Ekspresowa poprawa wyglądu włosów, czyli szybka ‘bankietowa’ pielęgnacja

Dziś przepis na „bankietową pielęgnację” włosów, czyli odpowiednik bankietowej maseczki na twarz. Sprawdzi się, kiedy nie macie dużo czasu, a chcecie maksymalnie podkręcić wygląd włosów. Będą błyszczące, wygładzone i zaprezentują swoje absolutne maksimum! Zapraszam.

Ekspresowa poprawa wyglądu włosów

Czy można tak codziennie?

Nie polecam. W tej pielęgnacji będzie dużo blasku i wygładzenia, czyli dużo emolientów i silikonów. Wartości odżywcze stawiamy na drugim miejscu (chociaż pielęgnacja nie jest ich pozbawiona). Skupiamy się ekspresowej poprawie wyglądu włosów, na przykład, kiedy chcesz, żeby były piękne na wieczorne wyjście. Ta pielęgnacja nie jest bombą regeneracyjną, która długofalowo pracuje na lepszą kondycję i sprawia, że Twoja włosy wyglądają pięknie każdego dnia (jeśli szukasz takiej pielęgnacji, przeskocz TUTAJ). To ekspresowy spobób na piekne włosy, taki włosowy makijaż. Te Gotowe?

1. Krok pierwszy, mycie

Umyj włosy szamponem. Szampon nie jest aż tak kluczowy, najważniejsze wydarzy się później. Możesz spokojnie użyć produktu z silikonami (w tym przypadku nawet to rekomenduję), na przykład ten od Loreal lub ten od CHI.

2. Maska lub odżywka

Nałóż maskę lub odżywkę wymieszaną z mąką ziemniaczaną. Tak, oczami wyobraźni widzę Wasze miny! Ale jak to? Mąka ziemniaczana jest świetna. Skrobia przepięknie wygładza i nabłyszcza włosy. Stają się gładkie i śliskie. Nie jest to długotrwały efekt, ale do następnego mycia będą naprawdę piękne. Do wymieszania polecam tę maskę od Wella maskę lub 60 sekundowy balsam od Goldwell. Dodatkowo wygładzają włosy. Mieszankę nałóż najlepiej, chociaż na 5  (maksymalnie na 20) minut pod czepek, a w tym czasie możesz zająć się czymś innym (przygotowywaniem garderoby).

3. Serum nabłyszczające

Wysusz włosy i nałóż kropelkę (lub dwie, jeśli masz włosy za ramiona lub dłuższe) silikonowo olejowego serum. Ten ostatni kosmetyk zamknie pielęgnację, domknie łuski włosów, jeszcze bardziej je wygładzi i nabłyszczy. Polecam ten olejek od Loreal lub ten od Bioelixire. Rozetrzyj niewielką ilość kosmetyków w dłoniach i nałóż na włosy od ucha w dół. Rozczesz i ciesz się bankietowymi włosami.

A co później?

Nie przesadzaj z tą pielęgnacją. Jest bogata w silikony i tak jak pisałam wyżej, jej zadaniem jest ekspresowa poprawa kondycji włosów. Po jej zastosowaniu bardzo mocno rekomenduję użyć mocno oczyszczające szamponu (ten od Anwen jest świetny), aby pozbyć się ze skóry głowy i włosów wszystkich oblepiaczy.  Dość trafną nazwą tej pielęgnacji jest "makijaż dla włosów". A jak każdej z nas wiadomo, makijaż musimy zmyć. Na koniec życzę pięknych i błyszczących włosów po tej pielęgnacji.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem