Bezpieczna stylizacja włosów z Loreal Tecni Art

Stylizacja włosów bywa tematem kłopotliwym. Z jednej strony każda z nas lubi podkręcić fryzurę, nadać jej objętości, fajnej struktury, z drugiej strony ja zawsze bardzo bałam się zniszczeń. Wiele produktów do stylizacji przy okazji znacznie pogarsza stan włosów, więc jeśli o mnie chodzi, po prostu wolałabym z nich zrezygnować. Okazało się, że nie muszę. Znalazłam w Gobli kilka świetnych i bezpiecznych serii do stylizacji, a jedną z nich jest Loreal Tecni Art.

Bezpieczna stylizacja?

Rozwiązaniem są kosmetyki profesjonalne. Na to, że są one po prostu lepsze, wpływa kilka czynników. Po pierwsze, kosmetyki fryzjerskie zawierają więcej składników odżywczych, ochronnych, mają bardziej bogate składy i konsystencje. Dodatkowo, są bardziej wydajne, wystarczają na znacznie dłużej. Na koniec, są dużo trwalsze niż kosmetyki drogeryjne. Ostatnią różnicą jest cena. Kosmetyki profesjonalne są droższe od tych drogeryjnych, ale ich większa wydajność sprawia, że na dłużej wystarczają, przez co są bardziej ekonomiczne.

Loreal Tecni Art

Seria ta jest bardzo bogata w różne produkty do stylizacji włosów. Dla mnie bardzo wielkim plusem jest to, że wiele z kosmetyków zawiera ochronę UV. Często zapominamy o ochronie przeciwsłonecznej, jeśli chodzi o włosy, a słońce działa na nie równie niszcząco, jak na naszą skórę. Naturalne „pasemka od słońca” są tak naprawdę złym sygnałem. W lecie włosy często stają się przesuszone i bardziej łamliwe i nie powinniśmy do tego dopuszczać, między innymi stosując filtry przeciwsłoneczne również na włosy.
Dodatkowo wiele z kosmetyków oprócz stylizacji pełni funkcję pielęgnacyjną. Kosmetyki więc stylizują, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych oraz wzmacniają włosy.

Na objętość

Brak objętości, to jeden z najbardziej powszechnych problemów. Sama od zawsze narzekam na oklapnięte włosy, naturalnymi sposobami nie jestem w stanie tego zmienić. Szampony i odżywki dodające objętości nie są dla moich włosów wystarczająco skuteczne.
Na co dzień stawiam na coś lżejszego, kosmetyki, które dodadzą objętości, ale nie pogorszą kondycji moich włosów. Zbyt dużo pracy wkładam w pielęgnację, abym mogła sobie na to pozwolić. Moim ulubieńcem jest Dual Stylers Liss & Pump-up, żel nadający objętości i gładkości do włosów cienkich. Ten produkt to dla mnie ewenement, z jednej strony dodaje objętości, z drugiej strony wygładza i dodaje połysku. Świetnie się sprawdza jako codzienny stylizator i jest niezwykle delikatny dla włosów. Drugim wyborem może być Spray utrwalający i dodający objętości. Fantastycznie odbija włosy u nasady, efekt jest trwały, ale nie przesadzony.


Osobom lubiącym na co dzień naprawdę dużą objętość i trwały efekt polecam puder do włosów. Super Style Heroes Super Dust, puder mineralny. Zapewnia on objętościowy efekt wow. Świetnie odbijają od nasady, ale efekt jest naturalny, nie obciąża. Ogromnym plusem jest trwałość tego produktu, kiedy włosy zaczynają klapnąć, wystarczy ponownie unieść je palcami, a fryzura wraca na swoje miejsce.

Dla włosów puszących się, niesfornych

Posiadaczkom włosów, które się puszą (oprócz odpowiedniej pielęgnacji), polecam Dual Stylers Sleek and Swing, żel wygładzający. Znów dwufazowy, dwufunkcyjny żel od Loreal. Wygładza, dyscyplinuje niesforne włosy, ale nie obciąża.
Drugim wyborem jest Liss Control+, serum wygładzające. Dedykowane włosom grubym, ale nadaje się również do cienkich. Serum fajnie wygładza, nabłyszcza, dodatkowo zawiera filtr UV, który chroni włosy przed słońcem.

Do włosów kręconych

Jak ułożyć kręcone włosy? Loreal Tecni Art rozwiązuje również ten problem. Znów zacznę od dwufazowego żelu, ale one są naprawdę rewelacyjne! Dual Stylers Bouncy and Tender, żel podkreślający loki i fale to rewelacyjny stylizator. Niesfornie spuszone włosy z tendencją do skrętu zamieni w piękne loki. Obowiązkowo trzeba nakładać na mokre włosy, a po nałożeniu wgnieść i wysuszyć.

Wśród produktów Loreal Tecni Art znajdziecie również kosmetyki nadające teksturę, pasty, spraye, lakiery, pianki. Jeśli zależy Wam na stylizacji bez obciążania i zniszczeń, to warto sięgnąć po tę serię.


Czytaj dalej...
Kontakt ze sklepem