Hakuro, najlepsze pędzle do makijażu. Jak skompletować podstawowy zestaw?

Pędzle Hakuro to jedne z pierwszych pędzli, jakie kupiłam. To było około ośmiu lat temu, a pędzli tych używam nadal. Pędzel do pudru służy mi przez te wszystkie lata dzień w dzień. Liczne upadki spowodowały, że musiałam go skleić. Jednak oprócz tego jest w idealnym stanie. Ile zniósł prań? Nie przesadzę chyba, jeśli powiem, że tysiące. Zapraszam Was dziś na mały przegląd i recenzję pędzli od Hakuro.

Pędzle Hakuro, recenzja

Hakuro to polska marka produkująca pędzle do makijażu. Są one bardzo dobrej jakości i w bardzo przystępnej cenie. Miękkie, świetnie wyprofilowane. Dobrze i łatwo się nimi pracuje, ułatwiają wykonanie makijażu i będą pomocne dla osób, które makijażem nie zajmują się zawodowo. Używam ich na co dzień, piorę je bardzo często (pędzle do pudru i konturowania każdego dnia, pędzle do cieni trochę rzadziej, w zależności jak często ich używam, ale też co najmniej dwa razy w tygodniu). Najstarsze są ze mną, tak jak wspominałam wyżej, od kilku lat i nie mam zamiaru ich wymieniać, bo nadal sprawdzają się tak samo, jak wtedy, kiedy były nowe! Ich trwałość naprawdę zaskakuje, nie traci włosków (co jakiś czas coś wypadnie, ale dzieje się to bardzo sporadycznie). Pędzle są bardzo też miękkie, ale nie kłują. Dla mnie to ogromny plus, bardzo nie lubię odstających, kłujących włosków, tutaj nie mam w ogóle takiego problemu. 

Pędzle Hakuro

Przegląd pędzli Hakuro

Zapraszam na mały przegląd pędzli Hakuro. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, z tym zestawieniem skompletujesz podstawowy i wielofunkcyjny zestaw pędzli do makijażu. 

Pędzel do podkładu, H51

Z codziennego prania (pędzle używane do nakładania mokrych kosmetyków bezwzględnie powinno się prać każdego dnia!) ten genialny pędzel nie robi sobie zupełnie nic! Ciężej jest sprać pędzelki z podkładu niż z mniej sypkich konsystencji, ale jego trwałość jest świetna. Podkład nakładany tym pędzlem wygląda bardzo naturalnie, bez problemu możemy uzyskać efekt drugiej skóry. Pędzel jest dość sztywny, ale przyjemny w aplikacji.

Pędzel do pudru, H55

Mój ulubieniec. Jeden z pierwszych pędzli Hakuro, jakie zakupiłam. Używam go około 8 lat i jest w świetnej formie, nic sobie nie robi z codziennego prania, nie gubi włosia. Oprócz startego numerka na trzonku, jest taki sam, jak na początku. Miękki i “miły” dla twarzy. Bardzo dobrze się nim pracuje, używam go do nakładania pudrów sypkich i prasowanych, do obydwu rodzajów sprawdza się świetnie. 

Pędzle do konturowania, H14, H15, H24

Może nie będę już powtarzać zachwytów nad trwałością pędzli. W przypadku tych jest podobnie, wytrzymają spokojnie kilka lat bez uszczerbku.

Zaopatrzyłabym się w dwa pędzle z tej grupy. H14 i H15 to pędzle typu jajeczko. U mnie sprawdzają się najlepiej do aplikacji bronzera (chociaż są to pędzle wielofunkcyjne, można używać ich zamiennie do różu, rozświetlacza i bronzera). H15 jest nieco większy i  wybór to już kwestia indywidualna, który wybrać, ja postawiłam na mniejszy i jestem zadowolona. Kształt tego pędzla pozwala na “intuicyjne” nakładanie kosmetyków, które są idealnie roztarte, rozprowadzone. Nie można sobie nim zrobić krzywdy w postaci nieestetycznych placków.

 H24 służy mi do aplikacji różu, ale świetnie sprawdza się też do bronzera. Od razu blenduje nakładany kosmetyk, nie ma mowy o żadnych plamach, nieestetycznych plackach, równomiernie rozprowadza kosmetyki.

Pędzel do cieni H78

Służy mi do nakładania cieni w kącikach oraz do nakładania cieni na dolną powiekę. Z jednej strony aplikacja jest dość precyzyjna, z drugiej pędzelek od razu delikatnie rozciera cienie. Sprawdza się również do rozcierania, smużenia kreski wykonanej kredka lub cieniem.

Pędzel H79, do nakładania cieni na ruchomą część powieki

Jak sam tytuł wskazuje, pędzel do nakładania cieni na ruchomą część powieki. Tak jak pozostałe pędzelki, jest trwały i miękki, pozwala szybko nałożyć cień na powiekę, ale jak trzeba da się nim też blendować. Czasem używam do precyzyjnego nakładania rozświetlacza na łuk kupidyna. 

Pędzel do blendowania cieni, H74

Również jeden z moich pierwszych pędzli Hakuro. Tak naprawdę nie znalazłam lepszego do blendowania cieni. Bardzo szybko i łatwo rozciera cienie. Jeśli masz problem z ich blendowaniem, to zmień pędzel. Używałam kilku innych i jest ogromna różnica, jeśli użyjemy niewłaściwego pędzla. Z tym naprawdę łatwo uzyskamy efekt miękkiego, przydymionego makijażu. 

Pędzle Hakuro

Z tymi pędzelkami stworzycie kompletny zestaw do nakładania makijażu. Jeśli odpowiednio o nie zadbacie, będą służyły Wam bardzo długo. Jakość do ceny jest w tym przypadku rewelacyjna, więc zapraszamy do przejrzenia pędzli Hakuro w naszym sklepie.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem