawialnym surowcem. Nadaje się do wszystkich typów włosów, delikatnie i bardzo skutecznie je rozczesuje.

Olivia Garden Nano Thermic

Najpopularniejsze okrągłe szczotki to Nano Thermic. Oprócz tego, że są po prostu piękne, to są bardzo skuteczne. Przede wszystkim szczotka jest bezpieczna i delikatna dla skóry włosy. Okrągłe szczotki często mają bardzo ostre igliwie. W tym przypadku producent, znając świetnie potrzeby swoich klientów, stworzył lekko karbowane i zaokrąglone końcówki. Co również ważne, włosy nie wkręcają się w rękojeść szczotki, co również bardzo często zdarza się w przypadku tych okrągłych. Szczotki Nano Thermic, dzięki ceramicznej powłoce, nagrzewają się od ciepła suszarki, skracając tym samym czas suszenia i modelowania włosów. Dostępne są w bardzo wielu rozmiarach.

Warto przejrzeć naszą całą ofertę szczotek od Olivia Garden. Wszystkie kategorie i modele są szczegółowo opisane, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem