BLONDE HAIR - czyli fenonen wśród koloryzacji - farby

Koloryzacja włosów - za tym pojęciem kryje się wiele... jednak w ostatnim czasie niewątpliwie najmodniejsze są włosy blond. Stały się one ikoną kultowych kobiet, poczynając od hollywoodzkich gwiazd takich jak Marilyn Monroe czy Pamela Anderson, poprzez polską aktorkę Anetę Kręglicką, aż po światowej sławy modelkę Anję Rubik. Jak wiadomo, blondwłose piękności są obiektem męskiego pożądania już od zarania dziejów.

Dlaczego blondynki są obiektem pożądania?

Krótko mówiąc, kolor ten nie tylko jest symbolem atrakcyjności i kobiecości, ale również delikatności, młodości i seksapilu. Jasne barwy rozświetlają cerę, dzięki czemu jest bardziej promienna, a my emanujemy świeżością na każdym kroku.

Aby uzyskać taki nieszablonowy efekt coraz chętniej poddajemy się zabiegom farbowania, dekoloryzacji czy rozjaśniania włosów. Aczkolwiek ważnym krokiem jest wybór odpowiedniego odcienia, który nie należy do łatwych spraw, ponieważ...

Na blond trzeba mieć pomysł!

Klasyczny ciemny blond, utrzymujący się w czołówce top odcieni popielaty blond, truskawkowy blond czy bijący rekordy popularności zimny blond - to tylko kilka topowych odcieni, które najczęściej dopasowujemy do naszej osobowości, stylu i wizerunku.

Jak powiadała jedna z największych gwiazd światowej estrady, Madonna, która osobiście została rozjaśnianą brunetką - "Bycie blondynką to inny stan umysłu. To takie seksowne.".


Farbowanie a kolor włosów

Wszystko zależy od koloru twoich włosów naturalnych. Jeśli z natury nie posiadasz jasnych pasm, zmiana koloru na blond może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego przy wyborze farby zapamiętaj! Kolor na zdjęciu pokazowym może różnić się od efektu końcowego. Wymaganego odcienia z jasnej palety barw na ciemnych kosmykach nie uzyskamy jednym farbowanie. W taki przypadku koloryzację należy powtórzyć nawet kilkakrotnie, często wykonując wcześniej zabieg dekoloryzacji lub rozjaśniania.

Nieodpowiedni dobór kosmetyków, zła technika fryzjerska, czy nieumiejętna późniejsza pielęgnacja mogą prowadzić do bardzo sztucznego i nieestetycznego efektu oraz uszkodzić włosy w mniejszym bądź większym stopniu.


Jak farbować włosy aby uzyskać idealny blond?

Farbowanie włosów na blond najpewniej rozpocznij od tyłu głowy, przechodząc równomiernie na boki. Końcowym etapem powinny być odrosty, czyli włosy przy skórze głowy. Mają one cieplejszą barwę od pozostałych pasm, dlatego szybciej przyjmują kolor. Wykonując koloryzację jednocześnie na całej długości pasm aż od nasady, nie tylko mogą wystąpić różnice w barwie - nasze włosy są podatniejsze na zniszczenie oraz przesuszenie końcówek.

Dość często po koloryzacji możesz zauważyć, że niektóre kosmyki są jaśniejsze od pozostałych. Jest to kwestia włosów naturalnych, które przyjmują kolor i utleniają się znacznie łatwiej. Trzymanie farby dłużej niż jest to zamierzone wcale nie pogłębi koloru wręcz przeciwnie może uszkodzić kosmyki.

Idealna farba do włosów blond

W obecnych czasach na rynku kosmetycznym znajdziemy nieograniczoną ilość farb do włosów blond. Przy wyborze odpowiedniego odcienia kierujemy się zaufaniem do producenta, naturalnym efektem końcowym oraz zapewnioną pielęgnacją w trakcie koloryzacji.

Szeroką gamę odcieni blond oferują profesjonalne marki, np. Montibello, Artego, Loreal czy Fanola.

  • Montibello Cromatone w swej palecie posiada: platynowy blond, intensywny popielaty blond, perłowy blond, miedziano-złoty blond czy piaskowy blond. Pielęgnację oraz ochronę zapewnia połączenie ekstraktów z soi oraz drzewa Borswellia Serrata z molekułami odżywczymi. Podstawowe kolory można mieszać ze sobą co daje gamę nieograniczonych możliwości!

  • Marka Artego It’s Color zapewnia znakomite pokrycie siwych włosów dzięki wysokiej koncentracji pigmentów oraz kremowej formule - dokładnie przylega do pasm równomiernie rozprowadzając kolor. Reprezentuje sobą delikatny popielaty blond, ciemny chłodny blond, złocisty blond oraz kasztanowo-popielaty blond.

  • Paryski Loreal Majirel z selektywnym składnikiem pielęgnacyjnym (Ionene G + Incell) z możliwością rozjaśnienia do 3 tonów, skutecznie pokryje nawet siwe włosy trwałym kolorem. Majirel oferuje nam głęboki blond, popielaty blond, miedziany blond, jasny opalizujący blond.

  • Farby włoskiej marki Fanola Crema Colore z niską zawartością amoniaku nie podrażniają wrażliwej skóry głowy, doskonale sprawdzą się na wszystkich rodzajach włosów, również siwych. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego, inaczej zwanym Ginkgo Biloba, jest źródłem kompozycji bioaktywnych przywracającym miękkość, nawilżenie oraz blask włosom podczas farbowania. Proponuje blondy jasne i super jasne, blondy miedziane , blondy matowe, blondy popielate, np. super platynowy blond, matowy blond, średni beżowy blond czy platynowy blond.

  •  Innowacyjnym produktem, który zachwyca wszystkie fryzjerki jest Fanola No Yellow.  Farby urzekają neutralizując żółte odcienie i nadając chłodny odcień bez obaw o ciepłe refleksy. Dodatkowo chronią skórę głowy, nawilżają pasma oraz pozostawiają je odżywione. Dzięki możliwości mieszania ze sobą kolorów, możesz stworzyć odcień jaki tylko zapragniesz. Przykładowe podstawowe kolory w palecie barw: lodowy jasny blond, lodowy platynowy blond i anty-żółty popielaty toner.

Wybór odpowiedniej farby może stanowić nie lada wyzwanie, równie trudny bywa dobór koloru. Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady w tej kwestii, najlepszą i najbardziej zaufaną odpowiedź otrzymasz w profesjonalnym salonie fryzjerskim.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem