Czy wiesz, co zrobić, by ujędrnić skórę na twarzy, poprawić krążenie i pobudzić procesy regeneracyjne? Odpowiedź brzmi – masaż twarzy. To doskonały sposób, który zapewnia naprawdę spektakularne rezultaty. W dodatku może stać się Twoim ulubionym rytuałem pielęgnacyjnym. Wykorzystaj do zabiegu produkty do masażu twarzy, takie jak np. roller czy kamień gua sha i ciesz się piękną, gładką i promienną cerą każdego dnia!
Produkty do masażu twarzy
Masaż twarzy wzmacnia mięśnie, regeneruje skórę, wspomaga mikrokrążenie, redukuje napięcie i delikatnie złuszcza martwy naskórek. Produktów do masażu twarzy jest wiele. Dzięki temu każda z nas może wybrać coś w sam raz dla siebie, co najbardziej odpowiada potrzebom naszym i naszej cery. My dzisiaj skupimy się na przedstawieniu dwóch z nich – rollera do twarzy i kamienia gua sha. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak ich prawidłowo używać, jakie mają właściwości i czym się od siebie różnią.
Roller do twarzy - co to takiego?
Roller do twarzy od wielu lat jest znany, lubiany i stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej. Z medycyny przeniósł się na grunt pielęgnacji cery i pokochały go Azjatki, a następnie kobiety na całym świecie. Dlaczego podbił serca pań i ma tyle zwolenniczek?
Przede wszystkim dlatego, że w sposób nieinwazyjny poprawia wygląd i kondycję skóry twarzy, szyi i dekoltu. Wygładza skórę i zmarszczki, dzięki czemu twarz wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna i ujędrniona.
Podczas wyboru rollera do twarzy zwróć uwagę, z jakiego materiału jest on wykonany. Wybieraj rollery do twarzy z kamieni szlachetnych, takich jak jadeit czy różowy kwarc. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupujesz dobry produkt, z najlepszego materiału, który faktycznie spełni pokładane w nim nadzieje.
Jakie efekty zapewnia stosowanie rollera?
Stosowanie rollera do twarzy zapewnia szereg korzyści i gwarantuje świetne rezultaty. Co więcej, w niektórych przypadkach efekty widać już po pierwszym użyciu.
Roller do twarzy:
- likwiduje opuchliznę twarzy i obrzęki;
- pobudza krążenie limfy;
- wygładza drobne zmarszczki;
- modeluje owal twarzy;
- relaksuje i przynosi ulgę cerze;
- usuwa toksyny z organizmu;
- zmniejsza widoczność naczynek na twarzy;
- zamyka rozszerzone pory;
- poprawia elastyczność i jędrność skóry.
Najlepsze efekty uzyskasz, wykonując masaż rollerem schłodzonym w lodówce. Trzymaj go tam po każdym użyciu.
Jak wykonać masaż twarzy rollerem w 5 krokach?
Na masaż twarzy rollerem poświęć codziennie około 15 minut. Warto włączyć go do pielęgnacji i wykonywać dokładnie i bez pośpiechu. Masaż rollerem może być przyjemnym rytuałem i zapewnić Ci wyjątkowy relaks po całym dniu w pracy, szkole czy na uczelni. Dla osób zabieganych polecamy zacząć od masowania 5 minut przez 5 dni w tygodniu i stopniowo, przez budowanie nawyku, zwiększać tę częstotliwość do codziennego 15-minutowego masażu.
Krok 1
Włóż roller do twarzy do lodówki na kilka godzin, by dobrze się schłodził.
Krok 2
Oczyść skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wykonaj masaż twarzy, zaczynając od linii żuchwy lub środka twarzy. Wykorzystaj do tego ulubiony olejek, serum lub krem, tak by dodać rollerowi poślizgu.
Krok 3
Prowadź roller w jednym kierunku – od góry lub na zewnątrz, czyli od policzków do uszu. Do większych przestrzeni, jak czoło, broda czy policzki świetnie sprawdzi się większy kamień. Mniejszy kamień wykorzystaj do masażu okolic nosa i oczu. Prowadź roller spokojnie i dokładnie zwracając uwagę na każdy kawałek skóry. Pomyśl o tym, jak o chwili dla siebie, kiedy możesz się zrelaksować i zwyczajnie odpocząć poddając pielęgnacji.
Krok 4
Po skończonym rolowaniu nałóż na twarz ulubiony kosmetyk nawilżający.
Krok 5
Umyj roller dokładnie pod letnią wodą i schowaj do lodówki, by zdążył się schłodzić do kolejnego użycia.
Kamień gua sha - co to takiego?
Płytka gua sha to niewielki i płaski kamień o zaokrąglonych brzegach, wykonany najczęściej z różowego kwarcu lub jadeitu. Może mieć różne kształty, wśród których najpopularniejsze to te przypominające serce, motyla lub literę V. Służy zarówno do masażu twarzy, jak i szyi, dekoltu, głowy i innych części ciała.
Jakie efekty zapewnia stosowanie płytki gua sha?
Jędrna skóra o promiennym wyglądzie z wygładzonymi zmarszczkami to tylko jedna z zalet stosowania masażu twarzy płytką gua sha. Sprawdź inne jej atuty!
Kamień gua sha:
- poprawia mikrokrążenie krwi w skórze;
- dotlenia skórę i uwalnia ją od toksyn;
- rozluźnia mięśnie twarzy;
- poprawia napięcie skóry;
- wygładza zmarszczki, dzięki czemu skóra wygląda na młodszą.
Jak wykonać masaż twarzy kamieniem gua sha w 4 krokach?
Masaż twarzy płytką gua sha możesz wykonywać kilka razy w tygodniu. Jeśli zależy Ci na szybkich efektach, wykonuj masaż codziennie. Masaż zaczynaj zawsze od środka twarzy, kierując następnie płytkę na zewnątrz. Jest to istotne, ponieważ tak właśnie rozkładają się naczynia limfatyczne, które udrażniasz podczas masażu. W trakcie zabiegu możesz regulować siłę nacisku kamienia na skórę. To kwestia indywidualna, którą potrzebujesz dobrać do swoich potrzeb. Jeśli wolisz delikatny masaż twarzy, to efekty będą podobne do tych uzyskanych podczas używania rollera. Mocny nacisk może zastąpić nawet zabiegi w gabinecie kosmetycznym.
Krok 1
Włóż kamień do lodówki na kilka godzin, by dobrze się schłodził. Możesz też potrzymać go chwilę w zamrażalniku lub w miseczce z kostkami lodu.
Krok 2
Wykonaj dokładny demakijaż i porządnie oczyść cerę. W ten sposób ułatwisz wniknięcie kosmetyków używanych do masażu jeszcze głębiej w skórę, a tym samym ich skuteczniejsze działanie.
Do masażu zastosuj swój ulubiony krem, olejek lub serum. Skóra powinna być lekko natłuszczona, by kamień mógł się po niej swobodnie ślizgać. Jeśli chcesz głęboko nawilżyć cerę, wybierz do masażu kosmetyk nawilżający. Jeśli Twoim celem jest ujędrnienie i wygładzenie zmarszczek, do zabiegu wybierz serum przeciwzmarszczkowe.
Krok 3
Masaż zacznij od szyi. Ustaw kamień do masażu w taki sposób, by krawędź dotykała skóry. Przesuń go płynnym ruchem od obojczyka do żuchwy. Powtórz ten ruch kilkukrotnie na całej powierzchni szyi. Masaż twarzy zacznij od żuchwy, przejdź do brody potem przez policzki, nos i na końcu czoło. Zaczynaj zawsze od środka twarzy, a następnie kieruj płytkę na zewnątrz w kierunku uszu i linii włosów.
Krok 4
Umyj kamień do masażu dokładnie pod bieżącą letnią wodą i schowaj do lodówki, by zdążył się schłodzić do kolejnego użycia.
Jakie są różnice pomiędzy rollerem a kamieniem?
Zarówno roller, jak i kamień gua sha służą do masażu twarzy i szyi. Są zazwyczaj wykonywane z podobnych kamieni, wśród których najpopularniejsze to jadeit i różowy kwarc. Różnią się od siebie działaniem i efektami.
Roller jest łagodniejszy dla skóry. Można powiedzieć, że delikatnie ją gładzi. Kamień do masażu podczas zabiegu wywiera większy nacisk na skórę i działa bardziej intensywnie. Praca z nim przypomina bardziej drapanie skóry niż gładzenie. Dlatego też efekty używania płytki są szybciej widoczne niż w przypadku rollera.
Przeciwwskazania do wykonywania masażu rollerem i płytką gua sha
W niektórych przypadkach masaż twarzy zamiast korzyści i dobroczynnego działania może przynieść odwrotny skutek. Dlatego, jeśli borykasz się nawet z jednym z poniższych problemów, odradzamy stosowanie masażu lub wcześniejsze zasięgnięcie porady u lekarza albo dermatologa:
- aktywny trądzik (również różowaty);
- bakteryjne, wirusowe i grzybicze choroby skóry;
- skaleczenia, drobne rany;
- gorączka i stan zapalny organizmu;
- stan po ekstrakcji zęba;
- zakrzepica, zapalenie żył;
- nadciśnienie tętnicze.
Jeśli cierpisz na choroby tarczycy, unikaj masowania szyi.
Płytka gua sha i roller do masażu twarzy - podsumowanie
Mamy nadzieję, że po przeczytaniu dzisiejszego artykułu wiesz już, jak używać rollera i kamienia do twarzy oraz czym one się różnią między sobą. Rollery, kamienie i doskonałe kosmetyki do wykonania zabiegu i pielęgnacji twarzy znajdziesz oczywiście w drogerii Gobli.