Jak działają kosmetyki Olaplex? Jak używać?

Olaplex, jak go używać i czym właściwie są te kosmetyki? Maską, odżywką? Ja nazwałabym je kuracją. Mają dużo bardziej skoncentrowane działanie niż jakakolwiek maska i odżywka, są stosowane przy koloryzacji, rozjaśnianiu, inwazyjnych zabiegach, ale będą również skutecznie ratowały każdy poważny rodzaj zniszczeń. Dziś wszystko o Olaplexie: jak działają poszczególne kuracje, którą wybrać i jak je stosować.

Czym jest Olaplex?

Najprościej mówiąc, to kosmetyk do zadań specjalnych. Kojarzy się głównie z regeneracją po koloryzacji i często spotykam się z opinią, że nadaje się tylko do włosów po zabiegach chemicznych. Olaplex ratuje bardzo zniszczone włosy. Jedyne na co musimy zwrócić uwagę, to typ zniszczeń i wybór odpowiedniej kuracji.

Olaplex ma mało odpowiedników na rynku, jeśli w ogóle jakiekolwiek istnieją. To innowacyjne formuły, które działają na poziomie wiązań znajdujących się w naszych włosach. Wiązania te odpowiadają za kondycję włosów, jeśli równowaga wiązań chemicznych zostanie zachwiana, prowadzi to do wytrącania białka z włosów, czyli do powstawania w nich ubytków.

Wszystkie produkty Olaplex są bezpieczne i przyjazne środowisku. Olaplex nie testuje na zwierzętach, w kosmetykach nie znajdziemy parabenów. Dodatkowo oszczędne opakowania bez kartonowych pudełeczek są przemyślaną decyzją producenta, który w procesie produkcji do minimum ogranicza produkcję odpadów i wykorzystanie zasobów.

Jak działa Olaplex?

To kilka różnych kuracji. W zależności od potrzeb włosów trzeba wybrać odpowiednią. Poniżej opisuję szczegółowo wszystkie kuracje, tłumaczę, co to jest Olaplex i jak go używać.

Olaplex no. 1 i Olaplex no. 2

U nas sprzedawane w wygodnym zestawie 3 opakowań po 100 ml. Ten zestaw jest potrzebny przy przeprowadzaniu koloryzacji i rozjaśniania. Podczas zabiegów w strukturze włosa zachodzą zmiany: mostki dwusiarczkowe ulegają zniszczeniom pod wpływem substancji chemicznych. Aby prawidłowo „zakończyć” proces i nie dopuścić do wytrącania białka z włosa, warto zastosować Olaplex. Przywraca równowagę w wiązaniu i nie dopuszcza do eliminacji budulca włosów. W trakcie koloryzacji potrafi zlokalizować słabe wiązania i przywrócić im ich naturalną siłę. Produkty z numerkami 1 i 2 działają jako duet, drugi wzmacnia działanie pierwszego. Dzięki nim cały proces koloryzacji czy rozjaśniania włosów przebiega bezpiecznie dla włosów.

Jak używać zestawów 1 i 2?

Olaplex no. 1 należy dodać w odpowiedniej ilości (dokładna instrukcja na opakowaniu) do farby lub rozjaśniacza podczas koloryzacji. Uprzedzając pytania, od razu mówię, że nie obniża to skuteczności farby, jedynie przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa włosom.
Olaplex no 2. nakładamy na włosy już po koloryzacji, jego stosowanie można porównać do maski do włosów. Należy uważnie przeczytać wskazówki do stosowania, nieodpowiednia ilość lub długość trzymania produktu na włosach mogą obniżyć jego skuteczność.

Olaplex no. 3

Olaplex no. 3 jest przeznaczony do stosowania w domu. Jego zadaniem jest utrzymanie zdrowych włosów między zabiegami chemicznymi, takimi jak koloryzacja czy rozjaśnianie. Tak jak poprzednicy, regeneruje mostki dwusiarczkowe, które wcześniej uległy zniszczeniu. Służy on do podtrzymania efektu kuracji 1 i 2, ale można stosować go samodzielnie między zabiegami chemicznymi, a znacznie poprawi kondycję włosów. Można również stosować go przy włosach niefarbowanych, ale zniszczonych stylizacją na gorąco lub czynnikami zewnętrznymi. Dzięki niemu włosy cały czas będą zdrowe, mocne, odżywione i przygotowane na kolejne zabiegi chemiczne.  Staną się też zabezpieczone przed zniszczeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak stosować ten produkt od Olaplex? Należy zmoczyć włosy, osuszyć ręcznikiem (nie myć szamponem!) i nałożyć produkt. Całość rozczesujemy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Pozostawiamy na minimum 10 minut (według mnie można spokojnie zatrzymać około godziny), po czym myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę.

Warto wspomnieć, że cała kuracja produktami Olaplex no. 1, 2 i 3 znacznie minimalizuje szkodliwość wszelkich koloryzacyjnych zabiegów chemicznych, nawet radykalnych zmian koloru np. z bardzo ciemnego na jasny blond. Jeśli masz ochotę na odważną metamorfozę, a boisz się zniszczeń, warto zainwestować w te trzy produkty.

Olaplex No. 4

Szampon Olaplex numer 4 (w połączeniu z numerem 5) sprawdzi się do włosów po zabiegach chemicznych, ale również dla włosów, które nie były farbowane czy rozjaśnianie, ale są zniszczone. Bardzo delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę głowy, zawiera jedynie delikatne detergenty (nie zawiera SLS, SLES) oraz ale grono ekstraktów oraz substancji nawilżających, które odżywiają skórę głowy oraz cebulki. Posiada składnik zawarty w poprzednich produktach, który odbudowuje zerwane mostki dwusiarczkowe. Sposób użycia jest taki sam jak w przypadku tradycyjnego szamponu, po prostu umyj nim włosy.

Olaplex no. 5

Odbudowująca odżywka Olaplex No. 5 Bond Maintenance może być stosowana do włosów zniszczonych nie tylko zabiegami chemicznymi, ale również czynnikami zewnętrznymi czy stylizacją, tak samo, jak szampon no. 4. Tutaj znowu znajdziemy cały wachlarz olejków, ekstraktów i nawilżaczy oraz składnik odpowiedzialny za naprawę wiązań siarczkowych.
Odżywia, nawilża, pielęgnuje i chroni włosy. Dzięki zawartości substancji nawilżających i olejków utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci we włosie. Zabezpiecza przed dalszymi zniszczeniami, również tymi, które czyhają na nas w ciągu dnia, czyli otarciami, słońcem. Ułatwia układanie, przywraca włosom blask, mięsistość i zdrowy wygląd.
Sposób użycia jest bardzo prosty. Na włosy umyte szamponem nanosimy odżywkę, po kilku minutach spłukujemy.

Produkty no. 4 i 5 nazwałabym bardzo intensywną kuracją odbudowującą, regenerującą, nawilżającą i zabezpieczającą dla włosów. Warto używać ich razem z kuracją no. 3. Najpierw nanieść na włosy Olaplex 3, później umyć szamponem no 4 i nanieść odżywkę no. 5. Taka kombinacja przywróci życie nawet najbardziej zniszczonym włosom.

Olaplex No. 6

Produkt od Olaplex numer 6 jest to krem do stylizacji przeznaczony dla każdego rodzaju włosów. Połączenie produktu pielęgnacyjnego ze stylizatorem. Odbudowuje uszkodzone mostki dwusiarczkowe, wzmacnia i chroni. 

Podsumowanie

Jeśli bardzo często farbujesz, rozjaśniasz włosy, albo są tak zniszczone, że nie wiesz, już, co dalej, możesz spróbować produktów Olaplex. Produkty te wzmacniają włosy od wewnątrz, odbudowują wiązania, przywracając zdrowie i dobrą formę.

Olaplex – jak go używać i czym właściwie są te kosmetyki? Przede wszystkim można je określić jako najsilniejsze produkty do rekonstrukcji zniszczonych włosów. Większość osób kojarzy tę markę z zabiegami wykonywanymi w salonie fryzjerskim. Nic dziwnego, ponieważ niektóre z tych kosmetyków przeznaczone są wyłącznie do profesjonalnego użytku i to właśnie one charakteryzują się najskuteczniejszym działaniem.

regeneracja wlosow zabieg olaplex

Czym jest Olaplex i jak działa?

Najprościej mówiąc, są to kosmetyki do zadań specjalnych, ponieważ ratują bardzo zniszczone włosy. Od tradycyjnych odżywek i masek różnią się tym, że mają dużo bardziej skoncentrowane działanie. Dlatego stosowane są przy koloryzacji, rozjaśnianiu, inwazyjnych zabiegach, ale także podczas odbudowy wszelkich uszkodzeń.

Produkty Olaplex zawierają innowacyjną technologię, która wykorzystuje imaleinian bis-aminopropylowo-diglikolowy, czyli niezwykle skuteczny składnik aktywny. Jego działanie polega na łączeniu mostków dwusiarczkowych, które ulegają uszkodzeniu podczas farbowania, rozjaśniania, ondulacji, a także w czasie stylizacji na gorącą, rozczesywania lub podczas działania czynników atmosferycznych. Efektem końcowym kuracji jest przede wszystkim odbudowa włosów, zapewnienie im zdrowego wyglądu oraz ochrony. Można więc uznać, że Olaplex jest niewątpliwie jednym z najlepszych sposobów na dogłębną odbudowę uszkodzeń i poprawę kondycji włosów.

Unikalna formuła sprawia, że Olaplex ma mało odpowiedników na rynku. W przeciwieństwie do oryginałów ich działanie nie jest tak samo skuteczne. Niestety można się również spotkać z podróbkami, dlatego podczas kupowania produktów do domowej pielęgnacji upewnij się, że kosmetyk jest oryginalny i pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Wszystkie produkty Olaplex są bezpieczne i przyjazne środowisku. Olaplex nie testuje na zwierzętach, a w kosmetykach nie znajdziemy parabenów. Ich składy są bogate w składniki aktywne i odżywcze, które charakteryzują się wysoką skutecznością.

Jak wygląda zabieg?

Podstawowa kuracja Olaplex składa się z dwóch etapów. Taki zabieg polecam wykonać w salonie fryzjerskim, zwłaszcza jeśli to jest Twoja pierwsza styczność z tymi produktami. Mimo, że kosmetyki Olaplex nie powinny wyrządzić Ci krzywdy, to nieumiejętne stosowanie może najzwyczajniej nie przynieść pożądanych efektów.

Etap I

Ten etap odbudowy zazwyczaj wykonywany jest podczas koloryzacji i rozjaśniania po to, aby ochronić włosy przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych, a jednocześnie odbudować dotychczasowe ubytki w strukturze włosa. Jako pierwszy krok stosujemy Olaplex No. 1, który można dodać do mieszanki kolorystycznej.

Kurację można stosować nie tylko podczas farbowania, ale także na lekko wilgotne włosy. Wystarczy, że wymieszasz Olaplex z wodą w proporcjach zalecanych przez producenta i dokładnie rozprowadzisz produkt na pasmach przy użyciu szczotki lub grzebienia. Następnie odczekaj ok. 20 minut. Nie spłukuj produktu i przejdź do drugiego etapu.

Etap II

W kolejnym kroku nakładamy Olaplex No. 2, którego zadaniem jest wzmocnienie działania No. 1 i podtrzymanie efektu. Postępujemy tak jak w pierwszym etapie, czyli nakładamy produkt na pasma i rozczesujemy włosy przy użyciu szczotki lub grzebienia. Pozostaw preparat na ok. 40 minut, a następnie umyj włosy samą wodą. Nie poleca się stosowania szamponu zaraz po kuracji. Najlepiej poczekać dzień lub dwa i dopiero wtedy wykonać mycie szamponem Olaplex.

Pielęgnacja po kuracji

Zabieg Olaplex potrafi poprawić wygląd nawet najbardziej zniszczonych włosów. Jednak musisz pamiętać, że efekty nie będą długotrwałe jeśli nie zastosujesz odpowiedniej pielęgnacji.

Marka Olaplex stworzyła aż 8 produktów przeznaczonych do domowej pielęgnacji, która ma na celu podtrzymanie efektów kuracji, odżywienie oraz ochronę włosów. Po zabiegu warto przynajmniej raz w tygodniu wykonywać pielęgnację z wykorzystaniem No. 0 Intensive Bond Building Hair Treatment oraz Olaplex No. 3 Hair Perfector​. Dodatkowo stosuj szampon No. 4, a do tego odżywkę i wybraną maskę Olaplex. Natomiast podczas stylizacji polecam używać Olaplex No. 6 Bond Smoother​, zwłaszcza jeśli korzystasz ze stylizacji na gorąco. Produkt skutecznie chroni przed wysoką temperaturą oraz zabezpiecza włosy przed wszelkimi uszkodzeniami. Na zakończenie całej kuracji zastosuj olejek Olaplex No. 7 Bonding Oil​, który zmiękczy i zabezpieczy pasma.

Jeśli zależy Ci na długotrwałej i intensywnej odbudowie, to warto włączyć do pielęgnacji całą serię Olaplex. Dzięki temu jest większa szansa na zregenerowanie największych uszkodzeń. Taką pielęgnację możesz wykonywać nawet jeśli nie jesteś po zabiegu z wykorzystaniem No. 1 i No. 2. Produkty Olaplex przeznaczone do domowego użytku mają silne działanie odbudowujące, wygładzające oraz odżywcze. Dlatego mogą okazać się pomocne w przypadku codziennej pielęgnacji włosów zniszczonych.

Poniżej znajdziesz wszystkie produkty Olaplex, które pomogą Ci poprawić kondycję włosów.

No. 0 Intensive Bond Building Hair Treatment

Kuracja kosmetykami Olaplex podzielona jest na kilka etapów. Może być wykonywana 1-3 razy w tygodniu (w zależności od zniszczeń). Pierwszym krokiem do zdrowych i odżywionych włosów jest Olaplex No. 0.

Intensive Bond Building Hair Treatment jest pewnego rodzaju bazą, która przygotowuje włosy do kolejnych etapów. Użycie tego produktu w pierwszym kroku sprawia, że składniki odżywcze lepiej się wchłaniają. W rezultacie jeszcze głębiej wnikają w strukturę włosa, więc zabieg może zregenerować nawet największe uszkodzenia. Olaplex No. 0 odbudowuje wiązania oraz wzmacnia i chroni strukturę włókien. Ponadto sprawia, że efekty uzyskane w kolejnych etapach utrzymają się jeszcze dłużej.

kuracja-olaplex-no-0-intensive-bond-building

Olaplex No. 1 i No. 2

Te produkty sprzedawane są w zestawach – Traveling Stylist Kit oraz Salon Intro Kit. Zestaw wykorzystywany jest najczęściej w salonach fryzjerskich przy koloryzacji i rozjaśnianiu. Podczas zabiegów w strukturze włosa zachodzą zmiany: mostki dwusiarczkowe ulegają zniszczeniom pod wpływem substancji chemicznych. Aby prawidłowo „zakończyć” proces i nie dopuścić do wytrącania białka z włosa, warto zastosować Olaplex. Przywraca równowagę w wiązaniu i nie dopuszcza do eliminacji budulca włosów. W trakcie koloryzacji potrafi zlokalizować słabe wiązania i przywrócić im ich naturalną siłę. Produkty z numerkami 1 i 2 działają jako duet, drugi wzmacnia działanie pierwszego. Dzięki nim cały proces koloryzacji czy rozjaśniania przebiega bezpiecznie dla włosów.

Olaplex No. 1 należy dodać w odpowiedniej ilości (dokładna instrukcja na opakowaniu) do farby lub rozjaśniacza podczas koloryzacji. Uprzedzając pytania, od razu mówię, że nie obniża to skuteczności farby, jedynie przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa włosom.
Olaplex no 2. nakładamy na włosy już po koloryzacji, jego stosowanie można porównać do maski do włosów. Należy uważnie przeczytać wskazówki do stosowania, nieodpowiednia ilość lub długość trzymania produktu na włosach mogą obniżyć jego skuteczność.

zabieg-olaplex-no-1-i-2

Olaplex No. 3 Hair Perfector

Olaplex No. 3 jest przeznaczony do stosowania w domu. Jego zadaniem jest utrzymanie zdrowych włosów między zabiegami chemicznymi, takimi jak koloryzacja czy rozjaśnianie. Tak jak poprzednicy, regeneruje mostki dwusiarczkowe, które wcześniej uległy zniszczeniu. Służy on do podtrzymania efektu kuracji 1 i 2, ale można stosować go samodzielnie między zabiegami chemicznymi, a znacznie poprawi kondycję włosów. Można również stosować go przy włosach niefarbowanych, ale zniszczonych stylizacją na gorąco lub czynnikami zewnętrznymi. Dzięki niemu włosy cały czas będą zdrowe, mocne, odżywione i przygotowane na kolejne zabiegi chemiczne.  Staną się też zabezpieczone przed zniszczeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi.

Warto wspomnieć, że cała kuracja produktami Olaplex no. 1, 2 i 3 znacznie minimalizuje szkodliwość wszelkich koloryzacyjnych zabiegów chemicznych, nawet radykalnych zmian koloru np. z bardzo ciemnego na jasny blond. Jeśli masz ochotę na odważną metamorfozę, a boisz się zniszczeń, warto zainwestować w te trzy produkty.

olaplex-no-3-hair-perfector

Szampon No. 4 Bond Maintenance

Szampon Olaplex numer 4 (w połączeniu z numerem 5) sprawdzi się do włosów po zabiegach chemicznych, a także dla włosów, które nie były farbowane czy rozjaśnianie, ale są zniszczone. Bardzo delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę głowy. Zawiera jedynie delikatne detergenty (nie zawiera SLS, SLES), a także ekstrakty i substancje nawilżające, które odżywiają skórę głowy oraz cebulki. Posiada składnik zawarty w poprzednich produktach, który odbudowuje zerwane mostki dwusiarczkowe. Sposób użycia jest taki sam jak w przypadku tradycyjnego szamponu, po prostu umyj nim włosy.

olaplex-no4-bond-szampon-odbudowujacy

Olaplex 4-IN-1 Moisture Mask

Kolejnym krokiem w pielęgnacji kosmetykami Olaplex jest maska 4in1. Tak jak w przypadku poprzednich kosmetyków, skład oparty jest na innowacyjnej technologii i zawiera opatentowany składnik Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate. Jego działanie polega na naprawianiu zerwanych wiązań dwusiarczkowych, które zostały uszkodzone podczas zabiegów chemicznych lub przez czynniki mechaniczne.

Olaplex Moisture Mask 4in1 jest mocno skoncentrowanym produktem, dzięki czemu skutecznie działa na nasze pasma. Oprócz regeneracji, produkt zapewnia również intensywne nawilżenie. W rezultacie włosy stają się miękkie, błyszczące i mocno odżywione.

Największą zaletą maski jest to, że działa bardzo szybko, a efekty możemy zauważyć już po pierwszym użyciu. Dobrze sprawdzi się w przypadku włosów bardzo suchych, odwodnionych i osłabionych. Maskę warto stosować również po kuracji Olaplexem w salonie fryzjerskim. Dzięki temu możesz podtrzymać efekty uzyskane podczas profesjonalnych zabiegów i wydłużyć ich trwałość.

olaplex--4-in-1-moisture-mask

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner

Odżywka Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner to kolejny produkt, który wchodzi w skład serii Olaplex do użytku domowego. Jest to odżywka, która wzmacnia, odbudowuje oraz delikatnie wygładza. Mimo swojego intensywnego działania, sprawdzi się również do włosów cienkich, ponieważ nie obciąża. Włosy po użyciu odżywki są miękkie, sprężyste, odżywione i wzbogacone o naturalny blask.

Odbudowująca odżywka Olaplex No. 5 Bond Maintenance może być stosowana do włosów zniszczonych nie tylko zabiegami chemicznymi, ale również czynnikami zewnętrznymi czy stylizacją, tak samo, jak szampon no. 4. Tutaj znowu znajdziemy cały wachlarz olejków, ekstraktów i nawilżaczy oraz składnik odpowiedzialny za naprawę wiązań siarczkowych.

Odżywia, nawilża, pielęgnuje i chroni włosy. Dzięki zawartości substancji nawilżających i olejków utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci we włosie. Zabezpiecza przed dalszymi zniszczeniami, również tymi, które czyhają na nas w ciągu dnia, czyli otarciami, słońcem. Ułatwia układanie, przywraca włosom blask, mięsistość i zdrowy wygląd.

olaplex-no-5-bond-maintenance-conditioner

Olaplex No. 6 Bond Smoother

W serii Olaplex znajdziemy nie tylko odżywki i kuracje do włosów, ale także krem przeznaczony do stylizacji. Olaplex No. 6 Bond Smoother to produkt, który dedykowany jest do każdego rodzaju włosów. W składzie nie zawiera siarczanów, parabenów i glutenu. Wzbogacony jest m. in. olejem kokosowym, witaminą E oraz składnikami odżywczymi i aktywnymi. Dzięki temu oprócz właściwości stylizujących, wykazuje działanie odbudowujące.

Ten produkt najlepiej stosować wraz z pozostałymi kosmetykami Olaplex. W ten sposób osiągniesz najlepsze efekty. Sam Olaplex. No. 6 nie będzie w stanie dogłębnie zregenerować uszkodzeń. Jest jedynie dopełnieniem pielęgnacji i produktem, który wspomoże stylizację.

Głównym zadaniem Olaplex No. 6, jest ochrona włosów przed wysoką temperaturą, puszeniem, elektryzowaniem oraz uszkodzeniami mechanicznym. Ponadto ma wspomóc regenerację włosów. Produkt nie powinien obciążyć kosmyków. Stosując go przed stylizacją sprawisz, że włosy będą miękkie, gładkie i błyszczące. Ponadto będą bardziej podatne na stylizację i rozczesywanie.

olaplex-no-6-bond-smoother

Olaplex No. 7 Bonding Oil

Olaplex No. 7 można uznać za ostatni krok w kuracji odbudowującej. Jest to olejek, który stosujemy na zakończenie pielęgnacji i stylizacji. Zawiera ten sam aktywny składnik co pozostałe kosmetyki Olaplex, przez co wykazuje działanie odbudowujące, regenerujące, wzmacniające, a także nawilżające. Jednak najlepiej sprawdza się do zapewnienia ochrony naszym włosom.

Olejek Olaplex wygładza włosy, ale nie obciąża ich i nie pozostawia tłustej warstwy. Stosowanie go na zakończenie pielęgnacji zapobiega puszeniu i elektryzowaniu. Dyscyplinuje włosy i dodaje naturalnego blasku. Co ważne, produkt zapewnia termoochronę podczas stylizacji oraz ochronę przed promieniowaniem UV. Ułatwia również rozczesywanie i modelowanie. Co więcej, skraca czas suszenia, przez co proces stylizacji przebiega znacznie szybciej. Producent zapewnia również przedłużenie trwałości koloru oraz wzmocnienie włosów.

olaplex-no-7-bonding-oil

No. 8 Bond Intense Moisture Mask

No. 8 to najnowsza maska od marki Olaplex, która działa dogłębnie i szybko. Swoje działanie zawdzięcza typowej dla Olaplex innowacyjnej technologii, która odbudowuje wiązania dwusiarczkowe. Czym więc różni się ten kosmetyk od maski 4w1? Mimo, że w obu przypadkach producent zapewnia mocne nawilżenie, odbudowę i wygładzenie, to ich działanie nieco się różni.

Tak jak wcześniej wspomniałam, maska 4w1 ma bardziej wszechstronne działanie – nawilża, odbudowuje, wygładza i wzmacnia. Ma bogatszą i cięższą konsystencję niż ta druga. Jest mocno skoncentrowana i przeznaczona do głębokiej regeneracji. Natomiast Maska No. 8 Bond Intense Moisture jest nieco lżejsza i ma działanie intensywnie nawilżające. Posiada również właściwości odżywcze i wzmacniające.

Stosując maskę No. 8 można zauważyć, że pasma są dobrze nawilżone, miękkie i sprężyste. Produkt ułatwia również rozczesywanie i stylizację. Dzięki lekkiej konsystencji, maska nie obciąża włosów i sprawia, że wyglądają zdrowo. Maska idealnie sprawdzi się do każdego typu włosów – nawet do tych mocno zniszczonych zabiegami chemicznymi lub stylizacją na gorąco.

Kiedy stosować Olaplex?

Kuracja Olaplex wybierana jest przede wszystkim przez osoby, które często farbują, rozjaśniają lub prostują włosy, ponieważ takie zabiegi są dosyć inwazyjne i mogą powodować poważne uszkodzenia, dlatego podczas wizyty u fryzjera możesz wybrać np. farbowanie z dodatkiem Olaplex. Dzięki temu dotychczasowe uszkodzenia zostaną zmniejszone, a włosy będą odporne na powstawanie nowych ubytków.

Tych produktów warto używać również po zabiegach fryzjerskich. Olaplex sprawdzi się u osób, które mają bardzo zniszczone włosy, a podstawowa pielęgnacja nie jest w stanie pomóc. Po kosmetyki Olaplex mogą sięgać również osoby, których włosy nie są w opłakanym stanie, ale ich kondycja widocznie się pogarsza. Stosując tę kurację możesz zapobiec dalszym uszkodzeniom i będziesz w stanie uratować te, które już są. Pamiętaj – im nowsze uszkodzenia, tym łatwiej jest odbudować i zregenerować je.

Kosmetyki Olaplex będą dobre również dla włosów cienkich, łamliwych, opornych na stylizację i skłonnych do wypadania. Dobrze działają również na włosy kręcone, gdyż dodają sprężystości, definicji i mogą podbić skręt, a jednocześnie dodadzą blasku i zniwelują puszenie.

Podsumowując, Olaplex może stosować każdy, kto chce poprawić kondycję swoich włosów i sprawić, że będą mocne, wygładzone i pełne zdrowego blasku.

Efekty kuracji Olaplex

Jak zapewnia producent, Olaplex ma odbudować nawet najgłębsze uszkodzenia i zregenerować nasze pasma. W rezultacie włosy powinny być mocne, zdrowe i odporne na pogłębianie uszkodzeń, puszenie i elektryzowanie.

Jak jest w rzeczywistości?
Po kuracji No. 1 i No. 2 włosy faktycznie są wygładzone, nabłyszczone, sypkie i miękkie w dotyku – generalnie wyglądają zdrowo. Efekty są dobrze widoczne, a co najważniejsze – są natychmiastowe. Można również zauważyć mniejszą podatność na puszenie i oddziaływanie czynników atmosferycznych np. wilgoci. Włosy lepiej rozczesują się, a stylizacja jest łatwiejsza i trwalsza.

Pamiętaj, że zabieg Olaplex nie zapewnia efektu trwałego (permanentnego). W zależności od stosowanej pielęgnacji i sposobu traktowania włosów, efekt może utrzymywać się miesiąc lub nawet dłużej.
Osoby, które często stosują inwazyjne zabiegi na włosach, powinny stosować taką kurację co najmniej raz na miesiąc.

Produkty Olaplex nie zawierają w składzie amoniaku, silikonów, ftalanów, siarczanów, DEA, aldehydów czy glutenu. Dzięki temu nie podrażniają skóry ani nie wywołują reakcji alergicznych, dlatego mogą być stosowane przez każdego. Jedynie osoby, które hennują włosy powinny przemyśleć stosowanie Olaplexu, ponieważ henna wchodzi w reakcję chemiczną ze składnikami aktywnymi, co może skutkować zmianą koloru lub pojawieniem się niechcianych refleksów.

Warto mieć też na uwadze, że po zabiegu No. 1 i No. 2, włosy mogą być suche i sztywne, zwłaszcza na końcach, dlatego konieczne jest używanie mocno nawilżających produktów np. Olaplex No. 5, No. 8 czy 4in1.

Pamiętaj też, że Olaplex nie naprawi zniszczonych i rozdwojonych końcówek. Takie włosy wymagają podcięcia. Nawet jeśli pasma po zabiegu wyglądają zdrowo, to żaden produkt nie jest w stanie odbudować połamanych i rozwarstwionych włosów.

Kolejną kwestią jest wygładzenie, które często jest mylone z prostowaniem. Produkty Olaplex nie mają właściwości prostujących. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt, skorzystaj z keratynowych zabiegów. Olaplex jedynie wygładza włosy, dzięki czemu nie puszą się, są pełne blasku i witalności.

Jak długo utrzymuje się efekt po kuracji?

Mimo, że efekty po kuracji można zauważyć od razu, to najlepiej odczekać ok. 12 godzin. Dopiero po tym czasie widać finalny efekt, ponieważ Olaplex głęboko wnika w strukturę włosa i potrzebuje trochę czasu na działanie. Warto wiedzieć, że składniki aktywne zawarte w Olaplexie nie wypłukują się, dlatego efekt jest długotrwały.

Natomiast to, jak długo utrzyma się efekt otrzymany po kuracji regenerującej zależy od kilku czynników. Znaczenie ma przede wszystkim stan włosów – wielkość uszkodzeń oraz kondycja pasm. Włosy bardzo zniszczone mogą potrzebować częstego powtarzania kuracji, a po pierwszym zabiegu efekt może być nieco słabszy. Kolejnym czynnikiem wpływającym na trwałość jest pielęgnacja stosowana po kuracji. Jeśli nie będziesz dbać o włosy, to efekt może szybko zniknąć.

Czy warto stosować Olaplex?

Jeśli zależy Ci na efekcie natychmiastowym i poprawie wyglądu włosów, to warto spróbować, bo kosmetyki Olaplex faktycznie działają. Niewątpliwie ich zaletą jest krótki czas trwania zabiegu i łatwość jego wykonania. Pamiętaj, że finalny efekt zależy też od tego, jak mocne były zniszczenia, jaka jest porowatość oraz od tego, jaki był czas trzymania kosmetyków na włosach.

Tak jak w przypadku każdego produktu – nie u wszystkich efekty będą zadowalające. Może się zdarzyć, że na Twoje włosy produkty Olaplex nie zadziałają lub ich działanie będzie słabe. Prawdopodobnie brak zadowalających efektów może również wynikać z niepoprawnego stosowania produktów. Jednak pamiętaj, że dobrze wykonany zabieg i odpowiednio dobrana pielęgnacja potrafią poprawić kondycję nawet najbardziej zniszczonych włosów.

Autor wpisu
Katarzyna Gryzka

Katarzyna Gryzka

Jestem studentką technologii cyfrowych. Zajmuję się projektowaniem grafiki oraz tworzeniem treści wizualnych. Jako posiadaczka długich i kręconych włosów, nieustannie zgłębiam wiedzę na temat świadomej pielęgnacji oraz kosmetyków.