Chciałabyś zacząć stosować pielęgnację kwasami w domu, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Boisz się, że niewłaściwie dobierzesz preparaty i zaszkodzisz swojej skórze? Do tej pory wykonywałaś ten zabieg wyłącznie w salonach kosmetycznych pod opieką profesjonalistów?
Przeczytaj nasz poradnik, w którym w siedmiu krokach pokażemy Ci, jak bezpiecznie stosować kwasy na twarz, żeby osiągnąć najlepsze efekty. Pamiętaj, żeby na własną rękę stosować wyłącznie produkty przeznaczone do domowej pielęgnacji. Profesjonalne kosmetyki o wysokim stężeniu kwasu zostaw gabinetom kosmetycznym, w których pracują odpowiednio przeszkolone osoby.
Podstawowe informacje na temat kwasów, ich rodzajów i jak dobrać je do swojej skóry przedstawiliśmy w poprzednim artykule. Jeśli jeszcze go nie czytałaś, koniecznie się z nim zapoznaj.
Pielęgnacja kwasami do twarzy w domu. Jak się do tego zabrać?
Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnację kwasami i zależy Ci na wykonaniu jej szybciej, możesz ograniczyć się do 4 kroków – oczyszczenia skóry, nałożenia preparatu przygotowującego, kolejno nałożenia preparatu z wysokim stężeniem kwasu oraz użycia neutralizatora. Te kroki to takie „must have” niezbędne do bezpiecznego stosowania kwasów na twarz.
Pamiętaj, że im lepiej przygotujesz skórę do zabiegu, tym lepiej go zniesie, a im bardziej zadbasz o nią po zabiegu, tym będzie miała lepszą kondycję, stanie się nawilżona i odżywiona.
Efekty pielęgnacji kwasami
- oczyszczenie skóry twarzy i pozbycie się martwego naskórka;
- redukcja niedoskonałości, zaskórników, wyprysków, trądziku;
- wygładzenie skóry i zahamowanie procesu starzenia;
- spłycenie zmarszczek;
- ujędrnienie skóry i modelacja owalu twarzy;
- wyrównanie kolorytu skóry i zmniejszenie przebarwień.
Jak często stosować pielęgnację kwasami?
To zależy od Twojej skóry, a także od preparatu, którego używasz. Najlepiej stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na etykiecie wybranego kosmetyku.
Kilka porad na koniec
Podczas pielęgnacji kwasami, a także do dwóch tygodni po jej zakończeniu koniecznie używaj dobrego kremu przeciwsłonecznego z filtrem SPF 50+. Nie stosuj kwasów, kiedy jesteś w ciąży lub karmisz piersią, bo mogą one zadziałać inaczej, niż zazwyczaj i wywołać przebarwienia. Jeśli jesteś w trakcie kuracji dermatologicznej, ustal z lekarzem, czy możesz korzystać z kwasów.
Polecane produkty, które znajdziesz w naszym sklepie
Nacomi Next Level Adios Acne serum z kwasem glikolowym 10% – serum do twarzy z kwasem glikolowym o działaniu złuszczającym i redukującym zmiany trądzikowe.
Apis Exfoliating Home Care Intensywna odnowa skóry w 20 dni – profesjonalna kuracja odżywcza do skóry z oznakami starzenia i cery z niedoskonałościami.
Nacomi Next Level serum kwasem migdałowym + PHA 10% – serum do twarzy z kwasem migdałowym do cery tłustej i problematycznej.
Nacomi serum złuszczające do twarzy z kwasem salicylowym 2% – profesjonalne serum do twarzy, które skutecznie wspomoże walkę z niedoskonałościami skóry.
BasicLab Acidumis Redukcja i Zwężenie peeling kwasowy – peeling zmniejszający niedoskonałości cery.
BasicLab Acidumis Nawilżenie i Wygładzenie peeling kwasowy – regenerujący peeling, który skutecznie złuszcza naskórek, oczyszcza oraz wygładza cerę.
Apis Natural Cosmetics Żel neutralizujący (chłodzący) kwasy – żel neutralizujący działanie kwasów, który redukuje obrzęki, zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia.
Znasz już 7 kroków niezbędnych do skutecznej domowej pielęgnacji kwasami. Zastosowanie ich podczas wykonywanego zabiegu pozwoli Ci na samodzielne i bezpieczne używanie preparatów z kwasami. Pamiętaj, żeby zawsze przestrzegać zaleceń producenta, które widnieją na etykiecie, bo wtedy możesz liczyć na najlepsze efekty i cieszyć się oczyszczoną i gładką cerą, bez zaskórników, przebarwień i innych niedoskonałości.