Ecocera, kosmetyki naturalne do makijażu

Składy kosmetyków kolorowych nadal są dla wielu z nas tematem, w który lepiej się nie zagłębiać. Ja sama niezbyt lubię analizować receptury kolorówki i mam swoich ulubieńców z niezbyt dobrymi składnikami, ale staram się też, tam, gdzie mogę, wybierać te bezpieczne i naturalne. Tak właśnie trafiłam na pudry matujące od Ecocera i już nie zamienię ich na żadne inne!

Ecocera

Sypkie pudry od Ecocera

Kosmetyki naturalne stają się coraz bardziej popularne. Niektóre kosztują krocie, ale można znaleźć też perełki za niewielkie pieniądze. Tak jest z pudrami firmy Ecocera. Wszystkie mają bardzo krótki i konkretny skład oparty na bazie bambusa czy ryżu. Bez sztucznych składników, pudry są naturalne i bezzapachowe. Sypkie mają konsystencje lekkiego, bardzo drobno zmielonego proszku, są bardzo wydajne! W każdym pudełeczku znajdziemy puszek do nakładania kosmetyku.

Przegląd kosmetyków

Pudry Ecocera — ryżowy, bambusowy

Dla miłośniczek skutecznego i długotrwałego matu, cery tłuste i mieszane. Stawiam je na jednej półce, ponieważ puder bambusowy i puder ryżowy to dla mnie bardzo podobne kosmetyki. Bardzo dobrze i skutecznie matują, a efekt utrzymuje się przez długie godziny. Mimo że na wieczko wysypujemy biały proszek, jednak kosmetyki są transparentne, czyli stapiają się z kolorem skóry. Aplikację wykonuję za pomocą pędzla do pudru Hakuro, można omieść twarz lub „wciskać” puder pędzlem, jeśli mamy duży problem ze świeceniem się twarzy. Obydwa pudry nie podkreślają porów i zmarszczek, nie zbierają się w załamaniach.

Puder bananowy

Dla lubiących satynowe wykończenie, cery suche i wrażliwe. Puder bananowy to chyba mój ulubieniec. Mimo że mam cerę mieszaną i teoretycznie powinnam sięgać po jak najbardziej matujące kosmetyki, najbardziej upodobałam sobie ten puder. Z nim uzyskuję satynowe wykończenie makijażu. Nie jest to stuprocentowy mat, ale nie ma mowy o świeceniu. Cera wygląda promiennie i zdrowo. Czytałam gdzieś, że nie nadaje się do każdego koloru skóry, ja będąc bladziochem, stwierdzam, że nie ma co się obawiać żółtych tonów — nie występują. Łatwo się aplikuje, nie wysusza, nie wchodzi w pory i zmarszczki. Przeznaczony do cer suchych i wrażliwych, więc ja jestem widocznie ewenementem.

Ecocera

Puder ryżowy w kompakcie

Działanie identyczne, jak opisałam powyżej, ale zupełnie inna konsystencja. Puder ryżowy prasowany, jak sama nazwa wskazuje, jest on w postaci najbardziej popularnych niegdyś pudrów do twarzy nazywanych potocznie “w kamieniu”. Idealny do torebki, jeśli potrzebujemy poprawek makijażu w ciągu dnia. Czasem ciężko reaplikować sobie sypki puder poza domem, nad proszkiem bywa ciężko zapanować. Ten możemy zawsze mieć przy sobie, bez ryzyka rozsypania w torebce bądź oprószenia ubrania podczas poprawki.

Wersje mini czyli testery

Jeśli ktoś nie jest pewny, czy te kosmetyki naturalne to dobry wybór, może zakupić wersję testową pudru ryżowego. W małym słoiczku znajduje się 2,5g sypkiego pudru ryżowego, co w zupełności wystarczy do jego przetestowania.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem