Herbaria Banfi, niezawodny sposób na porost i wypadanie włosów

Znacie już magiczną moc wcierek? Ta grupa kosmetyków działa prawdziwe cuda. Nie wyobrażam sobie bez nich pielęgnacji. Zagęszczają włosy i zwiększają porost. Dlaczego warto ich używać? Jak działają? Jak stosować wcierki? To w dzisiejszym artykule.

Po co stosować wcierki?

Zdrowa skóra głowy to zdrowe, piękne i gęste włosy. Powtarzam to do znudzenia, to zdanie w moich wpisach pojawiało się pewnie milion razy.  Skóra głowy to podstawa pielęgnacji. Jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy, nie mamy co marzyć o zdrowych i gęstych włosach. Wszystko zaczyna się od źródła i tak samo jest w przypadku włosów. Jeśli mamy osłabione cebulki, nasze włosy stają się coraz słabsze i rzadsze. Skórę głowy trzeba oczyszczać (do tego celu polecam ten szampon Herbaria Banfi) oraz odżywiać.

Jak działają wcierki?

Odżywiają skórę głowy, wzmacniają ją i pobudzają cebulki. To wszystko możliwe jest dzięki składom. Wcierki Banfi zawierają bardzo dużo naturalnych wyciągów i ekstraktów roślinnych, które wzmacniają i odżywiają skórę głowy, a także działają bardzo stymulująco na cebulki. Włosy rosną szybciej, a także pojawia się dużo nowych tak zwanych baby hair. Przy regularnym stosowaniu możemy widocznie zagęścić włosy, pogrubić je oraz sprawić, że będą szybciej rosły.

Jak stosować wcierki ?

Jest to kwestia indywidualna i polecam sobie przetestować swój sposób. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to żeby nie stosować wcierki, jeśli mamy bardzo zanieczyszczoną skórę głowy, na przykład używaliśmy dużej ilości stylizatorów. Ja stosuję wcierkę Banfi na noc przed porannym myciem głowy. Jeśli Twoja skóra głowy jest bardziej delikatna, możesz stosować wcierkę godzinę lub pół godziny przed myciem. Niektórzy stosują wcierki po myciu, jednak ja nie potrafię wygospodarować nawet kilka minut przed wyjściem do pracy.

Wcierkę najlepiej nakładać strzykawką (oczywiście bez igły! Mówimy o samej plastikowej części). Nabieramy w nią 5 ml płynu i rozprowadzamy na głowie. Precyzyjna końcówka ułatwia dotarcie do skóry nawet przy gęstych włosach. Masujemy delikatnie skórę głowy pokryta płynem. Ważne jest, aby nie pocierać przy tym włosów! Można to robić “w skłonie” z głową zwróconą w dół. Ułatwia to znacznie aplikację.

wcierka BANFI

Przy wcierkach bardzo ważna jest regularność. Nie wystarczy nałożyć jej, od wielkiego dzwonu, raz na jakiś czas. Minimum to trzy razy w tygodniu, cztery lub pięć razy byłoby idealnie. Pierwszych efektów możemy spodziewać się po trzech tygodniach regularnego używania.

Dla mnie wcierka to jeden z elementów pielęgnacji, który lubię najbardziej. Oczywiście najbardziej lubię Banfi, bardzo cenię je za skuteczność, skład, cenę i wydajność. Używając wcierek, trzeba pamiętać o regularności, ale te kilka minut dziennie poświęcone na pielęgnację, zwraca się z nawiązką.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem