Fryzura na specjalne okazje - jak ją utrwalić, by przetrwała wieczór.


Eleganckie upięcia, subtelne koki, gładkie uczesania– to fryzury, w których chętnie pokazujemy się na uroczystościach rodzinnych, czy firmowych bankietach. Bez względu na to, czy fryzurę wykonujemy samodzielnie, w domowym zaciszu, czy oddamy się w tej kwestii w ręce profesjonalisty – musimy pamiętać o odpowiednim utrwaleniu naszej fryzury. Bez tego, nawet najbardziej misterne uczesanie nie dotrwa do końca imprezy, a my będziemy narażone na niechlujny i mało elegancki wygląd. Jeśli chcemy uniknąć wpadek związanych z wypadającymi wsuwkami, rozpadającymi się pasmami, czy wymykającymi się spod kontroli kosmykami – lepiej zawczasu zadbajmy o odpowiednie utrwalenie naszego uczesania.


Pierwszym krokiem do zapewnienia naszej fryzurze odpowiedniej trwałości będzie użycie zwiększającej objętość pianki do włosów. Pianka nałożona u nasady – widocznie uniesie włosy, dodając im objętości. Dobrej jakości pianka nie skleja włosów, dzięki czemu dalsza stylizacja jest wyjątkowo prosta i przyjemna. Taki właśnie efekt daje pianka Goldwell Glamour Whip. https://www.gobli.pl/goldwell-glamour-whip-pianka-na-objetosc-z-elastycznym-wykonczeniem-300ml-p1646 . Produkt nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie wysusza włosów. Co istotne posiada lekką, delikatną formułę, która nie obciąża i nie sklejka pasm włosów. Idealnie unosi je u nasady, wyraźnie zwiększając ich objętość. Po aplikacji włosy są gładkie, delikatne i sypkie w dotyku – idealnie przygotowane do dalszej stylizacji. Co ciekawe, pianka zawiera innowacyjną formułę, która chroni włosy przed blaknięciem koloru! Na uwagę zasługuje też fakt, że kosmetyk zawiera filtry UVA/UVB, co powoduje, że włosy są chronione przed działaniem szkodliwego promieniowania.


Tak przygotowane włosy możemy poddać dowolnej stylizacji. Do utrwalenia zaś fryzury możemy użyć różnych środków – w zależności od pożądanego efektu. Gumy i żele do włosów dedykowane są krótszym uczesaniom i chętnie wykorzystywane są w stylizacji włosów męskich. Specyfika tych kosmetyków jest jednak taka, że niestety często sklejają pasma włosów, tworząc niezbyt estetyczne, sterczące kosmyki. Dla uzyskania bardziej naturalnego efektu, warto użyć lakieru do włosów. Na rynku jest wiele rodzajów lakierów,
a głównym kryterium ich doboru, jest stopień utrwalenia fryzury. Jeśli zależy nam na maksymalnym utrwaleniu – wybierzmy silniejszy lakier, jeśli zaś chcemy uzyskać bardziej naturalny look – wystarczy ten o średnim stopniu utrwalenia. Szukając kosmetyku dla siebie, zwróćmy uwagę także na dodatkowe funkcje lakierów, które dostępne są na rynku. Niektóre kosmetyki dzięki aktywnym składnikom oprócz utrwalenia fryzury, zadbają o intensywność koloru, wyjątkowe wygładzenie, czy elastyczne wykończenie poszczególnych pasm. Gdy zależy nam na tym, by urozmaicić fryzurę i dodatkowo wyróżnić się z tłumu, wybierzmy lakier z efektem nabłyszczenia. Strzałem w 10, będzie w tym wypadku lakier Goldwell Magic Finish Spray https://www.gobli.pl/goldwell-magic-finish-spray-lakier-nablyszczajacy-300ml-p1854 , który oprócz idealnego utrwalenia fryzury, pozostawi pasma nabłyszczone. Dzięki temu zabiegowi każda fryzura nabierze wyjątkowego charakteru i odświętnego szyku. Lakier ten nie tylko nie skleja włosów, nadając im naturalnego wyglądu, ale także otacza je warstwą ochronną, co znacząco wpływa na ich kondycję i zdrowy wygląd.


Odpowiednio dobrane kosmetyki do utrwalenia włosów przedłużą znacząco trwałość naszej fryzury i pozwolą cieszyć się pięknym uczesaniem bez limitu. Jeśli zatem zależy nam na swobodnej zabawie, bez konieczności nieustannego kontrolowania swojej fryzury – pomyślmy o odpowiednim doborze lakieru i pianki do włosów. Dzięki temu zyskamy pewność, że misternie przygotowana fryzura nie rozpadnie się w trakcie ważnej dla nas uroczystości.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem